Skocz do zawartości

Xenon nie świeci


Stolar79

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nagle przestał mi świecić prawy bixenon w f25.Zamieniłem żarówki prawa na lewo,lewa na prawo i nic to nie dało.Czy uwalona jest przetwornica?Czy ją sie na prawia,czy wymienić na inną sprawną?Czy trzeba wyciągać do tego lampę?A jak lampę to i zderzak?I jak go zdemontować?Takie kody błędów0cba1a0f7b96525ad4702cd2e2409b63.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wiec tak: przetwornice zalatwilem sobie sam,a mianowicie dolewajac plynu do spryskiwaczy nie zauwazylem,ze spadl mi ten okragly dekielek zaslepiajacy zarówke xenon i nalało sie płynu do lampy i pociekło na przetwornice.Przetwornice mozna wykrecic bez demontazu lampy.Trzeba wykrecic trzy srubki od spodu na czuja torx 20 i przetwornica wychodzi bez problemu.Po wyjeciu przetwornicy wylała mi się z niej woda,a raczej płyn do spryskiwaczy:( dałem ją do ogarnietego elektryka rozebrał i na szczescie nie bylo nic przepalone.Wyczyścił wszystko ładnie,wysuszył i czekam do jutra az wszystko bedzie suchutkie na 100% i montuje.Zobaczymy efekt,czy bedzie dzialac,czy szykac trzeba przetwornice drugą



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że przynajmniej się wyjaśniło co było popsute. Oby tylko przetwornica znowu działała.

Ja też ostatnio dolewałem płynu i polało mi troszkę na przewody dochodzące do wtyczki reflektora.

Prawdę mówiąc ten wlew płynu jest troszkę za blisko reflektora a powinien być umiejscowiony dalej od lampy, bliżej zbiorniczka płynu.

ps. Jak odczytywałeś błędy. Jakimś skanerem podłączonym do portu diagnostycznego i aplikacją na telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.