Skocz do zawartości

Dźwięk stukowego spalania 3.0D 190KW


daku3

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze proszę was o ewentualną diagnozę przyczyny pracy silnika w mojej X3. Podczas delikatnego nacisku na pedał przyspieszania silnik pracuje tak du du du pu pu pu ciężko to określić, dla mnie jest to dźwięk spalania stukowego. Po mocniejszym naciśnięciu pedału motor pięknie zaczyna pracować jednostajnie wchodząc w obroty. Podczas postoju silnik wydaje się pracować normalnie tylko w momencie małego obciążenia, delikatnej jazdy nawet przy automatycznej zmianie przełożeń słychać to pukanie. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, byłem już u 2 mechaników i jeden z nich mówi, że tak ma być kiedy gdy wsiądę do innego egzemplarza z takim samym silnikiem nie słyszę takiej pracy (jeszcze raz postaram się określić dźwięk i jak dla mnie to twarda praca stukowego spalania) tylko mięciutką jednostajną bez puk puk puk pracę od najniższych obrotów. BMW z przebiegiem 80 tys często wydaje mi się też, że słyszę głośną pracę wtryskiwaczy czy z takim przebiegiem jest możliwe aby one były przyczyną takiego dźwięku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Mogą być to wtryskiwacze zalej jakiś specyfik i obserwuj .

A gdy silnik się rozgrzeje to stukanie znika ? Czy jest dalej i Spróbuj coś Nagrać jak silnik chodzi

 

W ciągu miesiąca zastosowałem kilka razy środek do czyszczenia wtryskiwaczy, były to specyfiki Forte, Liqui Moly, Wynns. Za każdym razem bezpośrednio po ich użyciu miałem wrażenie, że silnik jest głośniejszy, a wyżej opisywany przeze mnie problem stukania jeszcze bardziej się wzmagał :mad2:

Postanowiłem użyć środka, którego działanie nie tyle skupia się na czyszczeniu wtrysków ile na ich smarowaniu i muszę przyznać, że niekomfortowe dźwięki znacząco się uciszyły :) Myślę, że często nasze paliwo jest za mało kaloryczne (tłuste) :wink: i czasami warto wlać jakiś środek do zbiornika, który skutecznie przesmaruje nasz układ CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.