Skocz do zawartości

[X3] [F25] [2.0D] - opony


marcin9303

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


W tym sezonie mam zamiar wymienić opony w moim X3. Obecnie posiadam RunFlaty DUNLOP 225/60/17. Zastanawiam się czy powinienem wybrać ponownie runflaty, wielosezon czy też normlanie oddzielnie letnie i zimowe? Rocznie robię około 10000km.


Będę wdzięczny za Wasze opinie + podlinkowanie Waszym zdaniem opon wartych zakupu.


Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimy są coraz łagodniejsze, a opony wielosezonowe z wyższej półki świetne. Run flat nie zmusza do zmiany koła na poboczu, zwiększa bezpieczeństwo i chroni felgę. Wybrałbym wielosezonowe opony Run flat :)

 


Dzięki za Twój komentarz. Mógłbyś polecić jakieś konkretne modele opon? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zastanów się nad całorocznymi. Stracisz "radość z jazdy" - całoroczne nadają się do przemieszczania się z punktu do punktu, jeśli lubisz czerpać radość z jazdy kup 2 komplety.


Pamiętaj, że od opon bardzo dużo zależy. Jak Cię stać na BMW to nie oszczędzaj na oponach.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całoroczne RunFlat i mam radość z jazdy :D

 


Możesz właśnie podać markę i model opon? Ewentualnie bezpośredni link do produktu? Szczerze mówiąc kontaktowałem się z BMW i powiedzieli mi, że dla mojego auta producenci nie przewidzieli opon całorocznych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad całorocznymi. Stracisz "radość z jazdy" - całoroczne nadają się do przemieszczania się z punktu do punktu, jeśli lubisz czerpać radość z jazdy kup 2 komplety.


Pamiętaj, że od opon bardzo dużo zależy. Jak Cię stać na BMW to nie oszczędzaj na oponach.

 


Ale run-flat obowiązkowo czy można z tego zrezygnować na rzecz zwykłych opon?


Możesz podać jakieś modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czy ktoś z Was przesiadł się na run flat na rzecz zwykłych opon?

Pytałem o opinie w około 7 różnych serwisach i są bardzo rozbieżne nawet tam.

Jedni mówili że zwykłe opony nie są zalecane i koniec, a w innych serwisach otrzymałem informacje ze najważniejszy jest homologowany rozmiar, nośność i indeks prędkości, a wisienką na torcie byłaby homologacja opony na BMW.

Jeśli macie jakieś praktyczne doświadczenie z tą kwestią dajcie proszę znać.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja już dawno temu i niczego nie żałuje. Komfort lepszy, opony tańsze, jedyne ryzyko jak strzeli to trzeba pomoc wzywać lub mieć zestaw naprawczy.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam na chinolach letnich zestaw mieszany 245 i 275 na 19" już od ponad 40kkm i wszystko gra. Pilnuję ciśnienia w kołach i nie żeby jak tabliczka tylko na równo - tak mi podpowiedziano i większa brać wartość jak mieszane. Xdrive działa ok, oleje wymieniane w skrzynce itp.. Nie homologowane, nie RF. Już się powoli będą kończyć ale jeszcze jakieś 20kkm przejadą, a u mnie to :D :D ~2 lata :D :D

Zima już półka premium 245 nie mieszane 19" akurat mam RF. Zawieszanie M, ale spokojnie da się jeździć. Dla mnie wielkiej różnicy nie widać, nie czuć czy RF czy nie. Tak i tak jest twardy. Jedynie w głowie, że jak awaria to zabawa większa, ale i tak czy siak jak RF to też laweta. Dobre assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja mam 245/50/18 Pirelli P7 all season, czyli te, które szły na fabryczny montaż. Oczywiście są to runflaty. Opony z 2021r. prawie nowe. Muszę powiedzieć, że na gorszych kartoflakach nie jeździłem. Nie czuję tej pewności prowadzenia i przyczepności, co na zwykłych letnich. Są też bardzo ciężkie i twarde, przez co auto więcej pali. Ogólnie odradzam. Lepsze dwa komplety. W instrukcji obsługi nie ma wskazanych konkretnych modeli, muszą się tylko zgadzać rozmiary. Jeśli cię stać polecam letnie Micheliny. Miałem na innym aucie 215/50/17 i były absolutnie genialne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.