Skocz do zawartości

X3 F25: Konwersja USA->EU


bzyk79

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przekodować w F25 (2017 lift) sprowadzonym z USA wszystko co potrzebne na warunki europejskie. Mam już zainstalowane niezbędne oprogramowanie (e-sys itd.), mam kabel, program łączy się z autem, tylko potrzebuję jakiś poradnik co i jak trzeba przerobić, jaka funkcja za co odpowiada.... Krótko mówiąc potrzebuję instrukcję dla początkujących. Czy ktoś jest w stanie mi coś podesłać? Będę zobowiązany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam i jak poradziłeś sobie? Sam obecnie szukam opcji przeprogramowania na eu wgranie jezyka mapy europy odblokowanie ogladania podczas jazdy a i pytanie lampy przednie i tylne zmieniałeś czy przerabiałeś

Witam, takie rzeczy jak odblokowanie podczas jazdy zrobisz "bimmercodem" więcej co i jak dowiesz się tutaj

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=203&t=359031

Z tego co piszą nie trzeba aż takiego super interfejsu OBD jak zaleca sam program. Ale to tylko to co przeczytałem:"Ja mam taki tańszy ELM327 iCar2 Vgate za 45 zł i działa mi bimmercode, ale wersja free. No ale jak ta działa to zapewne zadziała także pełna wersja."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
CZęść jużzrobiłem kablem enet i bmwaicoder czyli wyłączyłem obrysówki, radio częstotliwości, pasy dzwięk niezapiętych, video podczas jazdy, start stop dezaktywacja a wyłącznie zapamietanie ostatniej pozycji, otwieranie i zamykanie szyb z pilota. Pozostało znalezienie jak wgrać polskiego lektora i soft po polsku tego nigdzie nie mogę znaleźć a nastawiłem się że sam to zrobię ale na razie ciężko idzie ze znalezieniem czegokolwiek :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja nie sprzedaje sam nigdy nie dotykam nawigacji bo już dwa razy jak ktoś mi wgrywał to pojawił się problem i wtedy to już trzeba mieć wiedzę sprzęt i umiejętności żeby to ożywić jak Ci się udało bez wpadki to dobrze i dużo szczęścia. Pokazałem po prostu pierwszą aukcję z brzegu z oryginalnym kodem a swoje podejrzenia zochowaj dla siebie.

Sam płaciłem jakoś ok.400zł za mapę z polskim lektorem i kod u jednej z firm z forum przy kodowaniu calego auta bo oddzielnie taka usługa kosztowała 500zł.

To co ty pokazałeś to nie jest oryginalny kod i wg mnie nie warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podejrzenia przepraszam ale tak mi przyszło do głowy ja jestem tu od niedawna a Ty już długo więc dla mnei to było dziwne a jeśli chodzi o kody FSC bez żadnego problemu chodzą a navi wgrywałem już w 3 bmw kolegi i znajomej.

Teraz che zmienic jezyki na polski bo mam 3 do wyboru angielski francuski i hiszpanski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś przerabiał lampy tylne przeciwmgielne??

Znalazłem informacje, że wystarczy zmienić przełącznik świateł ten po lewej stronie kierownicy na europejski i wszystko będzie hulać bez żadnego kodowania itp., z tego co widzę to przeciwmgielne są w klapie tylko nie działają.

Proszę o potwierdzenie jeśli ktoś się tym zajmował, dzięki. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może komuś pomogę odnośnie przeróbki tylnich świateł kierunkowskazów z wersji USA na EU. Oryginalne żarówki P21 zastąpiłem żarówkami LED. Do tego rezystor 8 ohm podłączony równolegle. Hula bez problemów.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może komuś pomogę odnośnie przeróbki tylnich świateł kierunkowskazów z wersji USA na EU. Oryginalne żarówki P21 zastąpiłem żarówkami LED. Do tego rezystor 8 ohm podłączony równolegle. Hula bez problemów.Pzdr.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=131&t=337759&start=60#p2611574

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

witam

Czy ktoś ma dostęp do instrukcji bmwaicoder tzn jak kodować odpowiednie funkcje itd... Potrzebuję dostosować bmw x3 f25 do warunków UE, auto jest sprowadzone z USA. konkretnie chodzi mi o wyłączenie obrysowek, dostosować częstotliwość radia, w zakodować nowy włącznik swiatel z włącznikiem przeciwmgielnych tył, odblokować możliwość oglądania filmów podczas jazdy, składanie lusterek z kluczyka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
witam

Czy ktoś ma dostęp do instrukcji bmwaicoder tzn jak kodować odpowiednie funkcje itd... Potrzebuję dostosować bmw x3 f25 do warunków UE, auto jest sprowadzone z USA. konkretnie chodzi mi o wyłączenie obrysowek, dostosować częstotliwość radia, w zakodować nowy włącznik swiatel z włącznikiem przeciwmgielnych tył, odblokować możliwość oglądania filmów podczas jazdy, składanie lusterek z kluczyka itd.

Wszystkiego co wymieniłeś nie zrobisz bmwaicoderem. Filmy odblokujesz. Na yt raptem jest jeden filmik jak to odblokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.