Skocz do zawartości

F25 2.0d wymiana wycieraczek


drpop3

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad samodzielną wymianą wycieraczek. Czy warto kupować orginalne, czy może takie za 35-90 zł skoro po zimie i tak będą do wymiany. Na rynku jest sporo firm, w tym znanych, oferujących róże rodzaje wycieraczek (np. teflonowe...). Co moglibyście polecić z własnego doświadczenia? Przy okazji, jak się wymienia tylną wycieraczkę? W miarę możliwości proszę o opis "łopatologiczne".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja jednak zainwestowałem w ori BMW. Pierwszy komplet wytrzymał prawie 4 lata. Teraz już rok na drugim komplecie i jest ok. Ale nie wyrzuciłem starych wycieraczek i właśnie wczoraj wpadłem na pomysł, żeby kupić same gumki i wymienić.

Gumki z allegro Bosch Aerotwin są w drodze. Robię to raczej dla zabawy. Jak coś nie wyjdzie to po prostu wywalę wszystko i tyle. Niestety, czy coś z tego wyszło będę mógł sprawdzić i coś więcej powiedzieć za jakieś 2 lata :-), chyba że wcześniej wymienię wycieraczki razem z samochodem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem Ciekaw czy można zastosować patent ze Skody i VW Audi.. tam też ori wytrzymują dłużej.. a jeśli ma się ETKĘ (program) i ktoś ma pojęcie okazuje się że można zakupić same gumki do wycieraczek.. a montaż zajmuje 2 min.

Na końcu wycieraczki jest plastik który się ściąga, odgina metalowy ząb który jest dociśnięty do pióra, wysuwa zużytą gumę, wsuwa nową docina, zaciska ząb, osłonka plastikowa i bangala..

Ori wycieraczki 140/170 zestaw który trzeba zamówić w salonie po Etce 40.. nie mam starych wycieraczek z F25 ale na pewno jeśli mi wpadną w ręce (takie które ew. będzie można zniszczyć) przetestuję patent na BMW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki wymienione w sposób dokładnie taki jak piszesz. Mi to zajęło 15 min. Razem z gumką do tylnej wycieraczki. Ze zdjęciem tej plastikowej końcówki trzeba dość delikatnie, żeby nie połamać. Jest na YouTube co i jak podważyć śrubokrętem. Potwierdzam na klipsie pióra jest logo Bosch'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

a możecie podpowiedziec jak ustawić wycieraczki pionowo żeby można było je zdjąć ??

w Mercedesie wystarczyło na wyłączonym silniku nacisnąć i stawały w pionie a w BMW mi cały czas uciekają i chowają się pod maską... :-/

pozdrawiam

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.