Skocz do zawartości

Nowe hamulce do F07


mwww

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić tarcze hamulcowe i klocki w F07 (rocznik 2016, na gwarancji). Serwis wycenił wymianę następująco:


Tarcze hamulcowe + klocki

  • Koło przednie

    Do wymiany zestaw ukłądu hamulcowego przedniego.

    4 209,19 zł

    -
  • Koło tylne

    Do wymiany zestaw ukłądu hamulcowego przedniego.

    2 358,65 zł

 

Przy okazji doszło:


Podwozie

  • Układ kierowniczy / podwozie

    Uszkodzona osłona przeciwpyłowa tylnego lewego amortyzatora. Zalecana wymiana kompletu.

    795,94 zł

 

Czy wg Was podane ceny są rozsądne?


Nie wiem właściwie, jakie konkretnie tarcze i klocki byłyby zamontowane. Zapewne standardowe.


Dziękuję z góry za każdą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ceny zestawów naprawczych ASO czyli OE BMW. Co faktycznie założą to już zależy od danego ASO...


Nie wiem jak na to gwarancja ale chyba możesz sobie zażyczyć założenie zamiennika.

Jeżeli tak to kupuj ATE. Tarcze + klocki P+T + czujniki zużycia. Wyjdzie Cię w granicach 2500 PLN za części całość od ATE na serii original.

Jak sam dostarczysz oryginał (OE BMW) to koszt około 4000 PLN przód + tył


Osłony i odboje na tył ok 200PLN ori.


Jakbyś chciał namiar na sklep daj znać PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem OE Bmw M5 400mm do mojej F07 tarcze i klocki StopTech czyli lepsze niż ori łącznie za 3590zl za sam przód w czym tarcze obie 3tys. Cena spora ale to aso, lubią zedrzeć za wszystko. Kupno poza aso i montaż samemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj mój temat, mnie wyszło coś około 20tys zmiana przód i tył. Musisz zmieniać koła na te od M5. Zrobić jarzma które zrobiłem itd. Masz wyliczenie wszystkich kosztów i co i jak krok po kroku. Najdroższe były opony ale turaj przesadziłem bo kupiłem nowe od lambo i dałem 9tys o ile dobrze pamietam. Cena tez dla tego taka bo każda część śrubka itd była nowa z aso wraz z zaciskami. Seryjne hamulce to jeden wielki gruz i to auto nie hamuje. Z nowymi jak żyleta


Tutaj temat:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=268672

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.