Skocz do zawartości

Fotele a ból pleców


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam fotele sportowe bez sterowania odcinkiem lędźwiowym. Próbuję od 3 miesięcy znaleźć dobrą pozycję. Nie udaje mi się. Nawet po codziennej jeździe do pracy i z powrotem pojawiają się problemy, ból. :duh:

 

W poprzednim moim aucie (VW) miałem sterowanie odcinkiem lędźwiowym, ale odpowiednią pozycję uzyskałem dopiero, gdy... całkowicie schowałem ten fragment fotela. Oczywiście nie miałem problemów, bólu.

 

Pytania:

1. Jak u Was z bólem pleców?

2. Czy fotel bez sterowania odcinkiem lędźwiowym jest tak profilowany jakby miał ten fragment "wysunięty"?

3. Czy ktoś Was wie czy da się te fotele uzupełnić o tę funkcję? :norty:

4. Czy ktoś z Was wie, czy da się te fotele ręcznie podregulować w odcinku lędźwiowym po rozebraniu fotela? Może ktoś ma schemat tego fotela sportowego?

5. Czy ktoś z Was wie ile kosztować może wymiana całego fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To sa dzisiaj ludzie, ktorych nie bola plecy?:)

2. Nie wiem bo ja mam sterowanie ale nawet gdy maksymalnie splaszcze ten odcinek to i tak czuje jakbym mial poduche pod ledzwiami

 

Dla mnie podparcie ledzwi to kiepska sprawa bo wypycha odcinek plecow co jest 1)nienaturalne a 2)poglebia krzywizne tego odcinka

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja naprawde nie mam problemu ze sportowymi, mimo, ze mam 194cm wzrostu. Co prawda siedzenie odsuniete mam tak 90% do tylu, oparcie odsuniete od pionu znacznie, kierownica odsunieta na maxa i jest bardzo wygodnie.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To sa dzisiaj ludzie, ktorych nie bola plecy?:)

2. Nie wiem bo ja mam sterowanie ale nawet gdy maksymalnie splaszcze ten odcinek to i tak czuje jakbym mial poduche pod ledzwiami

 

Dla mnie podparcie ledzwi to kiepska sprawa bo wypycha odcinek plecow co jest 1)nienaturalne a 2)poglebia krzywizne tego odcinka

 

Bo podparcie lędźwiowe powinno byc ustawione prawidłowo "najniżej" pleców jak się da (w zasadzie zaraz nad miednicą) a nie w krzywiźnie na wysokości nerek. Tak przynajmniej mówił mi ortopeda no i tak piszą w poradnikach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem sobie małą poduszkę w kształcie wałka pod lędźwie (tam gdzie jest wgłębienie w fotelu). Jak na razie stwierdzam, że to pomaga. :mrgreen: Od 2 dni ból ustąpił po jeździe. Dam znać za jakiś czas, czy stan się utrzymuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kupiłem takie coś:

http://www.backjoy.pl/photos/p/1_1_600x400.jpg

 

I pomaga. Nawet na dłuższej trasie po wyjściu... nie czuję pogorszenia czy bólu. :) Trzeba się tylko pierwsze 2-3 dni przyzwyczaić.

 

Tu można w Polsce zamówić:

http://www.backjoy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy można fotele sportowe doposażyć o podparcie lędźwiowe?

Nas też bolą plecy w X3, chociaż w innych autach nie mieliśmy z tym problemów.

Fotel powinien być i bez podparcia wygodny, a jak widać, nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem fotele w E46 na zwykłe skórzane, manualne z pompka jest dużo lepiej, chodź ogólnie to bmw szczytem komfortu nie jest, także w x3 może warto też się poratowac. Robię spore przebiegi więc ja musiałem to zrobic. Jeżeli ból nie wygaśnie do zera to zmieniam auto :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja na to właśnie strasznie narzekam do żony, mówiąc, że auto za tyle kasy, a ja dzień po dniu narzekam, że sobie nie mogę pozycji właściwej znaleźć w tym samochodzie.

Widzę, że problem jest szerszy jednak....

Mam też nowego Forda Focusa i tam jeżdżę jak król, żadnych problemów z ustawieniem, nie wiem co jest z tą X3..

 

Oczywiście mam fotel sportowe...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po tych fotelach w X3 mówiłem sobie, że już nigdy nie kupię BMW. Wybierając kolejne auto nawet nie myślałem początkowo o bmw. Aż przez przypadek dostałem w wypożyczalni serię 3 z fotelami sportowymi. Kurcze. Bardzo wygodnie. Dobra pozycja. Brak bólu pleców.

 

W mojej opinii problem w x3 wynika z zupełnie innej pozycji siedzącej. Idzie do salonu. Usiądzcie w jakimkolwiek SUV Bmw. A potem od razu w serii 3, 5. Od razu czuć, że jest inna postawa. Lepsza, wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.