Skocz do zawartości

Jakie x3 ???


klaudik1986

Rekomendowane odpowiedzi

[*][list=]

Dzięki za linka troszkę się już dowiedziałem a może ktoś się wypowie czy 2.0 silniki są dobre nie awaryjne ale tam może z 3 osoby się wypowiedziały

Ja będę szukał rocznika do 2012 . Tyle aż pali 12+ ?

Jakich oznaczeń silnika się wystrzegać a na jakie zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jedyną problematyczną rzeczą w silniku 2.0D (N47), bo chyba o taki pytasz jest łańcuch rozrządu. Rozciąga się i trzeba go wymienić. Objawia się to głośną pracą (szuraniem) z komory silnika. Na wszelki wypadek przygotuj się na wymianę po zakupie.

Generalnie jak się wymienia olej co 10-15tys to nie ma z nim większych kłopotów

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodzik2 pytam ogólnie jakie siniki są godne polecenia a które nie to będzie moje pierwsze BMW także jestem lajikiem w tym temacie dlatego pytam tu ludzi którzy mają te samochody i doradzili i odradzili dane silniki bo może takie są ja wiem po sobie jak miałem audi a 4 b7 2.0 diesla katorga w ciągu 7 miesięcy 2 razy Pompowtryskiwacz padły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśćie 3.0 n57 będzie lepszym wyborem, zapewnia lepszą kulturę pracy, wyższe osiągi przy nieznacznie wyższym spalaniu (teoretycznie mniej awaryjny ale droższy w naprawie) ale to już zależy co kupisz, przy używanym aucie ciężko trafić coś dobrego. Zdecydowanie jest większa przewaga 2.0 którym najczęciej przy 200tys km trzeba wymienić rozrząd, klapy, koło pasowe, turbinę, nie wiadomo jak DPF. Ogólnie to poniżej 80tys 3.0 lepiej się nie interesować, bo koszta ew. napraw mogą być duże. Ja zanim kupiłem bm-ke z silnikiem n47 to się tyle naczytałem o tych silnkach 2.0 n47 że aż głowa bolała, mimo wszystko i tak wybrałem n47 i nie żałuje(jak na razie) prosta konstrukcja, dużo miejsca w komorze, wiele rzeczy robię sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Większość użytkowników n47 nie narzeka, jak pisał przedmówca m57 jest lepszym rozwiązaniem, o ile nie trafisz na minę... Jak byś miał wybór między sprawdzonym n47 a n57 to bierz drugi w ciemno, jednak jak masz spędzić pół życia na poszukiwanie to szybciej będzie znaleźć n47 w użytecznym stanie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.