Skocz do zawartości

Osłony anortyzatorów tylnch


kriu

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniej wymiany oleju zauważono, że urwane są osłony tylnych amortyzatorów (te gumowe miechy). Osłony urwane są na górze przy samym odboju i opadły na dół - widać srebrny pręt amortyzatorów. Oczywiście najlepiej je wymienić i po kłopocie, ale sama wymiana wydaje się dość skomplikowana - amortyzatory są w sprężynie. A jak wiadomo podczas jakiejkolwiek wymiany/naprawy można zepsuć coś innego - tacy są ci "fachowcy".

Zastanawiam się czy na pewno te osłony są potrzebne. Może nie ma takiej potrzeby aby je wymieniać? Nie zamierzam jeździć po piasku, polnych drogach i błocie.

Pytam o to ponieważ zauważyłem na zdjęciach (nawet na tym forum), że wiele aut nie ma tych osłon - są same amortyzatory i są widoczne te srebrne "teleskopy" - nie ma osłon.

Zastanawia mnie na ile ważne są te osłony. Na niedawnym badaniu technicznym wskazanie tłumienia tylnych amortyzatorów wyniosło 68% lewe koło i 70% prawe koło.

Czy może ktoś jeździł z takimi urwanymi osłonami? I co było dalej z amortyzatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Osłony ważą tyle, co nic przecież.

Chronią lepiej lub gorzej, ale chronią przed syfem na drodze, nawet pozornie czystej.

Występują w każdej marce, u każdego producenta, więc raczej są potrzebne.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem poza ASO. Tak jak podałem poprzednio 300zł za wymianę i gumy BMW za 270zł

W ASO BMW koszt wymiany to 800zł + osłony 270zł.

Poza tym w ASO powiedzieli, że musi być dodatkowo wykonana zbieżność. Ale chyba coś naciągali :nienie:

Tam gdzie wymieniałem zrobili to tak, że nie trzeba było robić zbieżności. Inny warsztat też potwierdził, ze da się to zrobić bez zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.