Skocz do zawartości

F25 - bmw connecteddrive w Polsce 17.09.2013 - start


xmax

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystamy przecież z tego w Stanach (mobile office ,aplikacje na telefon ,wysyłanie adresu z Google do samochodu itp.) Ogólnie przydatne rzeczy ,wydaje mi się ,że niezbędne do tego jest konto na stronie BMW (przynajmiej do Google ,bo używam) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystamy przecież z tego w Stanach (mobile office ,aplikacje na telefon ,wysyłanie adresu z Google do samochodu itp.) Ogólnie przydatne rzeczy ,wydaje mi się ,że niezbędne do tego jest konto na stronie BMW (przynajmiej do Google ,bo używam) :D

Wiem o czym piszesz, ale to chyba nie to? To w Europie jest juz od lat. Oni moga sobie jeszcze kontrolowac klimatyzacje i zdalny start/stop z aplikacji, ktora jest niedostepna w AppStore USA.

 

A co do map, to tak, wysylam, mobile office tez mam, a Apps tez w PL jest i chyba niczym nie rozni sie od naszego...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ta aplikacja jest tylko dostępna w Europie ,z kolei Google chyba dalej działa tylko u nas :wink: Ja mam jeszcze jakiś pakiet (nie pamiętam nazwy) z internetem ,wiadomości ,sport ,pogoda ,jakaś wyszukiwarka ,giełda itp. ? Kosztuje chyba 99 albo 199 na rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystamy przecież z tego w Stanach (mobile office ,aplikacje na telefon ,wysyłanie adresu z Google do samochodu itp.) Ogólnie przydatne rzeczy ,wydaje mi się ,że niezbędne do tego jest konto na stronie BMW (przynajmiej do Google ,bo używam) :D

Wiem o czym piszesz, ale to chyba nie to? To w Europie jest juz od lat. Oni moga sobie jeszcze kontrolowac klimatyzacje i zdalny start/stop z aplikacji, ktora jest niedostepna w AppStore USA.

 

A co do map, to tak, wysylam, mobile office tez mam, a Apps tez w PL jest i chyba niczym nie rozni sie od naszego...

 

Może ktoś coś więcej o tym powiedzieć?

Możecie odpalać auto zdalnie? Tego bym potrzebował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ta aplikacja jest tylko dostępna w Europie ,z kolei Google chyba dalej działa tylko u nas :wink: Ja mam jeszcze jakiś pakiet (nie pamiętam nazwy) z internetem ,wiadomości ,sport ,pogoda ,jakaś wyszukiwarka ,giełda itp. ? Kosztuje chyba 99 albo 199 na rok.

A to nie bylo typowe BMW Apps? Mowisz o tym z Pandora itp? Do tego jest tez aplikacja na iPhona, podpinanego do portu USB w podlokietniku.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś więcej o tym powiedzieć?

Możecie odpalać auto zdalnie? Tego bym potrzebował...

Nie. Ale wiem, ze Euro wersja jest inna. Wy mozecie kontrolowac klime (na pewno) i (CHYBA) wlaczac samochod. Ale nie wiem, nie interesowalem sie, a sprawdzic nie moge.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafusa napisał(a):

Tak ,ta aplikacja jest tylko dostępna w Europie ,z kolei Google chyba dalej działa tylko u nas Ja mam jeszcze jakiś pakiet (nie pamiętam nazwy) z internetem ,wiadomości ,sport ,pogoda ,jakaś wyszukiwarka ,giełda itp. ? Kosztuje chyba 99 albo 199 na rok.

 

Już sprawdziłem , mam BMW Assist Convenience Plan który zawiera :

 

BMW Online

Directions

Traffic

Weather

Concierge

Critical Calling

Message Dictation

Koszt 199 na rok

Czasami używam (pogoda ,wyszukiwarka) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze zdalne uruchamiania u nas nie bedzie dzialac, bo jest niezgodne z prawem. Nie mozna pozostawiac uruchomionego pojazdu bez opieki. ;)

W Jeepie zdalne odpalanie jest w kluczyku i jest to fajna sprawa.

