Skocz do zawartości

BMW F25 Ambient - zmiana kolorów jak w F30


iee77

Rekomendowane odpowiedzi

Światła/ oświetlenie wewnętrzne / sport lub classic.

 

Masakra, nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest w F25.

Rozumiem, że jeśli tego nie mam to trzeba to zakodować i dołożyć oświetlenie ambient? Tak jak Solar79 nie mam takiej opcji w komputerze pokładowym

Co dokładnie wchodzi w jego skład?

- Lampka górna nad tunelem środkowym z diodami led? U mnie świecą na pomarańczowo.

- Lampka pod radiem (na konsoli) ta dioda też powinna zmieniać kolor?

- Gdzie są inne lampki ambientowe, które zmieniają kolor? Są jakieś rozpiski tego albo katalog?

Edytowane przez iee77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, tutaj jest firma, która za coś koło 500 euro dodaje do F25 listwy EL WIRE i wygląda to extra jak w serii G.


https://bkm-electric.com/produkt/ambientebeleuchtung-x3-bmw-f25/


Będę kombinował jak to zrobić podobnie, ale taniej.

Planuję poprzycinać listwy i dać ledy na plexi jak ten koleś na ruskim forum tutaj:

https://www.drive2.ru/l/502841577949889537/


Potrzebuję wiedzieć, czy da się to zakodować o spiąć z fabrycznym Ambientem F25, bo wtedy dam te ledy 2 kolorowe (np. niebieskie i pomarańczowe) i podepnę pod oryginalne sterowanie. Jak to widzicie, jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalny pakiet oświetlenia dodatkowego.Podświetlane klamki zewnętrzne(białe ledy)diody pod lusterkiem i pod radiem.Podświetlane nogi kierowcy,pasażera i nogi pasażerów z tyłu.Podświetlane klamki wewnętrzne i schowki we wszystkich drzwiach.Jednak w menu komputera pokładowego nie ma możliwości zmiany podświetlenia.Czy to się da zakodować,czy co trzeba zrobić?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. jeśli dobrze zrozumiałem to F25 po lifcie mogą mieć pakiet ambient, który jest sterowany z komputera i zmienia kolor z bursztynowego na biały?

Intensywność świecenia też można zmieniać, czy tylko kolor?


Czy przed liftem można coś takiego wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolor z bursztynowego na biały zmienia się w drzwiach (klamki, schowki...) i oświetleniu podłogi. Deska przyciski pozostają bursztynowe, zegary też się nie zmieniają. Można zmienić natężenie oświetlenia. Mi osobiście wydaje się że bursztynowy mocniej świeci. LCI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w swojej e90 zakładałem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/2m-swiatlowod-el-wire-tasma-ambient-pasek-jak-led-6923023026?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=NzFiYjlmNzItMjdhMS00NzMwLTljYTktYmZkYTFiYjQyYmUyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f3f4e81b-c21b-497a-810b-fb10092cd04f instalację podpinałem pod podświetlenie przycisku otwierania szyb. Dzięki temu zapalały się po załączeniu podświetlenia kabiny.

a z tymy wydaje mi się że byłby lepszy efekt : https://allegro.pl/oferta/tasma-led-neon-flex-waz-swietlny-ledowy-kolory-1mb-8539157969

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kolor z bursztynowego na biały zmienia się w drzwiach (klamki, schowki...) i oświetleniu podłogi. Deska przyciski pozostają bursztynowe, zegary też się nie zmieniają. Można zmienić natężenie oświetlenia. Mi osobiście wydaje się że bursztynowy mocniej świeci. LCI.

 

Czyli wygląda na to, że jest to opcja w LCI. Ktoś wie, jak to zainstalować w przedlifcie?

Trzeba zmienić CIC na NBT czy można to zakodować bez wymieniania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.