Skocz do zawartości

Start w trybie ECO PRO


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W serwisie chętnie Ci to zrobią, ale za słoną opłatą 700 PLN netto... mi tyle zaproponowali za pamiętanie stanu przy przycisku START/STOP.

 

"Prywatnie" będzie taniej

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ile kosztuje urzadzenie do kodowania i zestaw uzytecznych kodow. Do Audi mam prywatnego vag-a i kody z forum i sam sobie modyfikuje. A jak nie daje rady to koledzy z forum z checia pomagaja:). A jakiego "prywaciarza" polecicie kolo wawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ile kosztuje urzadzenie do kodowania i zestaw uzytecznych kodow. Do Audi mam prywatnego vag-a i kody z forum i sam sobie modyfikuje. A jak nie daje rady to koledzy z forum z checia pomagaja:). A jakiego "prywaciarza" polecicie kolo wawy?

 

ja robie wszystko w BimmerUpgrades, czyli u kolegi prmax'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie to naprawde bulka z maslem. Kabelek kosztowal mnie chyba z $7, do tego licencja na program do kodowania to $40. I tyle. Kody sa opisane dosc jasno na wielu forach angielskojezycznych, aczkolwiek nie wszyscy czuja sie komfortowa kodujac swoje Beemki. Pisalem juz o tym zreszta na tym forum, watek nie znalazl odzewu. :)

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko pięknie i ładnie... ale jeden błąd i samochód przestaje jeździć :D - znam taką jedną historię, zresztą byłem naocznym świadkiem...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie... ale jeden błąd i samochód przestaje jeździć :D - znam taką jedną historię, zresztą byłem naocznym świadkiem...

Zalezy gdzie mieszasz. Kodujac modul radia nie zepsujesz silnika. Co najwyzej Zetki czy innego RMFu nie posluchasz...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe zaprogramowanie lub zmiana we wlasnym zakresie ustawienia tak aby przy uruchamianiu auta nie trzeba bylo pamietac tylko od razu bylby w trybie EcoPro?

 

jedna uwaga do tego wątku: zakodowanie trybu ECO PRO od momentu uruchomienia silnika, spowoduje, że samochód zawsze będzie uruchamiał się z włączonym Auto Start/Stop, nie da sie wtedy zakodowac pamięci Auto Start / Stop. Czyli trzeba będzie zawsze po uruchomieniu silnika ręcznie wyłączać Auto Start/Stop...oczywiście to dotyczy tylko trybu ECO PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...


jedna uwaga do tego wątku: zakodowanie trybu ECO PRO od momentu uruchomienia silnika, spowoduje, że samochód zawsze będzie uruchamiał się z włączonym Auto Start/Stop, nie da sie wtedy zakodowac pamięci Auto Start / Stop. Czyli trzeba będzie zawsze po uruchomieniu silnika ręcznie wyłączać Auto Start/Stop...oczywiście to dotyczy tylko trybu ECO PRO

 

Nie zgadzam sie. Zaprogramowałem dzisiaj żeby po starcie silnika ustawiał się ostatni wybrany tryb jazdy. I jak jest wybrany Eco pro z wyłączonym Start/Stop to za każdym razem przy uruchomieniu silnika włącza się Eco pro z wyłączonym Start/Stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jedna uwaga do tego wątku: zakodowanie trybu ECO PRO od momentu uruchomienia silnika, spowoduje, że samochód zawsze będzie uruchamiał się z włączonym Auto Start/Stop, nie da sie wtedy zakodowac pamięci Auto Start / Stop. Czyli trzeba będzie zawsze po uruchomieniu silnika ręcznie wyłączać Auto Start/Stop...oczywiście to dotyczy tylko trybu ECO PRO

 

Nie zgadzam sie. Zaprogramowałem dzisiaj żeby po starcie silnika ustawiał się ostatni wybrany tryb jazdy. I jak jest wybrany Eco pro z wyłączonym Start/Stop to za każdym razem przy uruchomieniu silnika włącza się Eco pro z wyłączonym Start/Stop.

 

Za pomocą jakiego sprzętu to zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A wiesz, odpowiem ci, abyś za dużo nie tracił czasu na myślenie o takich pierdołach, bo w życiu jednak są ważniejsze sprawy :wink:


Mam X3 2.0 d LCI (był taki fajny na stocku,a bardzo lubię X3, więc kupiłem u Sikory, do jazdy szybszej mam M3), pomodziłem go mechanicznie i wizualnie , ma dużo więcej jednak koników, niż seria, bo to nie tylko chip. Ale nie o to chodzi. Jak jedziemy na dwa samochody z naszymi przyjaciółmi, czy z kuzynem żony (maja auta benzyny max 150 km), ja sobie włączam wtedy tryb eco pro i turlam się razem z nimi w jakieś tam trasy , zapominając, że muszę tankować :mrgreen:

M3 jadąc do Bielska z mojej wioski i trochę wygłupiając się, zaprzyjaźniam się jednak ze stacją Shell, którą mam po drodze. Aby była jasność, odkąd mam dzieci, uwielbiam suvy, to moje drugie X3 (wcześniej X3 E83),ale z tego auta nie zrobisz wyścigówki, więc niech chociaż mało pali, a użyteczność i praktyczność ma zajebistą. :D

Jakby mnie było stać, kupiłbym nowe Cayene Turbo, wtedy połączyłbym użyteczność codzienną z sportowym samochodem i wtedy M3 bym sprzedał. Ale nie ma tak dobrze :cry:

A zresztą żonka ma Polo GTI plus Comsport i tego diabła nic w mieście nie przegoni :mrgreen: więc po cholerę dyskutować, kto co ma za silnik i ile to pali.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.