Skocz do zawartości

F25 28i N20 wymiana filtra paliwa


kriu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często wymienia się filtr paliwa w autach z silnikami benzynowymi.

Konkretnie chodzi mi oczywiście o mój F25 28i z silnikiem N20.

Obecny przebieg to 84 kkm, filtr nigdy nie był wymieniany.

Edytowane przez kriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze

instrukcja wymiany zewnętrznego filtra paliwa

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f25-x3-xdrive28i-sav/repair-manuals/13-fuel-preparation-control/13-32-fuel-filter/1VnZDXVx31

Kolego Randall jak wczytasz się w instrukcje BMW to zauważysz ,że urzywane jest pojęcie ...... usługa paliwowa....Tylko co kryje się pod tym pojęciem???

Serwis olejowy ,to wiadomo.....wymiana oleju + filtra.


12 000 km - serwis olejowy

12 000 km - usługa paliwowa

24 000 km - wymiana świec ( dla aut do 03/2012)

48 000 km - wymiana świec ( dla aut od 03/2012 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Okazuje się, z tego co poczytałem, że jest trochę sprzecznych i niejasnych informacji.

To pewnie podobnie tak jak z wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów - ASO BMW nie zaleca a wszyscy inni tak.

A jak to jest w praktyce, czy ludzie wymieniają filtry paliwa w silnikach benzynowych BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randall - być może masz rację, że tego filtru się nie wymienia.

Na stronie bmwstore.pl (i tym podobnych z częściami) po wprowadzeniu numeru VIN mojego auta, w zakładce zasilanie paliwowe, nie ma czegoś takiego jak filtr paliwa instalowany na przewodach paliwowych pod samochodem.

Jest natomiast inny element pod nazwą: Filtr z węglem aktywnym/Odp. paliwa

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/16_0889-filtr-z-weglem-aktywnymodp-paliwa/v0D60788#part08

Być może w autach z USA montowany jest taki inny filtr, który powinien służyć przez cały okres użytkowania auta.

Koszt tego elementu to 1740zł plus jakiś moduł diagnozy nieszczelności za około 830 zł i filtr przeciwpyłowy za prawie 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

nie ma czegoś takiego jak filtr paliwa instalowany na przewodach paliwowych pod samochodem.
:nienie: :nienie:

Od dawna już w benzynowych bmw nie ma filtrów paliwa. Jest tylko sitko w baku przy pompie paliwa nie wymienne nie ma typowego filtra.
:nienie: :nienie:


Przewody paliwa/Filtr paliwa BMW X3 28iX F25 SAV Europa N52N

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F25/Europe/X3_28iX-N52N/2011/browse/fuel_supply/fuel_pipes_and_fuel_filters/#pos_11


Nr 11 : Filtr paliwa 16 12 7 233 840

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego konkretnego auta "nie ma czegoś takiego jak filtry paliwa instalowany na przewodach paliwowych pod autem"

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/16_0845-przewod-paliwaelementy-mocujace/v0D60788

Tak wynika ze schematu (rysunku).

Dla mojego auta (po numerze VIN) na schemacie są tylko same przewody paliwowe.

Porównując 2 takie same modele, z tego samego rocznika (na schematach) wersja USA nie ma filtra a wersja Europa ma filtr.

Poza tym chodzi o wersję z silnikiem N20, 2015 rok. Auta z silnikami N52N chyba wszystkie mają filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
witam

 

nie ma czegoś takiego jak filtr paliwa instalowany na przewodach paliwowych pod samochodem.
:nienie: :nienie:

Od dawna już w benzynowych bmw nie ma filtrów paliwa. Jest tylko sitko w baku przy pompie paliwa nie wymienne nie ma typowego filtra.
:nienie: :nienie:


Przewody paliwa/Filtr paliwa BMW X3 28iX F25 SAV Europa N52N

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F25/Europe/X3_28iX-N52N/2011/browse/fuel_supply/fuel_pipes_and_fuel_filters/#pos_11


Nr 11 : Filtr paliwa 16 12 7 233 840

 

Czytałeś chociaż to co wklejasz wprowadzając ludzi w błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Co z tego że taki filtr istnieje skoro nie pokazuje go po vin w żadnym n20 które sprawdziłem ?

Przeznaczony jest na inne rynki lub do wersji flexfuel.



Podam mój VIN : L775660 oraz mojego kolegi : L772365 - wersja EU wyprodukowane w 2011


6xc7r6de.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.