Skocz do zawartości

Spalanie BMW X3 F25


JarosBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam pytanie czym może być spowodowane tak duże spalanie w BMW X3 F25, 3.0B , 306KM.

Jeżdżę naprawdę delikatnie jak na taki motor. Komputer pokazuje mi średnie spalanie 12,6 i tego się spodziewałem. Niestety po zalaniu zbiornika do pełna 60 l , robię średnio w cyklu miejskim 300 kilometrów. Czyli nijak się ma odczyt komputera do rzeczywistości 20l spalania. W BMW rozkładają ręce. Ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Edytowane przez JarosBMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam pytanie czym może być spowodowane tak duże spalanie w BMW X3 F25, 3.0B , 306km.

Jeżdżę naprawdę delikatnie jak na taki motor. Komputer pokazuje mi średnie spalanie 12,6 i tego się spodziewałem. Niestety po zalaniu zbiornika do pełna 60 l , robię średnio w cyklu miejskim 300 kilometrów. Czyli nijak się ma odczyt komputera do rzeczywistości 20l spalania. W BMW rozkładają ręce. Ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu.

 

Zależy od tego jak wygląda twoja trasa po mieście. F25 28i spalało mojej żonie 16-17 l, jazda w samym korku kilka kilometrów w jedna stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzeń dobry,

To mój pierszy wpis na forum. Mam takie samo pytanie. Moje BMW spala 12-13,5 litrów.

30 lat temu moje Audi 2,3 20V 173KM spalało 10 litrów(w zimie 11).

Czy BMW jest tak zacofane technologicznie czy mam coś z silnikiem?

Porównywalna gabarytowo RAV'ka 2,0 150KM w tych samych warunkach spala 10,5 litra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To mój pierszy wpis na forum. Mam takie samo pytanie. Moje BMW spala 12-13,5 litrów.

30 lat temu moje Audi 2,3 20V 173KM spalało 10 litrów(w zimie 11).

Czy BMW jest tak zacofane technologicznie czy mam coś z silnikiem?

Porównywalna gabarytowo RAV'ka 2,0 150KM w tych samych warunkach spala 10,5 litra...

 

RAV3 z benzynowym silnikiem jest po pierwsze samochodem z napędem na jedną oś, po drugie co najmniej 150kg lżejsza...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam ten sam silnik 3.0 benzyna 35i z 2016. Średnie spalanie 11,8 po górkach i mieście. Na trasie średnia prędkość 160-180km/h i spalanie ok13-14 litrów. Przy prędkości 100-120 km/h zejdę do 9-10 litrów ale nie kupiłem takiego samochodu żeby jeździć 90km/h.

Normalne spalanie kolego. Auto waży 1870kg, 2 turbiny, napęd 4x4, 306koni i do tego 3 litry potrzebują paliwa. 12 l/100km uważam za normalne zużycie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko.

Kolego JarosBMW.

Spróbuj zatankować auto do pełna i skasuj wskazania średniego spalania aby pokazywał od początku. Dziwnym jest aby komputer przekłamywał aż o 8 litrów jak piszesz. Daj znać czy rozwiązałeś problem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.0 D xdrive 184 KM.

Spalanie przy jeździe:

100km/h około 5.5 litra

120/h około 6.5 litra.

140/h około 8-8,5 litra.

160/h powyżej 9 litrów

pomiary na odcinku 100 km przeważnie na tempomacie na drodze ekspresowej.

Edytowane przez lukasz_BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam.

Mam ten sam silnik 3.0 benzyna 35i z 2016. Średnie spalanie 11,8 po górkach i mieście. Na trasie średnia prędkość 160-180km/h i spalanie ok13-14 litrów. Przy prędkości 100-120 km/h zejdę do 9-10 litrów ale nie kupiłem takiego samochodu żeby jeździć 90km/h.

Normalne spalanie kolego. Auto waży 1870kg, 2 turbiny, napęd 4x4, 306koni i do tego 3 litry potrzebują paliwa. 12 l/100km uważam za normalne zużycie. Pzdr.

 

Moja Becia 3,0 benzyna 35i spala po mieście 19 l, na trasie przy prędkości 120 km/h spalanie na poziomie 15,5

Tankowanie 300 zł , przejechane 350 km w trybie mieszanym, to jest masakra. Wizyta w autoryzowanym Serwisie BMW w Tuczępach u Mariusz Ptak pewnie wyjaśni mi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko.

Kolego JarosBMW.

Spróbuj zatankować auto do pełna i skasuj wskazania średniego spalania aby pokazywał od początku. Dziwnym jest aby komputer przekłamywał aż o 8 litrów jak piszesz. Daj znać czy rozwiązałeś problem. Pzdr.

 

Zatankowałem pod korek, licznik wyzerowany i nadal to samo. Masz pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam silnik 3.0 benzyna 35i z 2016. Średnie spalanie 11,8 po górkach i mieście. Na trasie średnia prędkość 160-180km/h i spalanie ok13-14 litrów. Przy prędkości 100-120 km/h zejdę do 9-10 litrów ale nie kupiłem takiego samochodu żeby jeździć 90km/h.

Normalne spalanie kolego. Auto waży 1870kg, 2 turbiny, napęd 4x4, 306koni i do tego 3 litry potrzebują paliwa. 12 l/100km uważam za normalne zużycie. Pzdr.

 

Potwierdzam

mam F25 z 2015 z tym silnikiem (3.0 benzyna, 306 KM), średnie spalanie (większość miasto) to 12.5 l/100, wyjazdy w góry to mam około 9 l/100, w trasie 160 km/h około 14 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
przy średnio dynamicznej jeździe potrzebuje 7.2l/100km.


Piotrek, zdefiniuj co uważasz za "średnio dynamiczną"?


Jakie prędkości max. osiągasz przy takiej średniej? Jakie proporcje trasy (autostrada, droga krajowa, miasto) pokonujesz i jaki był odcinek testowy?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Frankfurt-Mannheim około 85km, wyjazd z Frankfurtu około 20 minut miasto, jadę przeważnie 30-50 km/h zgodnie z przepisami, autostrada: tam gdzie nie ma ograniczeń jadę 160-180 km/h, jak duży ruch to jadę oczywiście wolniej. Wtedy średnio spali około 7.2 l/100km, wynik z obliczeń a nie komputera który w moim przypadku zawyża średnie spalanie o około 0.2l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czapki z głów - dla Ciebie i samochodu, że przy takiej jeździe (chodzi o prędkości autostradowe) masz takie spalanie....

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
f25 2,0d 184KM w tym roku wybrałem się samochodem na wakacje ze względu na Covit Polska-Austria-Włochy-Chorwacja w sumie zrobiłem 5500km średnie spalanie 6,9 l na 100 km jak i według komputera oraz wyliczeń z tankowania , cała trasa oczywiście w trybie skrzyni ,,Eco,, no i bez wyścigów , ale gdzie było można jechać to jechałem 160 km ale i 40 km gdzie były remonty tylko na powrocie 1h w korku ,miasto 80% krótkie odcinki 20% za miastem średnio 7,4l , poprzednio miałem e83 3,0 d 204 KM i na trasie do Niemiec 600 km trudno było zejść poniżej 10,5 l na 100km a w mieście 12-13 l na 100km , jak obliczyłem to na 100 tyś km to jakieś 18 tyś złotych w wydatkach an paliwo , tak to wygląda u mnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.