Skocz do zawartości

X3 - F25 - Wymiana żarówek kierunkowskazów oraz STOP na LED


mareckii83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy f25 :) wymieniał u siebie w aucie żarówki w kierunkowskazach (przód, tył) oraz STOP ze zwykłych żarówek na żarówki LED (py21w) ?

 

Zadzwoniłem przed chwila do Autobawaria Gdańsk i powiedziano mi, że nie ma możliwości włożenia w miejsca klasycznych żarówek kierunków (mam fabrycznie BIXENON) - żarówek LED.

Ale wygooglowałem sklep: http://sklepledowy.pl/pl/p/BMW-X3-F25-Swiatla-kierunkowskazow-LED-Py21W-Bau15s-CANBUS-Opticon-Premium-Zestaw-2-zarowki-/1065, gdzie jak najbardziej twierdzą, że można LED żarówki zastosować, a dzięki CANBUS - montaż żarówek nie spowoduje pojawienia się błędu z awarii oświetlenia oraz kierunkowskaz led będzie migał z prawidłową szybkością.

Choć dzwoniłem do innego handlarza takimi żarówkami, który nie zgadza się z powyższym, twierdzi, że wymagany jest dodatkowy rezystor symulujący odpowiedni opór wg komputera, a by ten nie wskazał błędu. A wątpi w to, że taka żarówka (z powyższego linku) ma wbudowany taki rezystor (jest po prostu za duży).

 

Dodam, że żarówki w kierunkowskazach przód, tył różnią się:

przód - Symbol: Py21W - niesymetryczne 2 bolce na beczułce (około 12.20 wg wskazówek zegara);

przód - Symbol: P21W - symetryczne 2 bolce na beczułce (12.30 wg wskazówek zegara).

 

Czy ktoś montował u siebie LEDowe żarówki ?

Edytowane przez mareckii83

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

 

 

Czy ktoś montował u siebie LEDowe żarówki ?

 

 

 

 

 

Montowałem w E83 (kierunkowskazy i stopy). W sposób poprawny działało dopiero po wyłączeniu sprawdzania "na ciepło" i "na zimno" - cokolwiek by to miało znaczyć. Pomógł Capaz - i działa do dziś.

 

Może w F25 trzeba zrobić tak samo ???

 

Montowałem żarówki ledowe firmy Osram.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sposób poprawny działało dopiero po wyłączeniu sprawdzania "na ciepło" i "na zimno" - cokolwiek by to miało znaczyć.

 

Hmm, ten tego, ?? :)

 

Nie jestem w tym temacie fachowcem, ale z tego co wiem moduł świateł sprawdza sprawność żarówek na dwa sposoby:

- pomiar impedancji wyłączonej zarówki (czyli "na zimno")

- pomiar poboru prądu włączonej żarówki (czyli "na ciepło").

 

Żarówki Led moduł odbiera jako błąd - i po to wyłącza się sprawdzanie aby oszukac moduł świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F25 jest trudny, jeśli chodzi o ledy, to raczej wcześniej czy pózniej będzie generował błędy. Im lepsze/droższe żarówki tym lepiej (moje doświadczenia) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pamiętam, że temat był poruszany, ktoś założył (były zdjęcia) i LEDowe wypadały blado (dosłownie) w porównaniu z żarówkami. Poszukaj w dziale X3 (F25).

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, pamietam swiezo po zakupie chcialem delikatnie 'ztuningowac' oswietlenie na ledowe ale sobie odpuscilem. Ciezko mi bylo znalezc odpowiedniej jakosci zamienniki a czesto bywa ze nieprzystosowane ledy maja krotka zywotnosc. Aby pozbyc sie okrutnego efektu zoltego jaja kierunkowskazy zmienilem na chromowane, ladnie wygladaja w lampie. Zarowki dzienne, halogeny i te male 501 zmienilem na bielsza barwe philipsa. Stopu nie ruszalem i chec tuningu juz mi przeszla :D

