Skocz do zawartości

X3 F25 / Doposażenie w automatycznie zapalające się światła


habzimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę doposażyć swoją w coś co się chyba nazywa asystentem świateł drogowych. Chodzi o to żeby jeździć na samym ringach bo strasznie mi się podoba :8) Mam czujnik zmierzchu bo konsola się przełącza między trybami dzień / noc. Co trzeba zrobić żeby sprzęgnąć z tym cholerstwem światła - wystarczy wymienić panel świateł? O taki http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/61_2684-panel-obslugi-swiatel/i53343/sN - tylko tam powinna być zdaje się pozycja "A", czy coś jeszcze trzeba zrobić?
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie asystent świateł drogowych :) As

Wystarczy przełącznik i kodowanie.

Pozwolisz, ze sie podczepie...

O, a wiesz dokladnie co dokodowac? I jaki przelacznik?

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelacznik to chyba z dowolnej F'ki bedzie pasowal. Na alledrogo najtansze sa do F10 - 150zl a te same do x'a ok 300...

 

To nie asystent świateł drogowych :) As

Wystarczy przełącznik i kodowanie.

 

A co to jest ten asystent w takim razie?

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
odezwałbym się, ale boję się o gwarancję...

Można zakodować automatyczne swiatła dzienne na ringach bez dotykania klucza wyposażenia. Jeśli auto trafi na serwis i zostanie podłączone do systemu diagnostyki to nie zostanie to wykryte.

Ew. jak ktoś zerknie na włącznik świateł i będzie b. dociekliwy to może się domyślić... Ale musiałbyś mieć naprawdę dużego pecha... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelacznik to chyba z dowolnej F'ki bedzie pasowal. Na alledrogo najtansze sa do F10 - 150zl a te same do x'a ok 300...

Moglby ktorys kolega wkleic linka do przykladowego przelacznika lub podac numer czesci?

 

[d]

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent świateł drogowych gdy jest aktywny działa tylko przy włączonych światłach krótkich - przełącza krótkie na długie i odwrotnie. Czujnik ten jest inaczej ustawiony - tzn. w innej pozycji przy przedniej szybie - niż czujnik zmierzchowy.

Czujnik zmierzchowy włącza lub wyłącza światła krótkie - odbywa się to nie zależnie czy są aktywowanie światła dzienne czy nie.

Moim zdaniem jeżeli auto nie było wyposażone w czujnik asystenta świateł drogowych samo kodowanie nic nie da trzeba dołożyć jeszcze czujnik dla tych świateł. Czujnik zmierzchu nie jest czujnikiem asystenta świateł drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Moim zdaniem jeżeli auto nie było wyposażone w czujnik asystenta świateł drogowych samo kodowanie nic nie da trzeba dołożyć jeszcze czujnik dla tych świateł. Czujnik zmierzchu nie jest czujnikiem asystenta świateł drogowych.

... elementy wymagane przy doposażeniu pojazdu F25 w asystenta świateł drogowych:

 

- lusterko wewnętrzne z funkcją FLA (S5ACA)

- centrum sterowania kierownicy obsługujące asystenta świateł drogowych

- wiązka doposażeniowa

- programowanie modułu FLA, dopisanie VIN'u, korekta klucza wyposażenia, kodowanie auta

 

Oczywiście pojazdu musi posiadać czujnik deszczu/zmierzchu (S521A).

 

Do uruchomienia automatycznego przełączania pomiędzy światłami mijania (xenon) a dziennymi (ringi LED), potrzebny jest włącznik świateł z funkcja auto oraz kodowanie. Oczywiście auto mu się mieć opcję S521A.

 

Asystent świateł drogowych nie jest potrzebny do funkcji automatycznego przełączania pomiędzy xenonem a DRL.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Temat stary jak świat ale odświeżę...


Chciałbym doposażyć swoje auto w funkcję czytania znaków drogowych oraz asystenta świateł drogowych, a w przyszłości może o czujniki martwego pola w lusterkach.


Wiem że trzeba mieć zmienioną szybę ( właśnie mam zamiar wymienić bo Kamień pod wycieraczką zrobił mi głęboką rysę), dokupić Kamerę KAFAS, szerszą osłonę lusterka, moduł sterowania mam, no i potrzebuję wiązkę która połączy kamerę z modułem. Do asystenta wyczytałem że potrzebuję zmienić jeszcze przełącznik zespolony. Generalnie wszystko fajnie opisane jest na rosyjskim forum wraz z nr części :


https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=ru&sp=nmt4&u=https://www.drive2.ru/l/528050630795723593/&usg=ALkJrhhwrMRqFlh4xi2Fy_70lNim-YY-4w


Niestety nie jest napisane w jaki sposób połączyć moduł kafas z autem, w module jest jeszcze jedna wtyczka i nie wiem gdzie ją wpiąć. Przerabiał to ktoś u siebie?


Najchętniej zleciłbym tego moda wraz z kodowaniem komuś z dolnego śląska - jest ktoś chętny? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.