Skocz do zawartości

Poziom oleju - czujnik


pawelraf

Rekomendowane odpowiedzi

Po naprawie zerwanego rozrządu dziwnie zaczął zachowywać się komputer, ciagle pokazuje niski poziom oleju, mimo że jest go dużo, bo mechanik po pierwszym komunikacje dolał najpierw litr a potem kolejny. Jak sie trochę pojeździ to komputer sie uspakaja i pokazuje dobry stan i komunikat błędu gaśnie. Nie wiem jak było przed zerwaniem rozrządu, bo kupiłem uszkodzone auto. Jakieś pomysł? Miał ktoś coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest bagnet w 2.0 d. czarny, nie pomarańczowy, uchwyt w kształcie kosteczki, nie uszka, jak typowe bagnety oleju.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodziło mi oczywiście o poziom oleju silnikowego (po 1szym poście, mniemam, że o to koledze chodziło - poza tym komputer nie pokazuje poziomu gdzie indziej tylko w silniku).


Z doświadczenia nie ufam odczytom z komputera. Ostatnio przy zmianie oleju zalane zostało 5L i komputer pokazał max. podczas na bagnecie było ledwie min.... czyli bagnet jest wiarygodniejszy.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz tu https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=576349w połowie wątku są zdjęcia, trochę rozmyte, ale dadzą Ci pogląd.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodzik2: dzięki za link. Wszystko dla mnie jasne.

Z postu wynika, że wersje benzynowe (a taką mam) nie mają bagnetów, a szkoda.

Mam jeszcze takie pytanie - czy komputer pokazuje także za wysoki poziom oleju?

Czy pojawia się od razu ostrzeżenie/komunikat?

Edytowane przez kriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc przodem do auta to jest po prawej stronie,lekko schowany pod górną pokrywą silnikab252be814b444b661d3d31187cc823b2.jpgb418f615d74ec6bd73dbb3492262b16c.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Pewnie że chodziło o poziom oleju w silniku, wielkie dzięki za pomoc sprawdzam zaraz na bagnecie i wszystko będzie jasne, a czy jeżeli jest różnica między wyświetlaniem na kompie a tym co widać na bagnecie to może być walnięty czujnik? Czy odpuścić sobie temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.