Skocz do zawartości

F25 przekładnia kierownicza


xmax

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem wiele postów z tym tematem związanych i postanowiłem napisać nowy pytajac Was :

- przy jakim przebiegu wymieniono Wam przekladnie, bo stukały itd.?

 

Pytam bo aż niechce mi sie wierzyć, że taki element psuje się tak szybko i kosztuje tak dużo.

 

Ja mam 21000 km i juz cos puka stuka przy skreconych kołach na małych nierównościach.

:cry2:

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sierpien 2011 produkcja - 35i - 51.5 tys km i 0 problemow.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardzej ..............a część auta. X3 ze stycznia 2011 ok 53000. Przekładnia wymieniana 2 razy co 20000, aktualnie stuka. Problem jest nierozwiązany, pojawia się już po kilku tysiącach. Dlaczego jest nierozwiązany? Bo podobno stuki niczym nie grożą, a część posiadaczy X3 ich nie słyszy [ mają 100000 i więcej].Dlatego dopóki nie sprzedam tego cuda przedłużam gwarancję. Amen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem nową x3. mam nadzieję, że coś poprawili w tej po lifcie i przekładnia jednak nie będzie częściej wymieniana niż olej w silniku... :duh:
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że producent nie poprawi tej przekładni. Chyba że z założenia tak ma być :duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i aż głowa mnie boli.

no nic innego jak wymieniac i to tylko na gwarancji, no i oby sie nie skonczyla.

 

a jaki to pakiet trzeba dokupić by przy przedłużeniu gwaracji nawet po 3 lub 4 latach podlegała by taka przekladnia pod wymianę gwarancyjną? Jaki to koszt?

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przedłużenia gwarancji zależy od kilku czynników( rocznik, przebieg) mi na stronie BMW wyliczyli coś około 2700 zł.

Natomiast u dilera zapłaciłem 1700 zł. :D

Co do przekładni to wymieniałem w lutym 2013 przy przebiegu 42 tyś. Na dzień dzisiejszy mam przebieg 66 tyś. i zaczyna stukać :mad2:

Ja mam natomiast inny problem, wyświetla się komunikat, że za 2500 km jest serwis olejowy, więc dzwonie do serwisu, że chce zrobić przegląd teraz, bo za tydzień wyjeżdżam na wakacje i planuje zrobić około 4 tyś. km.

Niestety dopóki komunikat nie będzie na czerwono, nie mogą zrobić przeglądu w ramach pakietu serwisowego :evil:

Na razie umówiłem się na serwis na piątek, może do tego czasu zapali się na czerwono, ponoć jest taka możliwość jak do przeglądu jest poniżej 2 tyś. km. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

By tanio wykupić przedłużoną gwarancje trzeba mieć pakiet serwisowy.

Wymiana oleju z pakietem teza od 2 tys. a było od 5tys pozostałego okresu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozumiem, że BMW powinno się wziąć za to... ale tak z ciekawości zapytam przekornie, a co Wam to pukanie przeszkadza? Jest jakieś dokuczliwe? Zagraża życiu / zdrowiu?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę chciał mieć stuki w aucie to kupię sobie dzięcioła. A tak na poważnie ,to do stuków można się przyzwyczaić. Ktoś gdzieś pisał ,że widział wymienioną przekładnię - podobno dobrze to nie wyglądało. Słyszałem o takim samym problemie w autach innych marek, więc chyba nie ma się czym przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By tanio wykupić przedłużoną gwarancje trzeba mieć pakiet serwisowy.

Wymiana oleju z pakietem teza od 2 tys. a było od 5tys pozostałego okresu :(

Wiem, też o tym dowiedziałem się rok temu serwisant wspomnial że ok 5tys km przed planowanym przez komputer a wczoraj powiedział ze Bmw zmienilo na 2 tys km. A tu plany wakacyjne i [BAD]. Źle to wyglada jak w trakcie gry zmienia się zasady.

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.