 

A samo BMW Connected dziala. Ostatnio nawet Deezera dolozyli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Stałem się własnie posiadaczem X3 z Connected Drive. Jestem po sparowaniu auta z systemem. Czas na zakupy. Na razie skusze się na Remont Serwis, czyli obsługę samochodu z poziomu iphona, a później pomyślimy. Większość funkcji płatnych obowiązuje przez 36m ( internet rok) a RS jest opłacany jednorazowo za 220zł. Zobaczymy jak to będzie latało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z infolinią od Connected Drive. Sympatyczny Pan wyłożył mi całą prawdę. Żeby posiadać usługi Connected Drive trzeba mieć minimum podstawowy moduł Basic Connected Drive z wbudowaną kartą sim. Ok zrozumiałe - posiadam, specjalnie zamówiłem i czekałem na X z 3 kwartału roku. Wykupienie poszczególnych opcji jest dodatkowo płatne ale wymaga tzw. pakietu wejściowego czyli Connected Drive Services (6AK).(trochę naciąganie, bo pogodę i temperatury każdy ma za free w komórce) Pakiet taki to koszt około 350 EUR na okres 3 lat. Dopiero po wykupieniu tego serwisu możemy wykupić i korzystać z dodatkowych opcji np: Consierge, internet, RTTI( informacja o korkach) czy usług zdalnych, a w przyszłości do nielimitowanych ilości opcji które maja być na bieżąco wprowadzane. Wszystkie te dodatkowe opcje są dodatkowo płatne i limitowane czasowo. Chciałem na samym początku przestestować i kupić tylko "usługi zdalne" (50 EUR) , które nie są limitowane czasowo, a więc raz kupione są na całe życie. Za pomocą tych usług poprzez iphona mógłbym sprawdzać położenie samochodu, lokalizować go poprzez włączenie klaksonu, czy świateł ( co jest dobre jak chcemy odnaleźć samochód na parkingu wielopoziomowym w nieznanym wcześniej centrum handlowym - nie mówicie że nikomu się nie zdarzyło " cholerka stał na poziomie zajączka czerwonego, czy muszki zielonej " :)), sprawdzić czy jest zamknięty czy ewentualnie zamknąć go i otworzyć. Ma jeszcze jedną funkcje która niestety ma działać na razie w nowym X5 - podgrzewanie wstępne kabiny pasażera. Wszystko byłoby super gdyby nie narzucenie tego pierwszego pakietu 6AK, bo w chwili nie przedłużenia abonamentu wszystkie inne tez znikają. I zabawę zaczynamy od nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przez tą kartę sim wbudowaną na stałe w aucie, poprzez sieć GSM. Jest ona nieznanego operatora i działa z każdym na zasadzie roamingu , ale nie ponosi się żadnych dodatkowych opłat. Connected Drive jest tylko wtedy gdy świadomie zamówiłeś ten moduł, a jego koszt to zaledwie 800-900 pln z karta sim i wiecznym abonamentem w cenie. Wtedy dopiero masz możliwość rozwinąć skrzydła i opcję zamawiać, zamawiać, zamawiać...............i płacić, płacić. Ale czy będziesz z tego korzystał? Myślę że jak z różnych dodatków zamawianych na początku sporadycznie. Ja zamawiając samochód miałem odebrać już w lipcu ale handlowiec doradził mi że warto chwilę poczekać i wybrać drugi młodszy (odebrałem na początku października) i mieć bo to " przepustka " do inteligentnej komunikacji i później nie będzie można tego dołożyć w ASO. Ale może później to się zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Czyli karte SIM mam, bo mam teleserwis i auto juz wysylalo zgloszenia da ASO.

Mam tez wszystkie opcje - BMW Connected, BMW Apps, Internet, etc. Ale do tej pory dzialaly tylko te funckje co laczy sie z iPhone.

 

Jak probowalem zarejestrowac auto na portalu BMW, to pisze ze nie moze dodac automatycznie i mam sie skontaktowac z infolinia.

 

