Skocz do zawartości

Zaślepka spryskiwacza.


radzio76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Mogę prosić o info czy kupię oryginalną zaślepkę pod kolor, Czy to się kupuje razem ze spryskiwaczem ?

Widzę że sposób montażu jest jakiś wyszukany i zaawansowany mimo to zaślepka się ułamała a jak chciałem zobaczyć sposób zamontowania drugiej też ją połamałem.

Dziękuję za pomoc.

5c6a80da36f47d9fgen.jpg

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

51 11 7 338 568

Musisz dać do malowania, kup od razu lakier taki sam jak masz po rozkodowaniu VIN, sprzedają je w małych zestawach. Lakiernik idealnie ci nie dobierze i będzie się odróżniać.

Zaślepka wyjeżdża ze spryskiwaczem, i trzeba było pasażera poprosić o psiknięcie a ty przed autem jak wyjdzie byś przytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za info.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zbyt delikatna część , gdy próbowałem wyciągnąć tę zaślepkę rozpadło mi się to wszystko w dłoni.

Szkoda że producent nie oferuje zaślepek już pomalowanych , nie mam czasu na serwisy , lakierników a bez tego wygląda szpetnie.


Ps. Gdzie mogę edytować mail aby przychodziły mi powiadomienia mam jakiś stary mail i nie otrzymuję powiadomień o odpowiedziach.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpadło się, bo źle do tego podszedłeś, nie tak się to ściąga i miej pretensje do siebie.[/quote

Gdziez bym śmiał mieć pretensje do kogoś innego, zamówiony komplet w ASO , zresztą inaczej się chyba nie da (trzeba komplet). Tam też pomalują ,zamontuja i wystawia stosowny rachunek który uiszczę bez pretensji do kogoś innego.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpadło się, bo źle do tego podszedłeś, nie tak się to ściąga i miej pretensje do siebie.

 

Więc jak następnym razem będziesz chciał pomocy tutaj na forum,to rozumiem,że oczekujesz zganienia cię,a nie pomocy?Bo chyba kolego coś ci się pomyliło.Forum jest po to żeby pomagać,a nie besztać kogoś że coś zrobił nie tak.Piszesz jak ty byś był Alfą i Omegą



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Następnym razem niech przyjdzie i zapyta, po co psuć tylko tracisz czas, pieniądze i nerwy.

A mój post dotyczył jego obarczania całego świata tylko nie siebie. Zrobił to źle i ma pretensje do BMW, na co go bronisz, skoro mam rację?

Nikt nikogo nie gani, pomogłem mu pisząc nr części i zaproponowałem rozwiązanie, a ty się naucz czytać ze zrozumieniem strażniku teksasu.

@radzio76 next time przyjdziesz zapytać zanim się za coś weźmiesz, to i tak tania nauka, traktuj to jako lekcję. Na newtis masz instrukcje jak zrobić wszystko, od zdjęcia schowka do wymiany silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem niech przyjdzie i zapyta, po co psuć tylko tracisz czas, pieniądze i nerwy.

A mój post dotyczył jego obarczania całego świata tylko nie siebie. Zrobił to źle i ma pretensje do BMW, na co go bronisz, skoro mam rację?

Nikt nikogo nie gani, pomogłem mu pisząc nr części i zaproponowałem rozwiązanie, a ty się naucz czytać ze zrozumieniem strażniku teksasu.

@radzio76 next time przyjdziesz zapytać zanim się za coś weźmiesz, to i tak tania nauka, traktuj to jako lekcję. Na newtis masz instrukcje jak zrobić wszystko, od zdjęcia schowka do wymiany silnika.

 

Ty chyba też nie czytasz ze zrozumieniem,bo ja w żadnym jego słowie nie odniosłem wrażenia że ma pretensje do BMW I obarcza za to cały świat.Po prostu wypowiedział swoje zdanie i tyle panie mądraliński



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pONTA nie zna słowa sarkazm ale ja nie mam czasu gO tego uczyć a i siły też już brakuje.

Celowo pewne literki piszę małe , ale to niektórych nie ma znaczenia najwidoczniej.

Dodam tylko od siebie.

- Egr padł ale to wiadomo

- Chłodnica EGR też do wymiany też wiadomo

- zle zmontowane boczki drzwi trzeszczą

- a teraz przy przebiegu 71 000 zaczynam słyszeć łożysko w tylnym kole bo chyba to nie opona...

