Skocz do zawartości

F25 Kodowanie włącznika świateł z funkcją auto


MOTYK84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniłem w swoim F25 włącznik świateł na taki z funkcją "auto".

Po ustawieniu w pozycji "auto" xenony świecą cały czas, niezależnie od natężenia światła nazwenątrz - zapewne należy wykonać odpowiednie kodowanie.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o instrukcję co gdzie i jak zakodować (tzn, co należy pozmieniać).

Jeżeli ktoś jeszcze podałby mi instrukcję na uaktywnienie doświetlania zakrętów po przez światła przeciwmgielne to byłbym bardzo wdzięczny :)

(w samochodzie są zwykłe xenony - nie skrętne)


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Element taki musi gdzieś być (nie wiem gdzie) aby dawał informacje na temat natężenia oświetlenia.
:cool2:


Nr. 29 => Rain‐light‐solar-condensation sensor


rk5fqawx.jpg


mckg4jhp.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Wymieniłem w swoim F25 włącznik świateł na taki z funkcją "auto".

Po ustawieniu w pozycji "auto" xenony świecą cały czas, niezależnie od natężenia światła nazwenątrz - zapewne należy wykonać odpowiednie kodowanie.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o instrukcję co gdzie i jak zakodować (tzn, co należy pozmieniać).

Jeżeli ktoś jeszcze podałby mi instrukcję na uaktywnienie doświetlania zakrętów po przez światła przeciwmgielne to byłbym bardzo wdzięczny :)

(w samochodzie są zwykłe xenony - nie skrętne)


Pozdrawiam :)

 

Jezeli nie miales funkcji AUTO na wlaczniku swiatel, to znaczy, ze nie masz czujnika deszczu/zmierzchu. Moze trudno uwierzyc, ale wychodzily takie egzemplarze. Dolozenie tego elementu nie jest trudne, bo instalacja jest gotowa. Po prostu trzeba wymienic czujnik naslonecznienia, na czujnik deszczu/zmierzchu.


Co zabawne, wcale nie trzeba kupowac wlacznika swiatel nowego. Wystarczy wylamac zabek blokujacy przekrecenie wlacznika w lewo. Plytka jest przystosowana do funkcji auto. :) (tak jest na pewnow w F30, wiec mysle, ze w F10/F25 tez)


Oczywiscie na koniec trzeba wykonac odpowiednie kodowanie kilku modulow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.