Czyli wychodzi, ze w tych nowych sa dwie karty SIM? Jedna do BMW Connected, a druga do teleserwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dałeś mi zagwostkę. Czy w głównym menu auta masz opcję do wyboru Connected Drive? Jest chyba pod navi. Ja zarejestrowałem się na stronie: https://www.bmw-connecteddrive.pl/cdp/release/internet/servlet/login?locale=pl_PL . Dodałem swój samochód poprzez podanie ostatnich 7 cyfr VIN i system mnie zweryfikował i zarejestrował. Wysłał do samochodu wiadomość . W menu auta w pozycji Connected Drive pojawiła się wiadomość z kodem. Spisałem ją i wklepałem do kompa na w/w stronie i doszło do sparowania konta z samochodem. Wszelkie informacje podają pod nr: +48 885 269 269 (Poniedziałek-Piątek: 8:00-20:00) i pod mailem: info@bmw-connecteddrive.pl . Jak mówisz o wszystkich rzeczach po iphonie to pewnie on jest jako hotspot i to dzięki niemu wszystko lata a auto to tylko monitor. W przypadku Connected Drive nie musisz mieć BT bo wszystko robisz za pomocą sieci GSM. I to jest zaleta bo możesz sterować autem z każdego miejsca nie zależnie od bliskości samochodu. Ciekawy jestem jak jest wtedy z lokalizacją w przypadku kradzieży tfu,tfu. Może wtedy ubezpieczenie może być tańsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam w menu auta pozycje ConnectedDrive. Tak jak pisalem zamawialem wszystkie opcje. BMW Apps, internet, teleserwis, etc.

Teleserwis dziala na 100%, bo juz dwa razy auto wysylalo im zgloszenie.

 

Na portalu mam zarejestrowane konto. Dodaje auto, podaje 7 ostatnich znakow VIN, przechodzi dalej, odczytuje ze to jest 28i nawet kolor bialy. Uzupelniam pole od rejestracji i jak dam dalej to pokazuje sie komunikat:

"NIE MOŻNA DODAĆ POJAZDU DO TWOJEGO KONTA.

Ten pojazd nie posiada urządzenia telefonii komórkowej. Dlatego nie można go dodać do Twojego konta.

 

Wskazówka: W celu dodania tego pojazdu do Twojego konta użytkownika należy się zwrócić do działu obsługi klienta BMW ConnectedDrive. Możesz się z nami skontaktować telefonicznie, pod numerem: +48 885 269 269"

 

Czy to moze byc kwestia tego, ze auto jest wyprodukowane lipiec 2012, a nowa navi jest chyba od kwietnia 2013?

Nic juz nie rozumiem. Jezeli nie mam modulu GSM, to jak wysyla info na teleserwis, ktory podobno dziala wlasnie po gsm?

 

Jutro zadzwonie na infolinie i sie dowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, nie mogę dodać samochodu do konta.

Oczywiście dzw8piłem na infolinię i w sumie po dwóch dniach nic nie pomogli, odesłał mnie do sprzedawcy który to też nic nie wiedział bo ich wiedzą jest równa zeru. Tekst pt dowiem się coś więcej i zaraz do pana zadzwonie. :D

 

Oczywiście nie zadzwonił.

 

Ps. Niestety wiem na ta chwilę nie ma możliwości dodania opcji connect drive do samochodu jeśli ktoś tego nie zamówił przy kupnie.

 

Byłem z tym w dwóch serwisach aso :(

 

A teleserwis to inna bajka. Ale w polsce też kuleje. Serwis praktycznie z tego nie korzysta.informacja z sierpnia była taka że dostają pierwsze zgłoszenia z samochodów modeli GT . Dla przykładu w serwisie Lublin pan odczytał mi ilość zgłoszeń w miesiącu ....... pięć :D

Tak to działa w Bmw polska.

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bez problemu dodał auto. Jak je zamawiałem to poinformowano mnie że Connected Drive jest od 3 kwartału 2013r. Ja samochód odebrałem na początku października 2013r i jak go zamawiałem w pod koniec sierpniu to już go ładowali na statek. Po vinie wiem że został wyprodukowany 17.08.13r , więc może działa to od sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam,

z RTTI w Polsce to chyba kolejny genialny wymysl lokalnych specow od marketingu...

mam samochod exAG z pelnym pakietem ConnectedDrive; RTTI działa w Niemczech, Wloszech, w AUstrii tez mi chyba dzialalo...

ale w Polsce nie :)

dzwoniłem dzisiaj do BMW Hotline PL i dowiedziałem się, ze w Polsce system działa tylko z samochodami z nowa navi (7.2013) mimo, ze z informacji jakie miałem w zeszłym roku z warszawskiej centrali bmw jest to ten sam (bo to jeden standard) system co w DE, UK, IT itp...

tak wiec, to jakiś matol z marketingu przekonal decydenta, ze jak zablokują samochody z 5.2013, 10.2012 itp. to ludzie szybciej wymienia samochod na nowy, kupiony w PL...

szkoda slow, podobnie jak z TV MPEG2, który dopiero w przyszłym roku będzie można upgrade'owac (wymiana części) do MPEG4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.