Skocz do zawartości

X3 f25 2.0d Szarpanie .


bthanh

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

U mnie tez to bylo. Dokladnie tak samo. Przebieg 33tys km. Okolo tydzien temu serwis wymienil skrzynke rozdzielcza napedu czyli VTG. Pomoglo. Na szczescie na gwarancji bo bez gwarancji w ASO taka skrzynka okolo 12 tys. Przynajmniej tak powiedzial doradca serwisowy BMW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez to bylo. Dokladnie tak samo. Przebieg 33tys km. Okolo tydzien temu serwis wymienil skrzynke rozdzielcza napedu czyli VTG. Pomoglo. Na szczescie na gwarancji bo bez gwarancji w ASO taka skrzynka okolo 12 tys. Przynajmniej tak powiedzial doradca serwisowy BMW.

 

Pozdrawiam

 

U mnie nawet przebieg był podobny :) rownież zrobili na gwarancji .

 

Przekladnia kierownicza to inna sprawa. Tez mam do wymiany, juz jestem umowiony na przyszly tydzien :?

 

Przekladnia nie szarpie tylko stuka , przykładnie nawet jak wymienia na nowa problem powraca , u mnie znów słychać stuk ( wjazd lub zjazd) z małego krawężnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Niestety nie bzdura, robiłem to w e83 3.0sd i teraz w f25 3.0d - i działa jak nowe...

Wystarczy rozkręcić skrzynkę i zobaczyć które tarczki są przypalone - na tym biją kasę firmy które niby regenerują skrzynki, a tylko tak jak pisze obracają je i zamienią miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bzdura. Miales szczescie i tyle. Problem zaraz powroci. Firmy, ktore to naprawiaja wiedza gdzie jest problem a nie jest w tarczkach i na pewno obracanie spalonych nic nie da, a jesli cos da to problem powroci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wytłumacz mi jak obrócenie przepalonej tarczy naprawia skrzynię VTG? Nie jedną skrzynię VTG naprawiałem i nie wypisuj mi tu głupot że firmy naprawiające VTG obracają tarcze. Tarcze wraz z podkładkami sprężynującymi się wymienia.

---------------------------------------------------

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nie wiem czy to jest podobny problem, jak opisany w tym temacie, postanowilem jednak podpiac moje pytanie tutaj z prosba o porade/podpowiedz.


Pacjent to X3 F25 20d, mialem okazje przejechac sie nim wczoraj (to jest auto zony) i w trybie sport, jadac spokojnie ok 90-100 km/h po rownej prostej drodze, dodatkowo nie

bylo zadnej zmiany biegow a pajawily sie takie dziwne szarpniecia samochodem - trudno mi to opisac ale sprawialo to wrazenie jakby samochod stawal bo silnik zgasl na ulamek sekundy i po chwili jechal dalej, takie jakby pojedyncze przyciecie na ulamek sekundy.

Niestety nie bylem w stanie ustalic kiedy taka sytuacja sie pojawia - bo na trasie ok 40 km stalo sie to 3 razy i w sposob zupelnie losowy.


Samochod ma 35k km, akurat mam umowiona wizyte w ASO w przyszlym tygodniu i napewno to zglosze, natomiast zastanawialem sie czy takie objawy to jest wlasnie ta skrzynka VTG?

Chcialbym jakos "ukierunkowac" ASO bo wiadomo jak patrza sie na takie zgloszenia :(.


Samochod na gwarancji wiec jesli to VTG to przynajmmniej nie powinno byc problemu z wymiana.


Z gory dziekuje za sugestie i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wizycie w ASO wyszlo na to ze te objawy to EGR do wymiany :( oczywiscie w ramach aktualnej akcji serwisowej,

co ciekawe jakis czas temu sprawdzalem samochod w BMW czy podlega tej akcji ale dostalem informacje ze nie podlega ... Koniec koncow chyba final lepszy niz pozar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.