Skocz do zawartości

Podgrzewanie elektryczne tylnej szyby i tylnych bocznych


marcin62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam w LCI 2015r. tak, że jak włączę ogrzewanie tylnej szyby to działa mi tylko w zakresie pracy wycieraczki, pozostała część jak i boczne szyby tylne (bagażnika) nie grzeją. Zauważyłem, że tylna szyba jest podzielona (ogrzewanie) ta część co pracuje wycieraczka ma podłączenie z dołu a pozostała część z góry (cały moduł podgrzewania jeśli to jest to też znajduje się u góry szyby jak światło stop, oraz jest tam również moduł radia FM etc.) Miał ktoś taki problem, czy jak włączycie ogrzewanie tylnej szyby to jak jest powyżej +3 stopni to wam cała grzeje i boczne też? Może bezpiecznik jakiś jest od tych bocznych i tylnej poza polem pracy wycieraczki? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są w ogóle podgrzewane szyby boczne? Jak to jest realizowane?

Wydaje mi się, że grzanie dotyczy tylko szyby tylnej, ale może się mylę.

Szyba tylna grzana jest w miejscach gdzie widać te paseczki, przez które przepływa prąd.

Edytowane przez kriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne tylne też są grzane i mają paseczki, kwestia wyposażenia. Ale u Ciebie wszystkie paski na tylnej grzeją równocześnie? Bo oddzielnie są paski w zakresie działania wycieraczki zasilane, a oddzielnie pozostałe. Jak się przyjrzysz to zobaczysz na szybie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


ypveppbz.jpg


1 Antenna diversity

2 AM/FM output

3 VICS output

4 FM3 antenna connection

5 AM antenna connection

6 FM1 antenna connection

7 Remote control service antenna connection

8 FM2 antenna connection

9 Connection, wiring harness

10 Connection of heated rear window to wave trap

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schemat, wychodzi na to że "chyba" jest ok, tylko po co taka wielka antena na tylnej szybie. Jeśli dobrze rozumiem z tego schematu to tylko ogrzewanie jest w zakresie pracy wycieraczki. Trochę to dziwne w porównaniu do innych aut gdzie cała szyba grzeje. Chyba, że nadal się mylę. Jeszcze muszę dojść jak działają te boczne, czy powinny równo z tylną się załączać po włączeniu przycisku grzania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za info.

Własnie doczytałem, że te paski w tylnych bocznych szybach to wzmacniacz telewizyjny TV.... co by to miało znaczyć.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f25-x3-xdrive20d-sav_201505/repair-manuals/51-body-equipment/51-36-side-window-body-manual-operation/EGr2OqQQ

Same anteny w tym aucie :wink:

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.