Skocz do zawartości

BMW x3 f25 awaria klapy bagażnika


rogerinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś byłem po x3 35i.Przy próbie otworzenia bagażnika, klapa elektryczna otworzyła się do połowy i dalej nie idzie sama trzeba jej pomóc ręcznie,czy to padł siłownik elektryczny?wymienia się jeden czy parami?i jeszcze jedno pytanie:auto ma cztery tryby jazdy;ecopro,comfort,sport i sport+ czy to jest to słynne DDC?Czy zwykłe?bo w vinie brak info na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A może paść coś po za siłownikiem??

 

Jak najbardziej. Od pierdół takich jak niełączący kabel po jakiś moduł - bez diagnostyki zgaduj zgadula. Bez kompa teraz nic się nie robi, na wszystko są procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Sam sobie odpowiem bo nikomu się nie chce.

Wiązka z prawej strony (bo tu wymieniłem siłownik) ma wtyczkę po prawej stronie bagażnika, trzeba zdjąć klapę, wyciągnąć gumowa uszczelkę z miejsca gdzie wchodzi przewód w nadwozie i ruszając nim spokojnie można go odnaleźć. Trzeba też zdjąć uszczelkę i trochę osunąć podsufitkę. Wymiana w skali 10/10 pewnie 2/10.

Odłącz klemę z akumulatora.

Moje objawy awarii: klapa się domykała się do końca, w trakcie pracy było słychać ze to ten siłownik (głośna nierówna praca).

Auto z 2011 192tys/km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

U mnie słychać jak przekładnia ślimakowa w tych podnośnikach pracuje, podobno za bardzo słychać (mam tak od zakupu). Ponieważ dźwięk jest taki sam w obu siłownikach, a klapa działa bez zarzutu, to na razie nie ruszam. Jest gdzieś w necie filmik gdzie "słychać" jak głośno powinien chodzić ten siłownik?

Czy ktoś rozbierał po demontażu taki siłownik by sprawdzić co tam jest w środku? Czy jest on rozbieralny? Może wystarczy przesmarować by wydłużyć jego życie ;)

Tak na marginesie to umieszczenie włącznika do otwierania bagażnika na wysokości lewego kolana jest bardzo nie ergonomiczne, ciekawe co kierowało projektanta by tam go umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest filmik pokazowy jak nie powinno być i jak ma być:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f25-x3-xdrive28i-sav/ned/10-types-of-fault/01-noise/noise-from-rear-area/videos-f25/1VnXbCUXjg

Aby go obejrzeć trzeba się zarejestrować - kilka miesięcy temu ni było to wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże podziękowania przesyłam dla kriu, za podany link, dużo przydatnych informacji jest tam zawartych.

Historia jednak kołem się toczy, auta pełne elektroniki i gadżetów, a tu na słuch stawiamy diagnozę jak za starych dobrych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.