Skocz do zawartości

BMW x3 f25 podwójny wydech


rogerinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam będę niebawem dorabiał do swojej x3 dodatkowy wydech(teraz są dwie końcówki po lewej stronie,docelowo mają być dodatkowe dwie po prawej stronie)mam pytanie, czy kto się orientuje czy jest do kupienia nakładka zderzaka mpakietowego do x3 która ma wycięcia po obu stronach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma takiej nakładki, czy też dyfuzora M pakietowego z wycięciem na wydech po obu stronach proponowanego przez BMW.


Alpina X3 ma taką , odrobinę zmienioną nakładkę z wycięciami na wydechy z obu stron. Bez problemu znajdziesz zdjęcie poglądowe BMW X3 Alpina w internecie.

Alpina wypuściła X3 tylko w wersji LCI, ale dyfuzor zderzaka i sam zderzak tylny jest chyba taki sam przed, jak i po lifcie w M pakiecie, a Alpina zmieniła w tylnym zderzaku M pakietowym tylko dyfuzor, a z przodu dołożyła spojler (który pasuje tylko do X3 w wersji M pakietowej LCI).


Zresztą, jakby co, każdy ogarnięty tłumikarz bez problemu i naruszenia lakieru, wytnie taki sam otwór na wydech, jaki jest z lewej strony (sam tak nieraz montowałem i teraz w mojej X3 też mam wydech z nierdzewki z wyprowadzonymi czterema końcówkami, z lewej i prawej strony zderzaka).

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich końcówek użyłeś? bo oglądałem niby fajne na Alliekspressie ale nie wiem jak jakościowo będą się spisywać no i czy nie jest za głośny wydech? w 35i jest ogulnie trochę głośniejszy przy przygazówce i dobrze by było by tak pozostało po dołożeniu by nie męczył przy trasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydech z nierdzewki, robiony w firmie Ulter w Bystrej, jak każde moje auto prywatne i służbowe od zawsze. Końcówki okrągłe, ścięte pod skosem 4x90 mm,nie wystają równo, zewnętrzne cofnięte lekko. Cichy, tak jak chciałem.

Poprzeczny, centralnie na środku, mniej widoczny, niż oryginalny. Mocowanie z drugiej strony w oryginalne miejsce montażowe w karoserii (X4 m40i ma taki wydech, tylko pojedyńcze końcówki, stąd miejsce montażowe). Kwestia dorobienia odpowiedniego uchwytu do karoserii.

Końcówki z ali są fajne z wyglądu, ale do pierwszej zimy...chyba, że je po każdej jeździe myjesz... ale i tak ten pseudo chrom zachodzi ( nieraz widziałem Akrapkovic nawet w starym Oplu Vectra(i to cztery) :lol: w stanie opłakanym. Zresztą teraz każde auto ma takie fake końcówki .

U mnie nigdy żadnych problemow z jakością końcówek/tłumika w każdym samochodzie (obecnie w trzech użytkowanych).


Ostatnio na allegro dłuższy czas był/jest tłumik końcowy firmy Ac Schnitzer, oryginalny, przeznaczony do X3, X4 na dwie strony, cztery okrągłe końcówki według nowej mody Schnitzera. Cena 5.900 zł. Mój znajomy taki miał w x4 razem dodatkowo z dyfuzorem Ac Schnitzer w X4 i świetnie brzmiał.

Polecam (sam bym tego z allegro kupił, gdybym nie miał już zrobionego wydechu w Ulterze - pasowałby mi do spojlera dachowego Ac Schnitzer :wink: ).

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.