Skocz do zawartości

M6 F13 LCI Competition


BMK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

tymsoon dzięki :)

Auto ogólnie ładnie się błyszczy bo lakier jest dobrze zachowany, natomiast nie jestem autorem tych zdjęć więc się nie wypowiem, ale wydaje mi się że są lekko podkręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Z powodu braku czasu nie założyłem jeszcze kupionych wcześniej dodatków, ale mam nadzieję że do końca miesiąca się uda.

W międzyczasie zakupiłem nowe opony na tył. DOT 2019 więc powinny dobrze kleić.

20190411_121220d16320de4b4a6ceb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meeegaa piękna jest! szczególnie ten kolor, robi mega robotę, gratuluje pięknego dokokszonego auta! fajny lak 305 :mrgreen: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzięki, kolor faktycznie bardzo fajny. Wieczorem wpada w fiolet.

Czarne nerki oraz dyfuzor już na miejscu. Będzie chwila to zrobię fotki.


Będąc na niemieckiej autostradzie nakręciłem filmik, który pokazuje jak wygląda trakcja na suchej równej nawierzchni.

Pomiar na jeszcze starych oponach. 305 zakładam po świętach.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Jeszcze nie mam... Jaja wyszły z tymi oponami bo pojechałem do ASO je zakładać i najpierw mówią że są sporo szersze i będzie straszny balon na feldze 10.5 cala. Na moją odpowiedzialność kazałem założyć i tak też robili. Wyszło ok i żadnego balona nie było.

Później kolejny problem bo porównują koło z oponą 295 i 305 i wyszła jakaś tam różnica w wysokości. Mówili,że tak być nie może i żeby tego nie zakładać. Ja się niestety posłuchałem.

Wymieniłem na opony z innym profilem tzn 305/25/20 jak zalecali i te są dużo niższe.


Niestety dopiero po wszystkich zakupach sprawdziłem na kalkulatorze i wyszło że rozmiar 305/30/20 jest jedynie o 3 mm wyższy od fabrycznego a z kolei 305/25/20 jest niższy aż o 1.2 cm. Czekam na rozpatrzenie mojej prośby o wymianę na opony które pierwotnie zakupiłem, zobaczymy jaka będzie odp.

 

I właśnie dlatego nowe M5 ma 4x4 :P

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chciałem możliwie jak najszerszą by polepszyć trakcję. Czytałem na zagranicznych forach, że sporo użytkowników wybiera taką szerokość. Rekordziści wkładali 325/25/21 ale to już myślę przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najważniejsze przy takich zmianach jest by zachować proporcje obwodu i wysokości jak przy fabrycznych by wszelkie systemy nie dostawały małpiego rozumu licząc obroty poszczególnych kół. Jeżeli te 305/30 były tylko o 3 mm wyższe niż fabryka to nie powinno to raczej mieć wpływu. 1.2 cm to już spora różnica, nie pakowałbym się w coś takiego. W dodatku szersza opona o niższym profilu będzie mniej pracować przy ostrym przyspieszaniu, co z pewnością nie poprawi kontaktu z nawierzchnią. W zakrętach się sprawdzi, przy przyspieszaniu nie. A myślę, że głównie tam chciałeś trakcję poprawić.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już wcześniej kolor miazga :shock: widziałem na żywo kilka M4 w tym kolorze, no po prostu cudo

pięknie się prezentuje z tymi dodatkami :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Duffy :cool2:

s2power tak mi zależało jedynie na poprawieniu trakcji. Udało się, ale niestety przy wyższych prędkościach auto zachowuje się inaczej (gorzej) więc niebawem wracam do fabrycznych rozmiarów.


Z ostatniego zlotu. Na aucie już dyfuzor i czarne nerki.

m6b.jpg

m6a.jpg

m6d.jpg

m6c.jpg]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.