Niestety nie moge na razie pozwolic sobie na wymarzone angel eyes :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pamietam swiezo po zakupie chcialem delikatnie 'ztuningowac' oswietlenie na ledowe ale sobie odpuscilem. Ciezko mi bylo znalezc odpowiedniej jakosci zamienniki a czesto bywa ze nieprzystosowane ledy maja krotka zywotnosc. Aby pozbyc sie okrutnego efektu zoltego jaja kierunkowskazy zmienilem na chromowane, ladnie wygladaja w lampie. Zarowki dzienne, halogeny i te male 501 zmienilem na bielsza barwe philipsa. Stopu nie ruszalem i chec tuningu juz mi przeszla :D

Niestety nie moge na razie pozwolic sobie na wymarzone angel eyes :cry2:

 

Masz może fotę ? :)


Ja myślałem o tych żarówkach: http://www.sklepledowy.pl/pl/p/BMW-X3-F25-Swiatla-kierunkowskazow-LED-Py21W-Bau15s-CANBUS-Opticon-Premium-Zestaw-2-zarowki-/1065

Sklep wygląda solidnie i nie trzeba lutować oddzielnie rezystora.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cena jak z kosmosu... a witryna sklepu zrobiona na kolanie... nie ryzykowałbym tam zakupu.


Poza tym nie widziałem efektu, więc branie w ciemno byłoby kupowaniem (drogiego) kota w worku.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareckii fote przepraszam czego zarowek dziennych, 501, h7 czy kierunkowskazow?

Moge zrobic z wieczora jesli Ci zalezy tylko jeszcze ogarne jak wrzucic fotosy na forum bo swiezak jestem

Edytowane przez gufi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiscie mega. Zreszta jak pisalem te naszpikowane paru(nastoma) malymi ledami sie dosc czesto przepalaja i zostajesz z niepelna zarowka. Juz wolalbym sprobowac znalezc ledy osrama albo philipsa tylko tak jak mowilem nie jestem pewien czy na kierunki i stop sa dostepne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak z kosmosu... a witryna sklepu zrobiona na kolanie... nie ryzykowałbym tam zakupu.

 

Do strony bym się nie czepiał, może frontEnd nie jest napisany w JS, ale nie jest zła.. ;]

Cena jest dość wysoka, porównując do tego co jest na allegro, ale za to ma wbudowany rezystor w żarówkę czego nie można znaleźć nigdzie indziej..

 

Poza tym nie widziałem efektu, więc branie w ciemno byłoby kupowaniem (drogiego) kota w worku.

 

Tak to wygląda:

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, ale jak widzisz:

 

In addition it is possible that using the bulb will trigger a warning light, especially if the vehicle was manufactured post 2005. This is due to technical differences between LED and Halogen technology. We would recommend that you purchase the OSRAM LEDriving Canbus warning canceller for LED lamps to solve this issue.

 

Ani Can-Bus ani rezystora w środku, więc żarówki które podałem wcześniej mogą okazać się całkiem rozsądnym rozwiązaniem..

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaram sie zrobic foto jak wyglada chromowana zarowka kierunku w kloszu.

Sorki linka podeslalem na szybko juz w lozeczku bylem nie doczytalem ale jest tego bez liku.

Nurtuje mnie male pytanie po co wlasciwie chcesz ledowa zarowke kierunku, szczegolnie z przodu gdzie w ladnym przejrzystym kloszu zamienisz zoltko jajka na naszpikowanego malymi ledkami jeza.

Czy chodzi o lepsza widocznosc, czas reakcji?

Nie oceniam i nie krytykuje,bo sam tez kombinowalem i koleżeńsko doradzam bo 200 ziko to dosc sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla mnie to ta LEDowa świeci gorzej (mniej kontrastowo - nie tak bezpiecznie, mniejsza widoczność dla innych kierowców), poza tym jak kolega powyżej napisał "jeż" nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie male pytanie po co wlasciwie chcesz ledowa zarowke kierunku, szczegolnie z przodu gdzie w ladnym przejrzystym kloszu zamienisz zoltko jajka na naszpikowanego malymi ledkami jeza.

Czy chodzi o lepsza widocznosc, czas reakcji?

Nie oceniam i nie krytykuje,bo sam tez kombinowalem i koleżeńsko doradzam bo 200 ziko to dosc sporo

Już wiem czym jest owo żółtko :). Panowie chcę zamienić bo, jak dla mnie, w dobie ledów, zwykła żarówka nieco już trąci myszką.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.