Skocz do zawartości

F25 Wymiana panelu klimatyzacji i radia na polift


Lukix80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jest opcja, ktoś to już na forum przerabiał i nawet działało. Racja, panel LCI jest duuużo ładniejszy :wink:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można zmienić panel, wszystko będzie działać. Musisz tylko uważać żeby kupić taki z grzanymi stołkami jeśli masz takie w samochodzie oraz przypiłować trochę plastiku w otworze w jakim siedzi panel - nic poważnego, stary i nowy panel wszystko zakrywają.

Jedyną wadą jest to, że aktualizacja sterowników nie pójdzie wg fabrycznej procedury bo nie będzie się zgadzał nr części - wówczas trzeba będzie przełożyć stary.


W LCI uciążliwa jest zmiana kierunku nawiewu (dół/środek/góra) - trzeba przewijać jednym guzikiem dostępne konfiguracje i obserwować na wyświetlaczu jaką ustawiłeś. Dla mnie wymaga to za dużo uwagi. Bezpośredni dostęp w starym panelu jest szybszy.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokladnie, w LCI zmiana ustawień kierunku nawiewu jest gorsz niż przed liftem, czy w X3 E83. Ot taka mała wpadka konstruktorów kosztem designu. Ale w innych samochodach (np Volvo XC60,90) to jest dopiero cykanie na ich centralnym ekranie, zresztą,, jak już w wielu nowoczesnych autach, gdzie guziki są zastępowane czymś innym celem celem "czystości" deski rozdzielczej.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione!

Oprócz panelu klimy, zmieniłem uchwyt na kubki na wersję F26 oraz kierownicę F26 M-pakiet - robi robotę!

Wszystkie elementy wpasowane idealnie.

Wnętrze zyskało trochę młodości :)


7f22d2c414b3775b219909aa10ae2ab4.jpg


cc753ceffc986ca82109c5733e7a30e1.jpg


347528c7ac299c9fc3cb76857970da31.jpg1c4e74010c38af28320c4626391d8b0c.jpg


Od razu idąc za ciosem fotele zostały wymienione na sportowe - jest różnica :)


64736ff0a8c827f8235ba1caf08339a3.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich mam pytanko ma ktoś problem z kierunkiem nawiewu wymieniłem panel i mam problem z nawiewem raz działa jak powinien a po kolejnym odpaleniu samochodu nie mogę trafić w szybę nogi itp. kierunki się nie zgadzają a poza tym nawet przy włączonym przycisku na full szybe nie działa zamyka wszystko i trzeba szukać dalej żeby coś otworzyć. Ktoś miał problem z kodowaniem?? Prawdopodobnie stary przed ;iftem jest bardziej sprecyzowany elektronicznie co nowy po liftowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Wymieniłem panel na polift (F15 i F26) i wszystko działa w nim elegancko (nawiewy, sterowanie itd) tylko najważniejsza rzecz nie działa - klimatyzacja nie chłodzi. Była zima, to nie maiłem jak sprawdzić, teraz ciepło to sprawdziłem i okazuje się, że jak się włączy przycisk A/C to dioda na zielono świeci, ale wali ciepłym, a nie zimnym i kompresor się nie załącza. Zmieniłem panel na ten ori i klima działa elegancko.

Może ktoś z szanownego grona miał taki przypadek - może trzeba to jakoś przekodować.

Proszę o podpowiedzi jak ktoś już taki temat przerabiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 23.03.2023 o 22:43, vivv napisał(a):

Witam

Wymieniłem panel na polift (F15 i F26) i wszystko działa w nim elegancko (nawiewy, sterowanie itd) tylko najważniejsza rzecz nie działa - klimatyzacja nie chłodzi. Była zima, to nie maiłem jak sprawdzić, teraz ciepło to sprawdziłem i okazuje się, że jak się włączy przycisk A/C to dioda na zielono świeci, ale wali ciepłym, a nie zimnym i kompresor się nie załącza. Zmieniłem panel na ten ori i klima działa elegancko.

Może ktoś z szanownego grona miał taki przypadek - może trzeba to jakoś przekodować.

Proszę o podpowiedzi jak ktoś już taki temat przerabiał

Miałem kiedyś podobnie z E60 - panel LCI nie odpalał kompresora. Wystarczyło go zakodować pod mój silnik. 

Dobrze rozumiem, że upchnąłeś panel z F15 do F26 ? Pasuje miejscem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.