Skocz do zawartości

Wymiana listw wokół szyb czarne —> chrom


Lukix80

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Tak jak w temacie - czy ktoś przerabiał temat wymiany listw - obwódek szyb?


Mam standardowe czarne, a docelowo chciałbym chrom.


Myślę o pełnej wymianie, a nie o naklejeniu chromowych pasków z Allegro (co pewnie byłoby i szybsze i tańsze)

Będę wdzięczny za podpowiedzi.


9e7acf8dcaac55b5a51ccf7ca539278d.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podobno to wcale nie jest łatwa wymiana, bo coś obiło mi się o uszy, że tylne listwy trzeba wymieniać razem z szybami...
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Z tego co rozeznałem się jeszcze u kolegi, który próbował dokonać operacji, wygląda to na temat dość trudny niestety...

 

napisz dokładnie co potrzebujesz :D


poniżej wymiana listwy tylnego okna :


DE - 51 36 056 Zierleiste an Seitenfenster hinten links oder rechts ab- und anbauen/ ersetzen

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f25-x3-xdrive28i-sav/repair-manuals/51-body-equipment/51-36-side-window-body-manual-operation/ET6ac1l1


EN - 51 36 056 Removing and installing/replacing trim strip on side window on rear left or right

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f25-x3-xdrive28i-sav/repair-manuals/51-body-equipment/51-36-side-window-body-manual-operation/ET6ac1l1

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Brawo @Lukix80, wygląda elegancko :cool2:


Czy mógłbyś dokładniej opisać proces wymiany?

Chciałbym wykonać wymianę zwykłych gumowych listew na czarne piano, tzw. Shadow Line.

Chciałbym kupić kompletny zestaw listew Shadow Line i samodzielnie je wymienić.

W szczególności interesuje mnie:

- czy przy takiej operacji należy wymienić tylne szyby? Czy są one zespolone z gumową listwą / uszczelką i należy podczas wymiany listew wymienić również tylne szyby?

- jeżeli tak, to czy szyby do listew ozdobnych są mniejsze czy też mają taki sam rozmiar

- czy listwy shadow line to nakładki czy na coś co istnieje w "najbiedniejszej" wersji czy to cały system - dekoracyjny plastik + guma uszczelniająca?

- czy podczas wymiany listew należy również wymienić uszczelki drzwi? Czy listwy nakładamy na istniejące uszczelki czy uszczelki do listew dekoracyjnych różnią się w jakiś sposób?

- czy prowadnice szyb pozostają bez zmian?

- czy proces wymiany jest skomplikowany i wymaga użycia specjalistycznych narządzi?

- co może pójść nie tak? Na co uważac?


Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.