Skocz do zawartości

Asystent google - obsługa przez idrive


pulower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio natrafiłem na dziwną funkcję w moim samochodzie. Jak wiadomo brak jest obsługi głosowej dla języka polskiego na razie dla BMW. Ale nacisnąłem przycisk obsługi głosowej i zgłosiło się oczekiwanie na komendę głosową. Okazało się, że przycisk na kierownicy aktywował komunikację z Asystentem google na telefonie.


Teraz jestem w stanie używać asystenta google przez idrive. Mogę też wysyłać (dyktować) smsy za pomocą obsługi głosowej.


Czy ktoś już korzystał z tej funkcji i jakie ewentualnie macie doświadczenia.


P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie ta funkcja nie działa , prawdopodobnie dlatego że używam sony xz1.

Nie wiem ja u Was ale w moim wypadku nawet poprzez bluetooth nie mogę słuchać muzyki nie działa mi nawigacja (głos), nie moge słuchać you tuba.


W VW polo bez problemu po bluetooth obsługuję muzykę z sonego , mogę z kierownicy zmieniać utwory , scrollować je , głos z nawigacji też słyszę i często słucham you tuba.

W takim wypadku nie potrzeba fabrycznej nawigacji.

Wytłumaczcie mi Panowie czy to problem mojego telefonu czy muszę coś zaktualizować u mnie w samochodzie ?

Pozdrawiam Radek.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie ta funkcja nie działa , prawdopodobnie dlatego że używam sony xz1.

Ja jeszcze do niedawna używałem Sony Z2 (telefon z 2014 i połączenie po Bluetooth działało bez zarzutu, Navi mam Business.

W starszych moich telefonach nokii też połączenie poprzez bluetooth lepiej działało pamiętam że miałem więcej funkcji (jakich teraz nie pamiętam)

W tej chwili działa tylko telefon i widzę zdjęcie osoby do której dzwonię , działa mi też powiadomienie o sms lecz ze względu bezpieczeństwa nie mogę całego esmesa przeczytać.


Nie mogę - nie widzę:

zawartości telefonu czyli plików muzycznych totalne 0

nie mogę słuchać you tuba w vw polo bez problemu mogę

samochod ze zwłoką odbiera połączenia czyli jak ktoś dzwoni i odbieram połączenia na idravie to połączenie następuję po jakiś 2-3 sekundach (kiedyś jeszcze wolniej)

telefon nie ładuje mi się poprzez gniazdo zapalniczki(raz ładuje raz nie) jak też poprzez usb (czasami dochodzi do zwarcia i telefon mi się wyłącza)

wersja oprogramowania TB-003.010.003 vin 0M32992


tez mam navigację Business. ekran duzy i gładzik do wpisywania adresu navi.

żeby nie było ze mam telefon zepsuty to tak jak pisałem w VW polo 4 x tańszym samochodzie wszystko działa poprawnie szybko czyli tak jak powinno.

Pozdrawiam

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam navi Business => ekran... mały. Bez gładzika, auto z końcówki 2014 roku, wersja oprogramowania - nie pamiętam..

Po połączeniu przez Bluetooth:

- pliki muzyczne zawarte w telefonie - widzi - lecz nie pamiętam jakie formaty;

- youtube - działa samo audio, bez wizji;

- telefon ładuje się poprzez gniazdo zapalniczki bez problemu;

- połączenia raczej odbieram płynnie;

- sms nie widzę na ekranie.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Moja pomyłka nie znam się ale u mnie w takim razie jest 609 System nawigacyjny Professional i 6NS Zestaw głośnomówiący Bluetooth o rozszerzonym


zakresie funkcji Office......... tak jest rozszerzony ten zestaw że jasny chu.....

Na stronie BMW mozna znaleść kompatybilnośc danego modelu z danym telefonem.

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/mobile-devices/kontrola-kompatybilnosci.html

9cc23727d439540dgen.jpg


Generalnie ubogo to wygląda bo jest tylko huawei z 2 modelami.

Tak czy siak VW jest znacznie lepszy pod tym względem a zmieniać telefonu chyba nie mam ochoty bo odnoszę wrażenie że nie ma telefonu idealnego pod BMW X3 w każdym wypadku jakaś funkcja nie będzie działała.

Pozdro.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

asystent google po wgraniu na telefon i przycisnięciu przycisku na kierownicy ruszył mi raz (tzn słyszałem w głośnikach po bluetooth swój telefon i asystenta)

Ponowne przyciśnięcie przycisku skutkuje informacją że polecenia głosowe nie są obsługiwane czyli wielkie gówno.

zakupiłem testowo conneted+ nie widzę żadnej róznicy nie wiem z czym się to je i o co chodzi :(

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wciśnie się przycisk jednorazowo na krótko, to wówczas zgłasza, że nie ma obsługi polskiego języka.

Jeżeli przytrzyma się przycisk dłużej wówczas zgłasza się asystent google z telefonu.


Przynajmniej tak jest u mnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

. Ale nacisnąłem przycisk obsługi głosowej i zgłosiło się oczekiwanie na komendę głosową. Okazało się, że przycisk na kierownicy aktywował komunikację z Asystentem google na telefonie.

.

Trzeba było od razu dopisać nacisnąłem i przytrzymałem 2-3 sekundy - u mnie też działa w takim razie.

Notabene przydatne w wybieraniu numeru i chyba tylko do tego.

No to dzięki za info.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dźwięk powinien działać w przypadku nawigacji google ? U mnie nic nie dociera .

W moim wypadku nie działa nawet muzyka z telefonu po Bluetooth (tylko i wyłącznie po USB) głos nawigacji też oczywiście nie działa.

Ale to chyba zależy od marki/modelu telefonu i jego kompatybilnośći z systemem samochodu.

Jestem na etapie tego rozwiązania bo pragnę mieć you tuba w głośnikach wiec zobaczymy jak to będzie działać.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=166&t=350537&start=45

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pecha bo akurat często jeżdżę vw polo i tam akurat nie mam nawigacji a sam system jest :ten podstawowy z małym wyświetlaczem i komendy głosowe z nawigacji słyszę , treści z you tuba też i oczywiście muzykę też.

Nie widzę chyba (teraz nie pamiętam) zawartości/listy utworów z telefonu i smsów nie mogę czytać na wyświetlaczu.

Okazuje się że w Polo nie mogę uaktywnić też poprzez przycisk asystenta google bądz trzeba to jakoś odpowiednio zrobić ale to nie problem bo można to głosowo zrobić OK google.

Więc ogólnie troszkę mnie dziwi że 4 x tańszy samochód radzi sobie z moim telefonem sony XZ1 , BMW obsługuje pewnie lepiej Apple i Samsunga.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
A ja mam trochę inny problem w F11. Na samsungu s8 asystent Google działa dobrze wywoływany z kierownicy a przy samsungu s20 FE po wywołaniu asystenta włącza się aplikacja bixby zamiast asystenta Google. Czy da się to jakoś zmienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam samsubga s8 obsluguje go bez problemu. Jak dojezdzam do domu tonasystentem moge zapalic swiatla przed domem i takie tam. Czekam na rozwoj supli zeby moc otwierac brame.

możesz coś więcej napisać? bo ja sobie nie mogę poradzić...

jaki masz system smart home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.