Skocz do zawartości

Gniazdo zapalniczki przód nie działa...


Minio_78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, padło mi gniazdo zapalniczki przód.

Wie ktoś jak wygląda rozkład bezpieczników i ich mapa?

Wiem że są w dwóch grupach w bagażniku i schowku ale opisu żadnego nie widze a dojście :duh: ... Nie chce mi się jechać do ASO z prawdopodobną pierdołką a nie mogę znależć opisu...

Chodzi mi o gniazdo zapalniczki koło otworów na napoje

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poddalem sie z poszukiwaniem bo dojscie tez takie fajne ze chyba jakies ciekawsze szczypy trzeba miec by te bezpieczniki wydostac...

Pali mi sie przeglad juz niebawem to glosze to przy okazji

 

A z ciekawostek co mi sie stalo to juz drugi raz jakies zwierze zjadlo mi wyciszenie pod maska!!!

Popieprzony zwierzak dobrze ze nie wzial sie za instalacje elektryczna :duh:

 

Przy kolejnej wizycie zalatwie wszystko za jednym razem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej - miałem to samo - pamietaj za jak to bezpiecznik to tam parę rzeczy jeszcze nie działa (coś tam od trakcji - juz nie pamietam bo wkurzało mnie i sie uparłem).

wymiana bezpiecznika (kleszczyki masz w zestawie) przy mapce (bodaj z tyłu - w bagażniku) to wyższa ekwilibrystyka, ale dasz radę jak poćwiczysz - ale się nie niecierpliw bo jak upuścisz bezpiecznik to go nie wyvciągniesz z zakamarków ;-).

 

No takie lamerskie porady ale w temacie właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dokulałem jeszcze auta do ASO i wziąłem się za to gniazdo "własnoręcznie"

Umiejscowienie bezpieczników i dojście do wymiany oceniam jako "zachętę" do skorzystania z usługi ASO - masakra, na moje celowo zbudowali "utrudniacz" w postaci takiego dostępu ... już chciałem ten schowek demontować ale jakoś wcisnąłem łapę w środek i robota 50/50 na czuja... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, miałem ten sam problem - załączam zdjęcia. Ja osobiście nie chciałem bawić się po omacku, więc wyjąłem schowek. Jest to kilka minut roboty, ale wystarczą zwykłe torxy. Bezpiecznik 20A.

 

http://i59.tinypic.com/315buds.jpg

http://s28.postimg.org/x1h17y87h/20140528_143524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Dzięki za informację -bardzo się przydała ;)

Bezpiecznik wymieniony -gniazda zapalniczek działają.


Dodam tylko, że ułatwiłem sobie dostęp do bezpieczników demontując pokrywę pod schowkiem (trzy wkręty), baz demontażu całego schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam, chcialem podpiac sie pod temat ... jest problem z zasilaniem w gniezdzie zapalniczki zarowno z przodu konsoli jak i z tylu - bezpiecznik wymieniany juz 2x

I cos ciagle go "wywala" - pod gniazdo podlaczana jest ladowarka do telefonu - zadnych innych urzadzen ktore mialby duzy pobor pradu. Bezpiecznik byl wymieniany w ASO

I koszt ok 70 PLN :( natomiast ASO twierdzi ze bezpiecznik pali sie bo podlaczane sa urzadzenia o za duzym poborze pradu, co nijak mi sie nie sklada bo tam jest bezpiecznik

20 Amper, a to jest bardzo duzo.


Bylbym wdzieczny za sugestie jak ugryzc ten temat bo wymienianie ciagle tego bezpiecznika mija sie z celem a ja podejrzewam ze to cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ale z gniazdem tylnym. Używane może kilka razy w mc tylko i wyłącznie do podładowania telefonu. Bezpiecznik zmieniałem w ciągu 2 lat już czterokrotnie. Przednie gniazdo jak najbardziej Ok, a używane prawie zawsze. Stawiam na trefna ładowarkę? Muszę ja w końcu zmienić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam, niestety okazalo sie ze to byla wlasnie zla/wadliwa ladowarka - ktora niestety jest cala z metalu i przy wlozeniu do gniazda robila zwarcie :( kupilem zonie oryginalna ladowarke z BMW (taka podwojna i plaska zeby zamykal sie ten schowek w konsoli) i od prawie miesiaca jest spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Skoro ten typ tak ma, (właśnie dopadło i moje auto) że pada mu zasilanie gniazda zapalniczki, to dla potomnych jest doprecyzuję wypowiedź mojego poprzednika :) Jest to żółty (drugi od dołu) bezpiecznik 20A, znajdujący się po lewej skrajnej stronie w kolumnie bezpieczników, w schowku po stronie pasażera. (Chciałem umieścić zdjęcie, ale znając życie pewnie za kilka lat pewnie było by już niedostępne dlatego tylko opis) :)
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wymieniałem na wakacjach ten bezpiecznik bo był spalony i nie działało mi to gniazdko.

Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego przy tak dużym prądzie bezpiecznika wynoszącym 20 amperów dochodzi do jego przepalania podczas używania takiego urządzenia jak ładowarka pobierającego bardzo małą ilość prądu. Według moich obliczeń ładowarka taka (2A, 5V) powinna pobierać maksymalnie 1A (oczywiście dla napięcia 12V).

Dlatego podejrzewam, że wszelkiego rodzaju przepalenia bezpieczników wynikają z krótkich zwarć dochodzących podczas nieprawidłowego wkładania wtyczki do gniazdka zapalniczki lub z wadliwej konstrukcji samej wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Jest to żółty (drugi od dołu) bezpiecznik 20A, znajdujący się po lewej skrajnej stronie w kolumnie bezpieczników, w schowku po stronie pasażera.

 

9yam7eoy.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dorzucę od siebie małe uaktualnienie - otóż po wstępnej ocenie ze to była wadliwa ładowarka, bezpiecznik został wymieniony w serwisie. Po zapewnianiach ASO

ze z oryginalna ładowarką BMW nic się nie będzie działo, kupiłem taką na miejscu. No cóż chwile to działało ... chyba po tygodniu bezpiecznik był znowu przepalony ...

tym razem wymienili go za darmo, ale strach jest podłączyć cokolwiek ... najgorsze jest to, że nie mam ani ja ani ASO pomysłu dlaczego tak się dzieje.

Ładowarka oryginalna BMW i sporadyczne podładowanie telefonu skutkują przepaleniem bezpiecznika ... naprawdę to jest słabe.


Więc "ten typ tak ma" ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości aby sprawna ładowarka powodowała przepalanie bezpiecznika 20A.

Po prostu musi tam pojawiać się jakieś zwarcie. Może to wina gniazdka zapalniczki.

Obejrzyj dokładnie to gniazdko zapalniczki wewnątrz i porównaj z innymi jego wygląd (styków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.