Skocz do zawartości

E36 Touring 1998 Hellrot, M43B18, Hellboy


marcars

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj szybko po pracy wymieniłem cewkę zapłonową z młodszego rocznika (dawca z 99 roku i mniejszym przebiegiem) wraz z kablami i nowymi świecami High Power BOSCH FGR7DQP+.

wjD7Mc

 

Wymieniłem, bo rzadko ale nie kiedy, od jakiego czasu, po odpaleniu nie palił na wszystkie gary i trzeba było lekko przegazować żeby się "odetkał". Teraz autko pracuje odrobinę ciszej, spokojniej i lepiej się zbiera. Jeszcze nie jestem w stanie stwierdzić czy objaw przytkania przy odpalaniu minął, bo dopiero wczoraj wszystko wymieniłem. Ale za tydzień będę mieć więcej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update po wymianie świeczek i cewki z kablami. No wiec auto się już nie dusi przy porannym odpalaniu i na nowych świeczkach idzie jak rakieta. Do ukoronowania tego przyrostu mocy '"Czerwony" dostał sportowa wkładkę k&n i muszę przyznać ze auto lepiej się teraz zbiera/przyspiesza.

 

Oprócz tego bawię się elektryka auta a dokładnie wbudowanym alarmem CODE w BCV. Udało mi się zrobić pseudo alarm dla źle wpisanego 3 krotnie kodu CODE. Tak to działa:

 

https://goo.gl/photos/2bNU51Qetjgm9t7w8

 

Inny projekt to sygnał gongu po pojawieniu się błędu z check control. Gong będzie bil 3 albo 5 razy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam do ciebie takie pytanie bo widzę ze masz podłączony przycisk Blokowania dzwi a szukam na necie i nigdzie nie mogę znalesc jak to podłączyć , opiszesz może jak ty to zrobiłeś?? i skąd zdobyć taka RAMKE na ten przycisk??

pozdrawiam

Było e36 318 z 92r. M-technic . Piekna maszyna i bez awaryjna z 340tys.km:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przycisk kupiłem razem z ramką. Także kupienie osobno ramki będzie trudne :)

 

Tutaj masz połączenie przycisku:

pin 1 (czerwony/zielony/żółty 0.35) do pin 19 X13253-bordowa/żółta

pin 2 (szary/czerwony 0.35) do zasilania podświetlenia przycisków szyb elektrycznych

pin 3 do masy

pin 4 do zasilania F7 5A (zapalniczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z nowości nie wiele auto jeździ krótkie trasy od czasu do czasu jak jest za brzydka pogoda na rower. Na weekend zmieniłem podłączenie tweeterow z zestawu hifi w boczkach drzwi, bo podpięcie na krotko do istniejącego głośnika drzwi nie było najlepszym pomysłem i rozwaliło to membranę twittera jak eksperymentowałem z głośnością:) Także teraz wszystko jest podłączone pod zwrotnice.

 

Av8inH

 

gfRr42

 

bNRwS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No Panowie i może Panie, sporo mnie nie było, ale jak już pogoda się zrobiła to można graty uzbierane przez zimę wreszcie zapakować do furki. I tak wpadły poliftowe podgrzewane spryskiwacze. W następny weekend wpadnie ori DWA Alarm.


E6aX4E


aWbDKA


GnZefL


5pwstm


Ny7bHB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka. :cool2: Jak dla mnie do ideału brakuje delikatnie w dół i większe ET. :)

 

będzie delikatnie w dół i będzie szerzej :D

 

i silnik m50 2.5 :)

 

nie planuje i nie będzie żadnego swapa silnika na większy. Zostaje ori 1.8i który będzie regenerowany za rok (częściowo już został wymieniony kompletny rozrząd z wszystkimi podzespołami :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się tak uparł :D

 

Nie mam warunków na swapa. A poza tym znaleźć silnik w dobrym stanie i do tego też skrzynie to jak dla mnie za dużo niepotrzebnego zachodu. Tyle mocy co daje mi 115KM w zupełności wystarczy do jazdy na autostradzie i mieście :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale chcesz remontować to remont r6 wyniesie cie odrobinę wiecej tylko.


ja mam obecnie 110 koni w aucie klasy C czy tam klasie kompaktowej (odrobine ponad tona wagi), nic się to nie rozpędza :D serio :D


no ale jak wolisz, ja tam namawiam jednak na np. klasyczne m50 :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo drogie a po za tym szkoda silnika. Panowie nie męczcie większym silnikiem, bo mi na prawdę starcza to co mam. Może jak będę miał kiedyś za dużo pieniędzy to przerobie na jakieś 2.8 :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne DWA Alarm zawitało na pokładzie :) Syrena jest od E39. Zamontowałem wszystkie podzespoły bez czujników zbicia szyb. Jakby ktoś był ciekawy co i jak to niedługo trafi instrukcja w dziale zrób to sam.


jzB3h9


o4Zwb5


zkE1Tm


https://photos.app.goo.gl/4C6LoNaagAKQESUL2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ogólnie ostatnio nic się nie działo, aż do momentu kiedy to pewnego dnia wróciłem po pracy do domu i przy parkowaniu pod domem nagle zaczyna mi śmierdzieć gorącym płynem chłodnicy. Wychodzę z auta a tu taki obraz :szok:


HCgeqC


W panice że walnęła chłodnica zaczynam szybko badać silnik. I po dłuższej chwili znalazł się sprawca.


Fnya1K


gumowy waż ten dłuższy od zaworu wody powiedział papa i zrobił sobie dziurę od strony silnika.

Na górze stary na dole nowy używany (akurat miałem na stanie w garażu uff) dla porównania.


QKxBPx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko po długiej przerwie wakacyjnej. Trochę się działo z autkiem i tak wpadł nowy wydech IMASAF sportowy, bo stary po 5 latach służby się ułamał, nowy zawór wody klimatronika wraz z 3 nowymi wężami gumowymi, nowy akumulator Varta 72Ah i kilka pierdółek.


https://photos.app.goo.gl/1xsYgSporbbiUvAd6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.