Skocz do zawartości

Lusterka


Stolar79

Rekomendowane odpowiedzi

Pany problem następujący.Lusterka elektryczne,składane.Prawe chodzi ładnie składa się i rozkłada.Lewe złożyło się i nie chce się rozłożyć.Ręcznie rozłożyłem,ale ustawienie lusterka działa,tylko z rozkładaniem i składaniem coś się stało.Ktoś już to przerabiał?Jak ewentualnie zabrać się za to?Jak to się rozbiera?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcje jak rozebrać:https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f25-x3-xdrive20d-sav/repair-manuals/51-body-equipment/51-16-mirrors-finishers-ashtrays-consoles/1VnXj9rVP3

Może jest zanieczyszczone w środku (u mnie tak było). Ponadto temat powszechny w starszych Ex, więc zobacz np. na forum E60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład lusterka jest na wcisk i wystarczy pociągnąć żeby zdjąć?Ewentualnie z jakiego auta by pasowal jeszcze silniczek od składania lusterka?Wiem że w x1 E84 też takie były,ale ich jest jak na lekarstwo.Z czego by podpasował jeszcze sam silniczek ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać trochę na forum, parę postów niżej jest mój temat o wkładzie lusterka:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=131&t=362077&sid=4e115685afdd31d923cce109ce7b6f23


Nie napisałeś nic jaki masz rocznik X3 czy po lifcie LCI?

Ja wkład lusterka wymieniałem i robisz tak jak w instrukcji: lusterko max do góry od spodu wkładasz jakiś szeroki (2-4 cm) plastikowy element i podważasz ciągnąć do siebie, wkładaj troszkę głębiej nie o sam rant lusterka. Najlepiej jak masz narzędzie plastikowe od wyciągania podważania ekranów LCD w telefonach etc.. Wkład jest na zatrzask. Przy fotochromach delikatnie żeby nie pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.Wyjąłem lusterko.Podłączyłem na krótko i działa.składa się.Czyli silniczek sprawny.Po złożeniu wszystkiego dalej wszystko działa oprócz składania.Co to może byc?Lusterko jest na 3 piny.Po podpięciu wywala takie błędy.A stało się tak po kalibracji czujnika deszczu.Czy błedy lusterek mogą być powiązane z błędami czujnika deszczu?Czy mogło się coś rozkodować?Jeden błąd to komunikacji magistrali032c62a96a2d8e9e1772b2c75241d56b.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Udało mi się uporać z nieskładającym się lusterkiem.Okazało się,że winny był moduł sterowania w lusterku(biały plastik na zdjęciu) Znalazłem na alleg lusterko blisko mnie,podjechałem podmieniłem i działa.67abc1f8dc79e0d433049f8ff2fe577e.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uporać z nieskładającym się lusterkiem.Okazało się,że winny był moduł sterowania w lusterku(biały plastik na zdjęciu) Znalazłem na alleg lusterko blisko mnie,podjechałem podmieniłem i działa.67abc1f8dc79e0d433049f8ff2fe577e.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam, który biały plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

szukałem w postach ale nie mogę nic poszukać na ten temat , moje zewnętrzne wkłady lusterek nie grzeją o ile wiem grzanie uruchamia się samo istnie po niżej

jakiejś temperatury na zewnątrz , jeżeli tak to czy jest jakiś bezpiecznik do tych lusterek bo trochę dziwne że nie grzeją obydwa lusterka jednocześnie a auto ma przebieg

70 ty km i nie było eksploatowane na Antarktydzie , stąd moje pytanie czy jest jakiś inny powód że lusterka nie grzeją czy po prostu padły co oznaczało by ich słabą jakość ?

proszę o pomoc znawców tematu . Dzęki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

tak jak pisałem w poprzednim poście moje lusterka nie grzeją , po podłączenia do kompa pokazało że wkłady są spalone , jednak po zdemontowaniu wkładów i

podpięciu ich na krótko okazało się że wkłady są dobre i grzeją , czy jest jakiś czujnik lub przekaznik który jest odpowiedzialny za włączanie grzania i ewentualnie

jaki bezpiecznik może być odpowiedzialny za grzanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.