Skocz do zawartości

Porysowany wyswietlacz navi


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zdarzylo mi sie male kuku i porysowal sie wyswietlacz w navi (duza). Wszystkie infon sa widoczne ale jak wylacze auto to te biale rysu strsznie mnie wnerwiaja. Czy jest jakis sposob aby je zlikwidowac? Czy mozna wymienic sam wyswietlacz albo moze tylko jakas przdnia szybke? Jaki bylby koszt takiej czesci i wymiany i czy samemu da sie to zrobic czy tylko ASO lub specjalista? Dziwi mnie troche ze nie ma zadnej szybki zabezpieczajacej a podczas porzadkow wyswietlacz nie byl "tarty" na sile tylko przetarty wilgotna szmata. Strasznie on delikatny :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić sam wyświetlacz koszt ok 400-450zł , lub można nakleić folię matową lub zmyć jak pisał kolega wyżej :D

 

Tak że trzy opcje do wyboru, ja u siebie zmieniałem cały wyświetlacz akurat w E46 ale w X3 koszta będą podobne :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w aso mogą Ci sprzedać cały monitor ,cena monitora to ok 7 tyś zł :mad2:

 

Ja kupiłem nowy oryginalny wyświetlacz na Ebay-u i sam go wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X3 F25 montują wyświetlacz typu: Optrex 8.8 inch TFT LCD Monitor T-55316GD088HU-MLW-A-AGN/AEN

 

ceny zakupu nowych wyświetlaczy w sprzedażny internetowej to obecnie ok US$600-800szt...

 

PLN400-450szt to rozumiem za używkę? chociaż pewnie takie oferty to rzadkość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Za 500zł to raczej nie kupisz :)

Zmywasz denaturatem ale wcześniej warto wymontować wyświetlacz z auta i zdjąć z ekranu maskownicę.

Uzyskasz wtedy najlepszy efekt, nie będzie niedoczyszczonej obwódki dookoła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cały zestaw to trzeba jeszcze zakodować.... i jak w serwisie coś zakodują to Navi będzie do zakodowania ponownie...

szukaj na alledrogo http://allegro.pl/wyswietlacz-monitor-navi-bmw-x3-f25-2-0-xd-2012r-i5122782023.html tu jest wyświetlacz w "przystępnej" cenie tylko, że o mniejszej przekątnej.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem zapytanie do ASO i okazalo sie ze demontaz/montaz 250zl

Kodowanie 1560, a monitor !!!! 7000 !!!! Calosc dokladnie 9880zl. Grubo i chyba przestalem juz widziec te rysy :)

Na ebay znalazlem za 500 zl ale sie zastanawiam. Moze po prostu nakleje na calosc jakas naklejke matowa jak na tablet. Tylko czy wtedy nie bedzie widac tych rys?

Nadal wnerwia mnie to ze to taki delikatny detal. Do samochodu sie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł to raczej nie kupisz :)

Zmywasz denaturatem ale wcześniej warto wymontować wyświetlacz z auta i zdjąć z ekranu maskownicę.

Uzyskasz wtedy najlepszy efekt, nie będzie niedoczyszczonej obwódki dookoła :)

 

Mam ten sam problem a wyświetlacz u mnie jest wręcz zajechany przez ambitnie sprzątających na jakiejś myjni to auto.

 

Poważnie denaturat będzie ok?

Podpowiesz coś Kruku jak te ramki zdjąć? Wszystko od frontu czy jakaś większa magia?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wyciągasz panel nawiewu(ten z przyciskiem START) i widzisz dwie śrubki torx wyświetlacza, odkręcasz zdejmujesz wyświetlacz i odłączasz wtyczki.

Jak chcesz zdjąć ramkę to znajdziesz z tyłu jej śrubki i zatrzaski.

Demontaż całości to może 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Powoli ściereczką zmywasz, z 10-15 minut zejdzie.Możesz też użyć innego zmywacza byle by nie "zjadł" ekranu :)

Niżej masz fotkę z mojej byłej F10 która miała zmytą warstwę.

Obraz%2B251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten panel nawiewu ze startem to po prostu lekko wyrywasz, podwazasz?

Czy po wytarciu wyswietlacza denaturatem i zmyciu warstwy antyrefleksyjbej bedzie efekt malego lustra? Teraz patrzac widze jakby te rysy byly srebrne na tle czerni.

A czy moze jest jakis spray z taka powloka aby ja nanoesc moze to lepszy sposob?

Tylko czy taki spray istnieje?:)

Znalazlem dystrybutora folii 3MK moze podejmie sie dociecia folii a ona zalatwi sprawe i ukryje efekt ryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Spróbuj z folią i daj znać :)

Ekran po zmyciu jest całkowicie matowy lecz dostaje lekko zielonkawego odcieniu co widać tylko przy wyłączonym wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem ten sam problem, postanowiłem zamówić na alledrogo matowa folie dedykowana do tabletu, sam ostrożnie nożykiem do tapet wyciąłem pod rozmiar ekranu w x3, po naklejeniu dla mnie efekt jest zadowalający, rysy nie rzucają się w oczy, gdy wyświetlacz jest włączony są wręcz niezauważalne, trzeba spojrzeć pod dużym kątem - tak więc jak ktoś boi się eksperymentować ze zmywaniem tej warstwy, myślę ze warto spróbować tym bardziej ze koszt jest znikomy a metoda bezinwazyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest szkło hartowane, które często nakleja się na telefony, tylko problem w tym gdzie dostać takie szkło do nawi. Jak ktoś się spotkał proszę o info. Szkło nakleja się na sucho i nie ma śladów pęcherzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakości folia na tablet rozwiązuje problem.

 

Kupiłem do samsunga galaxy tab 3, odciąłem skalpelem i nałożyłem,

Trudno sie to robi by pyłek nie podszedł ale wygląda idealnie :D

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.