Skocz do zawartości

zamiana fotela manual na elektryczny


bm66int

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nosze się z zamiarem wymiany foteli przednich na elektryczne, obecne fotele mają tylko ręczną regulację (przód-tył przesuw, góra-dół i regulacja oparcia).

Czy jest możliwość wpięcia foteli z regulacją elektryczną bez wymiany wiązki?

Chciałbym mieć pamięć położenia fotela wybieraną z przycisków na fotelu.


Słyszałem że potrzeba dodatkowy kabel Can/BUS by pamięć położenia fotela działała.


na zdjęciu wiązka fotela kierowcy, może coś pomoże:

YpG7.mjem.iqG70CVNLAjp0mQEIBze1HRS3PP.xFEJQ

https://marcindeveloper-dev-ed.my.salesforce.com/sfc/p/j0000000Kk9K/a/3a000000YDIX/YpG7.mjem.iqG70CVNLAjp0mQEIBze1HRS3PP.xFEJQ

https://marcindeveloper-dev-ed.my.salesforce.com/sfc/p/j0000000Kk9K/a/3a000000YDIX/YpG7.mjem.iqG70CVNLAjp0mQEIBze1HRS3PP.xFEJQ


Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podaj kolory przewodów jakie masz u siebie w fotelu. To rozwieje wątpliwości.


Myślę, że konieczne będzie położenia przewodów linii CAN(inaczej fotel w ogóle nie będzie działać).

Jeśli nie masz podgrzewania foteli, to możesz nie mieć nawet zasilania, które w takim układzie także będzie trzeba dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W linku w poście pierwszym jest zdjęcie które zrobiłem wiązce pod fotelem. Nie mam podgrzewanych foteli.

Wcześniej fotki nie chciały mi się załadować(może wina Windows 7)


Na zdjęciu widać, że nie masz ani zasilania, ani CAN do fotela. Żeby cokolwiek działało będzie potrzebne dołożenie instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat evoluuje. A skoro nie mam ani CAN ani zasilania czy taki elektryczny fotel działa samodzielnie czy potrzebuje komputera? Powiedzmy że zasilanie wziąłbym z gniazda zapalniczki. Pytanie czy elektronika fotela ma jakieś moduły czy tylko płytki ze stkami przełączników.

Czy podpinają samo zasilanie pamięć fotela oraz regulacja zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widzę że temat evoluuje. A skoro nie mam ani CAN ani zasilania czy taki elektryczny fotel działa samodzielnie czy potrzebuje komputera? Powiedzmy że zasilanie wziąłbym z gniazda zapalniczki. Pytanie czy elektronika fotela ma jakieś moduły czy tylko płytki ze stkami przełączników.

Czy podpinają samo zasilanie pamięć fotela oraz regulacja zadziała?

Fotel z pamięcią ma pod fotelem, moduł do sterowania silniczkami.

Żeby go uruchomić to należy podłączyć go także do linii CAN(cyfrowo dostaje informację, żeby się uruchomił)

Jeśli nie zależy Ci na funkcjach typu grzanie itp. To najprawdopodobniej nawet kodować fotela nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta linia CAN to jeden przewód czy wiele?

Obojętnie w który przewód CAN się wepnę?

Linia CAN to zawsze dwa przewody i zawsze jest to skrętka


W serii F jest co najmniej kilka linii CAN. Ważne, żeby podłączyć się do właściwej(zgodnie ze schematem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.