Skocz do zawartości

X3 - F25 - Wymiana żarówek kierunkowskazów oraz STOP na LED


mareckii83

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sie uparles na tego csnbusa. Pytalem czy jrstes prwien ze przy fabrycznych lampach led dziala sprawdzanie swiecenia lamp? Chyba nie.

 

:).. Masz na myśli światła typu Led Adaptive? Myślę, że BMW w jakiś sposób to rozwiązało, ale w przypadku Bi-xenon przewidziane są zwykle żarówki, stąd moje obawy i nie wiem, czy w tej sytuacji można to zwyczajnie wyłączyć z poziomu obd2 i odpowiedniego softu..?

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 9 miesięcy temu...

Witam


też sie zastanawiam na takim komplecie LED do mojego F25

czy już ktoś ma doświadczenie jakieś z tymi żarówkiami ??

ja mam propozycję z jednego sklepu


kierunkowskaz przód: 2x http://sklep.motohid.pl/pl/p/PY24W-584-PGU204-6x-Cree-XB-D-LED-LENS-18W-pomarancz-amber/1173


kierunkowskaz tył: 2x http://sklep.motohid.pl/pl/p/BA15s-P21W-6x-Cree-XB-D-LENS-18W-pomarancz-amber/1176


wsteczne: 2x http://sklep.motohid.pl/pl/p/T15-W16W-9x-LED-Seoul-CSP-45W-biala-6000k-Radiator/2278


STOP-y 2x http://sklep.motohid.pl/pl/p/BA15s-P21W-6x-Cree-XB-D-LENS-18W-czerwona/2265


tylko dostałem też takie info "w przypadku stopów prawie na pewno bedzie wymagane przekodowanie komputera pod LED - żarówki moga bez tego "pulsować""


jakiś czas kupowałem u nich LEDy do GLK i do tej pory świecą bez zarzutu już jakieś 2 lata , zero błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej, z mojego doświadczenia (trzy F25) : temat żarówek jest trudny w tym modelu. Wszelkie próby ingerencji kończyły się (wcześniej lub później) generowaniem błędów. Dałem sobie spokój :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zamówiłem , zamontowałem, nie działa

To niedobrze, jak bardzo chcesz mieć ledy, to ja w jednym z pierwszych postów tego tematu wrzuciłem linki do innego sklepu. Sam nie sprawdzałem ale cały czas planuje :)

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój, wcześniej czy później pojawią się błędy, ćwiczyłem na trzech F25. Ten model jest wyjątkowo ,,delikatny'' jeśli chodzi o ingerencje w układ elektryczny...

Chociaż pamiętam, że wymieniłem plastikowe kratki z przodu zderzaka na takie z paskami led do jazdy dziennej i o dziwo działało :D

Musiałem tylko pamiętać, żeby nie zostawiać świateł w pozycji ,,auto''. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca od tych żarówek ciągle mi powtarza że trzeba przekodować światła pod led , niestety nie mam pojęcia o kodowaniu BMW ( co innego grupa VAG :wink: ) i nigdzie nie mogę jasnego opisu takiego kodowania znaleźć,


temat mnie nęci bo bardzo fanie wyglądały i były lepiej widoczne kierunki i stopy na żarówkach led, niestety komfort użytkowania w tym przypadku jest ważniejszy . Co jeszcze, typowa żarówka led p21w zazwyczaj jest w kształcie walca i mimo że ma też 53mm długości nie wchodzi w tylną lampę do kierunków, rant żarówki opiera się o ten pomarańczowy panel w lampie. Musi być krótsza o jakies 2-3 mm lub zaoblona jak orginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
I koszt utrzymania i ubezpieczenia powalają... jak ktoś narzekał, że w BMW jest drogo to niech zapyta o ceny w POSRSCHE ASO i o koszt ubezpieczenia.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale czemu inne koszty ubezpieczenia? OC z pojemności silnika, Auto Casco od wartości auta jak w przypadku BMW. Czy czegoś nie wiem?

Fakt, ceny autoryzowanego serwisu Porsche zabijają, nawet w porównaniu z BMW. Ale i tak Range Rover ma wyższe ceny.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi oczywiście o AC... Między Macanem a X3 jest przepaść (sprawdzałem swego czasu w PZU, Avivie i Link4).


W ASO Land Rovera można dostać duże rabaty jak jesteś stałym klientem, a w Porsche to raczej obciach pytać o upusty ;)

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niedawno wymieniłem wszystkie żarówki na LED'y. To znaczy stopy, kierunkowskazy z przodu i z tyłu.

Wstawione LED'y pobierają po ok. 5W energii każda. Nie mają CANBUS'ów, tylko stabilizatory napięcia. Mierzyłem prądy pobierane przy 12-13V i wyszło ok. 400mA co daje właśnie ok. 4,8W.

Auto jest z USA więc w tylne lampy wstawiłem LED'y żółte (WAŻNE - nie pomarańczowe ani jakiś tam zielone) - lampy świecą teraz na pomarańczowo.

Ale co z błędami - nie ma !!! Wszystko działa - kierunki migają z taką samą częstotliwością. Nie ma żadnego żarzenia czy czegoś takiego - tzn. jak na razie nie zauważyłem.

Jak kupowałem auto to wstawione były w tylne klosze LED'y pomarańczowe i było coś podobno przeprogramowane - tak wskazał komputer i tak mówił sprzedający.

Może dlatego nie ma błędów. Te pomarańczowe nie przebijały jednak przez czerwony klosz dlatego zmieniłem na żółte.

Tak więc chyba jakoś można założyć LED'y bez wyświetlania się błędów. Dopiero jak wyjąłem całkowicie żarówkę pojawił się komunikat o błędzie.

Jak zakładałem LED'y na światła cofania pojawił się błąd i musiałem dodać rezystorki - 150ohm (2 watowy) do każdego LED'a jeden - pobierają dodatkowo coś ok. 1,1W każdy.

Ale tutaj było inaczej - te lampki LED pobierały znacznie mniej - coś ok. 280mA co daje 3,3W na lampkę.

A, i jeszcze wcześniej wymieniłem też wszystkie żarówki w drzwiach na LED'y - takie słabe - 0,5W ale świecą dość jasno. Bagażnik też "wymieniony" - na silniejsze ok. 1W.

Została mi jeszcze kabina :)

------ nie lubię mówić o LED'ach że to żarówki --------

To tyle - pozdrawiam

Edytowane przez kriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Ja wymieniałem na LED tak jak kolega wyże bo auto z USA wystarczyło chwile się pobawić ESYS wykodować sprawdzanie na ciepło i zimno i żadnych błędów nie ma

A czy jak całkiem wyjmjesz LEDa to pojawia się błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.