Skocz do zawartości

Wyłączenie TPMS


norbi771

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!


Do mojej X3 dokupiłem sobie w dobrej cenie nowe koła zimowe 17" z oponami.

Samochód mam z USA i w oryginalnych kołach 18" były czujniki TPMS, ale w zakupionych kołach tych czujników nie ma. Efekt jest taki, że mam błąd RDC i mnie to delikatnie wkurza.


RDC mi do szczęścia nie potrzebny. Absolutnie wystarczy mi kontrola bazująca na prędkości obrotowej koła więc to RDC/TPMS z chęcią bym wyłączył.


Aktualnie do prostych czynności korzystam z BIMMERCODE, bo z ESYSem się jeszcze nie do końca zaprzyjaźniłem ;-)

https://bimmercode.app/cars/f25/


Z poziomu bimmercode w Display options instrument cluster zrobiłem tak:

Pressure and temperature in tyre pressure monitor => NOT ACTIVE

Tire pressure control => NOT ACTIVE


ale nie dało to oczekiwanego rezultatu, tzn. układ się resetuje i próbuje odczytać dane z czujników i po jakimś czasie błąd wraca.


Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak odkodować ten TPMS?

Idealnie byłoby gdyby to się dało zrobić przez BIMMERCODE.


Proszę o podpowiedzi

Z góry dziękuję za pomoc


-----------------------------------

X3 F25 XDRIVE28I 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
TPMS naprawil sie sam, znalazlem informacje ze czujniki zaczynaja szwankowac przy duzych opadach i zawilgoceniu, moze jest w tym jakas prawda, bo system zaczal sam dzialac spowrotem, jednoczesnie polecam aplikacje bimmercode wraz z interfejsem: VGATE iCAR 4.0 BLE, dziala bardzo stabilnie ten zestaw i daje bardzo duze mozliwosci kodowania. Cena to 170 zl za interfejs i aplikacja 130. POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. To mówisz że śmiga bimmer na VGATE iCAR 4.0 BLE bez problemu? Ja próbowałem pod Carista i nie idzie nie znajdował nic. B-tool chodzi OK ale bimmer coś nie widzi albo ja źle coś robię. Ten twój sporo tańszy od dedykowanych z ich strony, a patrzyłeś czy b-tool chodzi na VGATE iCAR 4.0 BLE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wlasnie sprawdzilem dzialanie btool expert ze zlaczem iCar Vgate 4.0 ble, chodzi bardzo ladnie, laczy sie bez problemy swietna aplikacja do diagnozy filtra dpf i kilku innych rzeczy, przed zakupem btool expert mozna sprawdzic czy dziala Wasze zlacze przez aplikacje btool lite, POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
No dobra, udalo sie

W bimmercode


Headunit > 3001 exbox >

Expert mode

Rdc off

Rpa on


Wczesniej cos jeszcze zmienialem ale dopiero powyzsze zmiany pomogly.

 

Cześć,


Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.


Czy jest inny sposób oprócz podanego powyżej? Oczywiście tez mowa o Bimmercode.


Postąpiłem zgodnie z instrukcją i ciągle wywala błąd. W zimowych zestawie nie posiadam czujników i ten komunikat za każdym razem jest męczący :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie


Ja również podepnę się do tematu, na wiosnę również czeka mnie zmiana z RDC na RPA (zakupiłem 19 bez czujników). Może ktoś podpowiedzieć co jeszcze przekodować za pomocą Bimmercode aby to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.