Skocz do zawartości

X3 F25 Klocki Przód+Tył - BRI - Poza ASO?


c0014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Niedawno skończyła mi się 2 letnia gwarancja ale wciąż mam aktywne BRI (przedłużenie gwarancji do 5 lat z wyłączeniem pewnych rzeczy).


Z komputera wychodzi mi, ze klocki na przód oraz tył maja mniej niż 2000km wiec chciałbym je zmienić.

W związku z powyższym mam kilka pytan:

- BMW Zdunek jak zwykle wyskoczył ze zbójecka oferta (Bawaria Motors Gdansk - nie skontaktowałem się z nimi jeszcze), wiec myśle nad:

a) Kupieniem oryginalnych klocków (czy czujnik zużycia tez trzeba?) i wymianie ich w ASO tak by była utrzymana historia

b) Kupieniem klocków innego producenta i wymiana w ASO - Ma to sens w ogóle?

c) Oryginalne klocki i wymiana poza ASO np BMW Kwiatkowski w Luzinie - podobno jakiś znany serwis (?)

D) nie oryginalne i poza ASO


Absolutnie nie mam pojecia jak z czym będą sie wiązały powyzsze ruchy. Nie chciałbym skończyć na nieautoryzowanej wymianie i utracie gwarancji lub pretensjami dot braku serwisowaniu auta podczas odsprzedaży. Do tej pory wszystko robiłem w ASO, filtry, oleje, klime, koła z wyważaniem (przy przebiegach 20,30,40).


Będę wdzięczny za rady forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kup jakieś markowe klocki (najlepiej bezpyłowe) + czujniki zużycia poza ASO i wymień w ASO by mieć historie serwisową.

Ja bym tak zrobił.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przykro mi ale niestety nie doradzę Ci, ja normalnie dzwonię do sklepu motoryzacyjnego w którym się zaopatruje podaje VIN i oni mi proponują... nigdy się nie zawiodłem.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W poprzedniej X3, E83 miałem nacinane tarcze Ate Pover Disc i do tego ceramiczne klocki też Ate ( chociaż ich podobno nie stosuje się do nacinanych tarcz). Niestety, po około 10 tyś pokrzywiły się tarcze, ale to raczej wina mojej eksploatacji, bo miałem kilka razy dynamiczne, mocne hamowanie na autostradach z większych prędkości.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.Kilka słów ode mnie.

Czwarty przegląd po przebiegu 41 ooo km wykonany w marcu w ASO (2 normalne, 2 pomiędzy przeglądami).

Serwis sygnalizuje że do wymiany klocki tył !!!! mimo tego że na komputerze do wymiany 20 ooo.(teoretycznie sporo)

Pan wkłada jakąś długą miarę i twierdzi że zostało parę mm i długo nie pojeżdzę i pyta czy robić? CENA 1600zł.

Do tego sugeruje serwis klimy po 40 ooo cena do 1000 zł. :nienie:

W listopadzie kończę leasing może wytrzymam na tych klockach bo przebiegi robię niewielkie , używam dwa samochody ale w wypadku wykupu samochodu będę musiał wymienić dlatego śledzę wątek.


Pytanie z mojej strony dlaczego widzę 2 liczniki (wyniki) do następnego przeglądu ? Serwis czegoś nie wykasował ?

e8735fc8220ba612med.png


0f2b28aedbf7a612med.jpg

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymień sobie sam klocki z tyłu poza ASO. Klocki ATE plus czujniki średnio z wymianą 450 zł i masz święty spokój.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.