- do stuków dochodzących z bagażnika zdążyłem się już przyzwyczaić i podgłaśniam marne audio

- Element w komorze silnika strasznie rezonował i słyszałem buczenie i klepanie poprawili przy wymianie klocków w ASO

Ale i tak X3 jest o niebo wygodniejsze dla mnie niż Q5 ciągle to będę powtarzał.

To tylko pierdoły.

Ps. Panowie luz.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dodam coś od siebie.

Na obronę "awaryjności" X3 F25 mam przykład w rodzinie.

X3 z 2013 roku, 2.0 d N47 mojego wujka. BMW ma już 215 tyś przebiegu. Jedynie nie planowana usterka, to wymiana turbo, bo wujek nie przejmuje się rozgrzaniem i wystudzeniem silnika. Olej wymienia co 15-20 tyś km.

Tak to ZERO awarii. Rozrządu też nie wymienia, chociaż wie o tym, że dla bezpieczeństwa wypadałoby :D


Moje X3 LCI silnik B47, też odpukać, ZERO awarii, nie licząc akcji serwisowej w maju z chłodniczką spalin. Na EGR nie miał akcji. Olej wymieniany raz do roku lub max 10 tyś km. Obecny przebieg 70 tyś km.

Poprzednie moje X3, model E83, 110 tyś w moich rękach od nowości, też bezawaryjnie (wymiany oleju co rok lub max 10 tyś km), nie licząc wymiany koronki ABS z powodu korozji. U kolejnego właściciela - znajomego - też bezawaryjnie.

Więc nie jest tak żle. :wink:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę czasu minęło, to pewnie już dawno usterka usunięta.

Dziś po spryskaniu reflektorów pokrywka spryskiwacza nie wróciła na miejsce.

Ma luz. Rękami ją zamknąłem.

newtis nie działa teraz za darmo z tego co się doczytałem. :(

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami nie wrócić na swoje miejsce po otwarciu, najczęściej zimą. Raz na 15 psiknięć potrafi się delikatnie zablokować. Ogólnie to chyba jest chodliwy towar, ostatnio ukradli mi zaślepki migaczy w błotnikach..... Też po 200 zł na alledrogo, ale są bdb zamienniki L i P po 70-80 zł kpl..

Przyczyna może być w tym (blokowania) że mało się tego używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i podzielenie się swoim doświadczeniem marcin62! :cool2:

Mało precyzyjnie się wyraziłem o tej zaślepce. Ona u mnie jest luźna. Tyle że się jakoś trzyma.

Na YT zauważyłem, że ta zaślepka odchylana palcami stawia opór. Potrafi wymknąć się spod palców i wraca na miejsce.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona ma delikatne luzy, najlepiej jak ktoś naciśnie spryskiwacz (już ktoś pisał) a Ty złapiesz nie za plastik ten co się rusza, ale za rurkę czarną co jest do niej mocowany. Jak puścisz to się schowa ale można zobaczyć co jest nie tak i nic się nie stanie ze spryskiwaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi! :cool2:

Dzisiaj jeszcze raz przyjrzałem się tej pokrywce. Okazuje się, że brakuje sprężyny.

Muszę dokupić i założyć. :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona ma delikatne luzy, najlepiej jak ktoś naciśnie spryskiwacz (już ktoś pisał) a Ty złapiesz nie za plastik ten co się rusza, ale za rurkę czarną co jest do niej mocowany. Jak puścisz to się schowa ale można zobaczyć co jest nie tak i nic się nie stanie ze spryskiwaczem.

Cały spryskiwacz da się odciągnąć bez włączania spryskiwacza. Trzeba tylko podważyć zaślepkę czymś plastikowym, złapać palcami (paznokciami na początku) i potem dość mocno ciągnąć. Ja tak robiłem. Potem całość wciskamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jak nie wyciągnę spryskiwacza, to sprężyny w zaślepce nie wymienię, tak?

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Problem rozwiązany. :)

Sprężynę da się wymienić (założyć) przy odchylonej zaślepce oczywiście. "Zabieg" jest dość trudny jak na pierwszy raz dla mnie. Zajęło ponad pół godziny, bo jest tam mało miejsca na swobodne manewry.

Możliwe, że następnym razem nie będę nawet podginał sprężyny. Kilka narzędzi jest potrzebne.

Jakieś długie szczypce, płaski śrubokręt, a może nawet i latarka.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.