Skocz do zawartości

F25 20d z manualną skrzynią biegów


trawa05

Rekomendowane odpowiedzi

witam,


rozważam zakup X3 F25, natrafiłem na egzemplarz z manualną skrzynią biegów. Osobiście taka wersja mi odpowiada, ale takich wersji jest na rynku bardzo mało.

moglibyście doradzić czy to dobra opcja - zarówno w kwestii współpracy skrzyni z silnikiem jak i awaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciężko będzie Ci doradzić, wersji z manualem jest jak na lekarstwo. Tajemnica poliszynela jest taka, że BMW wycofało manuale z X3 bo były kiepskie i nikt ich nie chciał, w porównaniu z 8b automatem, który jest wyśmienity i bezawaryjny.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam takowy model, przejechane ma 190 tysięcy, przy ok 180 tyś wymieniona dwumasa i komplet sprzęgła - wszystko gra i buczy, fakt, że w mieście trzeba się nawahlować drążkiem zmiany biegów. Tydzień temu wymieniłem olej w skrzyni manualnej - lżej wchodzi 1 i W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego golasa X-drive od nowości i przejechałem dopiero 95 000km.

Wszystko działa jak i na początku, zestopniowanie OK ale muszę przyznać, że działanie sprzęgła jest jednym z mniej kulturalnych jakie znam. Jest dosyć 0-1 i przy ruszaniu trzeba operować pedałami z wyczuciem by nie powodować szarpnięć silnika. Najlepiej to ruszać jak w Subaru diesel bez gazu, który sam świetnie jest dodawany ale to powoduje, że w sumie ruszasz wolniej i wkładasz w to trochę więcej atencji niż potrzeba. Może to przypadek tylko mojego egzemplarza, nie miałem okazji porównać. W zasadzie to praca sprzęgła i hałas dieslowego silnika to największe mankamenty mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Automat jest wspaniały i moim zdaniem taka skrzynia biegów bardziej pasuje do suva. Łopatki przy kierownicy, czasami używam, ale dobrze, że są.

Największy problem X3/X4 z manualną skrzynią biegów, to późniejsza odsprzedaż. Kolega miał, przejeździł bezawaryjnie 200 tyś km, ale miał problem sprzedać i dużo zszedł z ceny.

Zresztą w ogłoszeniach, samochody z taką skrzynia biegów są zauważalnie tańsze.

Przy benzynie jeszcze ta manualna skrzynia ma sens, przy dieslu już nie bardzo.

Ale jak tobie odpowiada, kupuj. Awarii bym się nie bał.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam 2.0d 184km manual w Xdrive i nie narzekam. Fakt że ciągam nią kemping 1900kg więc manual bardziej mi odpowiada. Lewarek pracuje lekko poza wstecznym bo się lekko czasami klinuje (pewnie kwestia starego oleju w skrzyni) ale przy dynamicznej jeździe trochę sobie lewarkiem pomieszasz. Za to wydaje mi się ekonomiczniejsza. Co do odsprzedaży to wydaje mi się kwestią gustu. Nadal jest wiele osób stroniących od jakichkolwiek automatów. Suma sumarum gdyby nie andzia to wolałbym automat bo wygoda u mnie na pierwszym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi obecnie wyświetla 6,9 cykl mieszany. Małe miasto, do pracy 4km start z garażu. Jakby był sam cykl miejski to w moich warunkach byłoby to ok 8l jak kojarzę. Najniższe odnotowane spalanie na długiej trasie odbyło się zimą podczas ślizgawicy - 5,9l/100km. Spokojna jazda krajówkami z odcinkami S z prędkościami +10 to przeważnie poniżej 7. Też odnoszę wrażenie, po czytaniu forum, że przy tej skrzyni spalanie jest trochę mniejsze.

Generalnie kręcę trochę wyżej jak automat - zmiana biegu w normalnym ruchu ok. 3000 obr/min. Utrzymywanie prędkości nie mniej jak 1500. Staram się nie mulić go na niskich obrotach w nadziei że robię dobrze układowi korbowemu a i chyba na spalanie ma to też pozytywny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiesz, mnie również udało się uzyskać spalanie 5,9 L (zrobiłem sobie nawet zdjęcie, bo nie wierzyłem). X3 LCI 2.0 diesel, SKRZYNIA AUTOMATYCZNA, kola 19" m pakiet, opony mieszane 245 i 275. Trasa na wakacje, auto raczej załadowane (dwoje dzieci), autostrada i 300 km zwykłymi drogami. Miałem dużo czasu, noc, wszyscy spali, jazda totalnie bez pospiechu, bo apartament dopiero od południa do przejęcia i stąd taki wynik.

Więc na automacie też się da :)

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I to mnie cieszy, to mi się podoba! Jak finansowo będzie mi się wszystko spokojnie spinało to mam nadzieję za jakiś czas zmienić może na G01. Do swojego spalania dodam, że wskazania komputerka kalibrowałem sposobem z youtooba bo od nowości zaniżał o 0,5-0,6L. 1200km na jednym tankowaniu przy spokojnej jeździe można osiągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@harp: może zdradzić co to za kalibracja z YT? Możesz podesłać link?


PS 1000 KM tak, ale 1200 nie ma szans... chyba, że będziesz jechał w idealnych warunkach cały czas bez hamowania i przyspieszania.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.