Skocz do zawartości

328i Cabrio M-Technic Avusblau 1998


Rekomendowane odpowiedzi

Jedno Wam powiem, jak patrzę na listę części i na rachunki, to z każdym spojrzeniem nowy siwy włos na glowie :lol:

Takie już niestety jest to hobby :mrgreen: Moja żona zdecydowanie bardziej woli kiedy kupuję rudą niż części do BMW :lol: Ewenement :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

0ebb9c9ab31937c15da8d5fd46205641.jpg



Brakowalo zaślepki mechanizmu otwierania awaryjnego dachu, czyli kawałka plastiku 3x3cm. Przyszedl dzis z centrali BMW, a do centrali był wysyłany ze Szwecji. Cena? 300 zł z ogonkiem... :lol:

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dekielki akurat mam na 2 kompletach felg, dosztukuje sie bez problemu jeden komplet w perfekt stanie :lol: Emblematy M na felgi, emblemat na galke biegow i kierownice już kupowałem, więc znam ten ból :lol:
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bo to jest tak.

Zainwestowałem w to i w to na ori cześciach i wygląda perfekt. Ale teraz razi jeszcze to i to, więc też wypadałoby wymienić. I tak dążymy do idealnego stanu, a kaska leci.

Cóż, mamy fajne hobby, ale drogie.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Felgi odebrane po regeneracji :)


dd6d6b6bd9d8b1a0a457ed400b79b9ff.jpg


Przy okazji kolejnych etapów pracy nad E36 będę tutaj wrzucał namiary na firmy, które wykonały dobrą robotę przy jakimś elemencie. I tak oto polecam firmę Naprawa Felg Auto-Perfekt z Ropczyc. Sztos robota przy regeneracji felg i zacisków hamulcowych. Dodatkowo kupiłem u nich opony Michelin Pilot Sport 4 do tych Stylingów 24 (przód 225/45, tył 245/40).

Edytowane przez vulnerarius
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W dniu, w którym kupowałem auto Stara kwękała, że będę chciał zrobić ze starego nowe. Trochę miała rację :lol:


A więc poszukuję paru części w perfekt stanie, tak jak w tym temacie: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=372576


Druga sprawa, czy znacie jakiegoś fachowca, który ogarnia wyświetlacze komputera pokładowego i naprawia te poprzepalane piksele?



A auto w przyszłym tygodniu wyjeżdża od mechanika. To co jest zrobione, to się na stronie A4 nie mieści, ale może wrzucę listę kiedyś. W czwartek jadę ogarnąć i wyregulować dach.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dach ogarnięty w firmie TapWid w Niedrzwicy Dużej pod Lublinem. Wymienione napinacze i wyregulowany. Działa wreszcie jak należy i składa się bez pomocy :lol: Robota wykonana profesjonalnie i niedrogo! Zostawiłem im też starą kierownicę do obszycia, a aktualnie mam znalezione na Alledrogo „serducho” w super stanie.


ce1ad5a251c3a93f0f3905ab428af56d.jpg

Edytowane przez vulnerarius
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

A dziś auto opuściło zakład blacharsko-lakierniczy i jest po kompletnym zabezpieczeniu antykorozyjnym podwozia i wymianie kratki wlotu powietrza zderzaka na nową, niepopękaną.


Jeśli ktoś by poszukiwał dobrego lakiernika w okolicach Kielc, to z czystym sumieniem polecam Auto Janowski w Szewcach. 100% profesjonalizm!


W przyszłym tygodniu powrót do mechanika na dokończenie paru mniejszych spraw.


Wpadł też zapas na zregenerowanej 16” Styling 32, zgodnej z VIN.


adbd4aaab02d718e1ddf3a75c95d7fcf.jpg

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Nie mam okazji nigdy, żeby zrobic zdjęcie na podnośniku, ale poniżej strzał z partyzanta na podwozie, aby pokazac mniej wiecej zakres prac. To w zasadzie jest nowe auto od spodu.


ca9ee69bd78bd7b904ab2ffe25d7f6ec.jpg



Za całość robót z zakresu mechaniki i elektryki oraz wszelkich innych pierdółek i drobnostek odpowiada Auto Serwis Ptak Mariusz z Nieciesławic. Mega robota wykonana przez prawdziwych profesjonalistów i pasjonatów marki. Nie sposób na szybko napisać zakres prac, bo jak już kiedyś pisałem był ogromny. Postaram się kiedyś w wolnym czasie zrobić podsumowanie wszystkiego.


W tym tygodniu auto było też w serwisie smart repairs Dawidex w Kielcach, gdzie zostały usunięte wszystkie wgniotki i niedoskonałości blacharskie. Polecam również!


Auto siedzi już na Stylingach 24.


6288561f643c261f4c1ce9cb421b5d28.jpg


bd2d4501c8c4bd0b17e9e0eaea140196.plist



Od przyszłego tygodnia wstawiam Bete do studia Shine Evolution na pełen detailing, renowację wnętrza, ceramikowanie i inne zabiegi upiększające.


Do zrobienia na później zostaje hałasująca sprężarka klimy i brakujące piksele na wyświetlaczu komputera.

Edytowane przez vulnerarius
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.