Skocz do zawartości

Problem spryskiwacz przedniej szyby.


Slimakko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie pisze w związku zawaria spryskiwacza przedniej szyby. Sytuacja wyglada następująco spryskiwacz raz działa raz nie. Jak niedziała to wogole nie słychać pracy silniczka. Wygląda tak jaky czasami było za mało mocy prądu by go uruchomić. Tylny spryskiwacz działa na niezapalonym silniku, przedni nie. Silnik musi chodzić aby spryskiwacz ruszył. Gorzej że podobny problem jest na nowym silniczku zamienniku coprawda. Bezpieczniki sprawdzone. Pomiar napiecia auto zgaszone okolo 11,4v silnik działa okolo 13-14V. Proszę o jakies wskazówki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Niestety mam podobny problem.

Kilka miesięcy temu padł spryskiwacz tylnej szyby, ale nie używam go zbyt często, więc się tym zbytnio nie przejąłem. Niestety 3 miesiące temu zaczął padać spryskiwacz przedniej szyby, aż miesiąc temu padł na dobre (wcześniej czasami działał, czasami nie).

Okazało się, że uszkodzona jest wiązka elektryczna, która dosłownie rozsypała się w rękach, więc o żadnym lutowaniu nie może być mowy. Dodatkowo w jej ramach są również inne kable, które prędzej czy później również zapewne przestaną działać, więc jedyna sensowna możliwość to wymiana całej wiązki.


Czy ktokolwiek wymieniał tą wiązkę u siebie, najlepiej w podobnym aucie (F25, 2013)?

Koszt zakupu samej wiązki w serwisie to 2k, ale problemy zaczynają się po zakupie, ponieważ to jest kit, z którego trzeba wybrać kable i wlutowywać do istniejącej wiązki - sądziłem, że to jakaś herezja, ale trzy stacje ASO to potwierdziły. Ponadto dostanie się do komory grodziowej od strony wnętrza samochodu również jest dosyć problematyczne. Dodatkowo jest to problem dosyć znany, ale koszt zrobienia tego po gwarancji jest abstrakcyjny (4 - 6k).

Mój elektryk może się tego podjąć, ale do tej pory tego nie robił, więc wolałbym sprawdzoną alternatywę.


Prośba o informację, jeżeli ktokolwiek może mi w tym pomóc (idealnie wawa i okolice).

Z góry dziękuję!

Niestety kwestia dosyć pilna.


Pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem konstrukcyjny w moim modelu (X3) i potwierdziłem to już w kilku miejscach.

W serwisie do którego finalnie dotarłem (Konstancin-Jeziorna k. Warszawy) przy opisie problemu od razu stwierdzili, że to kwestia wiązki, ponieważ sporo już tego robili. Najczęściej zaczyna się od tego, że czasami spryskiwacz działa, a czasami nie, aż w końcu zupełnie pada.

Oczywiście to też może być kwestia pompki, ale jednak najczęściej pada elektryka. Czasami pomaga zlutowanie kabli, ale w moim przypadku nie ma co zbierać tylko trzeba wymienić wszystko :(

Jeżeli mogę jeszcze w jakikolwiek sposób pomóc to daj znać.


m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.