Skocz do zawartości

Szaleje kluczyk pilot, sam otwiera drzwi!


Change

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jak w temacie, tzn. auto pokazywało wymianę baterii w moim pilocie, zrobiłem to i coś się pop... bo jak robię to wolno to znaczy jak otworze i zamknę niby działa. Jak robię szybciej kilka razy to zaczyna szaleć, same się otwierają, jak zamknę to nie zawsze mogę otworzyć drzwi z pilota. Nie zawsze załącza się alarm w aucie bo nie ma sygnału i nie świeci się dioda. Mój pilot wykorzystywany jest cały czas, kluczyk żony sporadycznie i tam już wcześniej otwierały się drzwi po zamknięciu. WTF... co to może być centralka pada czy piloty się rozkodowały. Proszę o jakieś podpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak , mam dostęp komfortowy.

To na Twoim miejscu zacząłbym od odłączenia wszystkich klamek. Ew. zwróć uwagę czy jak stoisz po stronie pasażera, czy problem także występuje.


Klamki demontuje się bardzo łatwo(od wewnętrznej stronie jest mały korek, a pod nim śruba na imbus 4). Wysuwasz zaślepkę na końcu klamki, a później da się już wysunąć klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, przyczyna jest tak prozaiczna że wstyd pisać. Winą były zużyte rozładowane baterie w pilocie. Pan że sklepu nie wiedział że w oryginalnym opakowaniu baterie mogą mieć jakąś wadę, okazało się że wymieniłem rozładowane na rozładowane, wiem jak to wygląda, ale nikt nie sprawdza nowych baterii. Mechanik w warsztacie odrazu wymienił na swoje nie słuchając mnie że są kupione nowe. Wymienił na swoje i wszystko było ok, otwiera zamyka, działa otwieranie i zamykanie komfort. To tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chwała mechanikom, którzy nie słuchają klientów. :mrgreen:

Śmiechy śmiechami ale dobrze, że okazało się to taką błahostką.

Czasami, jak to mówią, najciemniej pod latarnią.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

witam wszystkich mianowicie mam ten sam problem co kolega tylko ze u mnie tez kluczyk szaleje moze nie kluczyk co zamek centralnego zamkniecia (baterie wymienione 3x w serwisie)

mianowicie pokazuje mi ciagle o wymianie baterji lub ze kluczyk uszkodzony mam to w 2 kluczykach nagle po zaryglowaniu same sie otwieraja oczywiscie po jakims kliknieciu zalapie ale wystarczy ze przejde obok z kluczykiem to sie otwiera do tego po nocy pokazuje mi ze akumulator pobieral prad nie jest rozladowany odpala normalnie czasem nie wlacza swiatem rano przy otwieraniu auta i co do tego mam takie wrarzenie ze z tylu auta po prawej stronie cos klika po zamknieciu auta tak jakby cos pracowalo jeszcze acha dodam ze mam wymieniony maly akumulator i nie jest orginalny (czy to moze byc przyczyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam wszystkich mianowicie mam ten sam problem co kolega tylko ze u mnie tez kluczyk szaleje moze nie kluczyk co zamek centralnego zamkniecia (baterie wymienione 3x w serwisie)

mianowicie pokazuje mi ciagle o wymianie baterji lub ze kluczyk uszkodzony mam to w 2 kluczykach nagle po zaryglowaniu same sie otwieraja oczywiscie po jakims kliknieciu zalapie ale wystarczy ze przejde obok z kluczykiem to sie otwiera do tego po nocy pokazuje mi ze akumulator pobieral prad nie jest rozladowany odpala normalnie czasem nie wlacza swiatem rano przy otwieraniu auta i co do tego mam takie wrarzenie ze z tylu auta po prawej stronie cos klika po zamknieciu auta tak jakby cos pracowalo jeszcze acha dodam ze mam wymieniony maly akumulator i nie jest orginalny (czy to moze byc przyczyna)

Jedna z klamek zewnętrznych fiksuje. Diagnostyka komputerowa może pomóc w zlokalizowaniu, która to. Inna opcja to po kolei odłączać klamki i sprawdzić kiedy się uspokoi.

Klamkę demontuje się bardzo łatwo. Wystarczy mieć dosyć długi torx t15, od wewnątrz drzwi jest zaślepka, po jej wyjęciu, w głębi jest śruba, która blokuje klamkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Niestety temat powraca jak bumerang, klamki zostały odłączone jakiś czas temu, dlatego nie pisałem. Teraz czas się za to zabrać, tzn. jestem po wstępnej diagnozie. Powiedziano mi że żadna klamka nie wysyła gdzieś tam sygnału, nie reaguje, nie otwiera i nie zamyka drzwi auta. Mam pytanie, czy mogły paść wszystkie klamki jednocześnie? Liczyłem że będzie do wymiany góra dwie, nie jest to jakiś ogromny koszt, natomiast wymiana 4 to koszt około 7 tyś zł, zastanawiam się czy warto. Znalazłem na portalu Allegro nowe z otwieraniem komfortowym za około 530 zł sztuka, zastanawiam się ma ktoś doświadczenie w tym temacie?! Z góry dzięki za info. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety temat powraca jak bumerang, klamki zostały odłączone jakiś czas temu, dlatego nie pisałem. Teraz czas się za to zabrać, tzn. jestem po wstępnej diagnozie. Powiedziano mi że żadna klamka nie wysyła gdzieś tam sygnału, nie reaguje, nie otwiera i nie zamyka drzwi auta. Mam pytanie, czy mogły paść wszystkie klamki jednocześnie? Liczyłem że będzie do wymiany góra dwie, nie jest to jakiś ogromny koszt, natomiast wymiana 4 to koszt około 7 tyś zł, zastanawiam się czy warto. Znalazłem na portalu Allegro nowe z otwieraniem komfortowym za około 530 zł sztuka, zastanawiam się ma ktoś doświadczenie w tym temacie?! Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

Klamki jak dobrze kojarzę mają wspólną linię komunikacyjną. Wystarczy, że jedna ją zablokuj i będą działać wszystkie.


Chińskie klamki(te dostępne też na allegro) działają bez zarzutu.


Osobiście odłączyłbym wszystkie 4 klamki i po kolei podłączał pojedynczo i sprawdzał jak się zachowują. Nie zdziwię się jak nie będzie konieczności wymiany wszystkich czterech klamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.