Skocz do zawartości

Historia przeglądów w komputerze auta


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w F25 można sprawdzić historie serwisową w komputerze? Kiedyś gdzieś widziałem taka opcję ale nie pamiętam czy to nie w czymś innym jak f25.


Druga sprawa auto było niby w serwisie ASO na przeglądzie (podobno wg sprzedawcy handlarza) ale wg kompa kilka czynności powinno być zrobione 04/2019 i świeci na czerwono w kompie. Podobno w historii w ASO jest ten przegląd , ale ASO nie chce udzielić mi żadnych info bo nie jestem właścicielem auta.

Niby pod maską jest naklejka z wymiany oleju więc może gdzieś u Kazia było robione i nie potrafił skasować na kompie. Jak sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W komputerze auta masz daty i przebieg, kiedy był wykonywany przegląd w ASO.

Masz też daty następnego przeglądu, wymiany klocków, termin badania technicznego, badania spalin. Pokazuje przybliżoną datę i za ile km coś do wymiany.

W ASO to samo zczytają z kluczyka.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komputerze auta masz daty i przebieg, kiedy był wykonywany przegląd w ASO.

Masz też daty następnego przeglądu, wymiany klocków, termin badania technicznego, badania spalin. Pokazuje przybliżoną datę i za ile km coś do wymiany.

W ASO to samo zczytają z kluczyka.

 

Mógł byś mi po kolei napisać co naciskać żeby wejść w to menu. Jestem na etapie zakupu F25 i jeszcze się gubię w tym menu był bym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tutaj sprawdzisz historię przeglądów z ASO, nie ma wszystkiego jak akcje serwisowe ale główne przeglądy masz jeśli były w ASO. Dwa auta VIN dziennie, jeśli dziś nie będzie działać to w tygodniu działa ok.

https://bmw-rem.ru/bmw-info/

Co do przeglądów w kompię auta to poszukaj na forum są zdjęcia co i jak sprawdzić, teraz też nie przypomnę sobie ale tam jest w histori przeglądów masz daty i przebieg i klikasz w dany serwis i masz co było sprawdzane wymieniane - też nie pokazuje wszystkiego. Jak chcesz wszystko poza ASO sprawdzić to musisz zapłacić ale będziesz mieć całą historię pdf.

http://sprawdz.auto.pl/sprawdzenie-przebiegu-bmw-po-numerze-vin/

:D

Ja płaciłem coś 80 zł i dużo osób korzystało z tego linku, sam go na forum znalazłem i poczytałem opinie jest OK. Max czas do uzyskania raportu to 48h. Przelew robisz na konto i wysyłasz potwierdzenie przelewu, dostaniesz wszystko w informacji zwrotnej na @. Sprawnie szybko. Jak nie ma historii auta zwracają kasę.

Tu masz z kompa...

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=308398

Aha i książka elektroniczna jest od polifta czyli LCI 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Człowiek pyta o komputer PC przecież.

Mi wydaje się że był taki dostęp po zalogowaniu do BMW ale obecnie nie mogę tego zlokalizować

No przecież pyta o komputer w samochodzie, jak sam kolega wcześniej potwierdził :wink:


Matador RS:


tak po kolei w menu idrive każdego BMW, nie tylko X3, krok po kroku do historii serwisowej:


-przy pokrętle idrive na włączonym zapłonie naciskasz klawisz menu

pojawiają ci się napisy: (od góry) multimedia, radio, telefon, kontakty, connecteddive, info o pojeździe, ustawienia

-pokrętłem idrive najeżdżasz na info o pojeździe i pokrętło naciskasz

pojawiją się napisy: (od góry): wyszukiwanie grafiki, instrukcja obsługi, komputer pokładowy,, komputer pokł. podroży, status pojazdu, wskaźniki sportowe (jeżeli są w danym aucie), status xdrive

-pokrętłem idrive najeżdżasz na status pojazdu i pokrętło naciskasz

pojawiają się (od góry) już tylko ikonki: ciśnienia opon, reset ciśnienia opon, pomiar oleju, wskazanie oleju , piktogram samochodu, trójkąt z wykrzyknikiem w środku

-pokrętłem idrive najeżdżasz na piktogram samochodu I pokrętło naciskasz i JUŻ MASZ WSZYSTKO PODANE, bo jesteś w zakładce wymóg serwisowania :D (tak ta zakładka nazywa się w X3 LCI z polskiego salonu, bo spotkałem się z nazwą "potrzeba serwisowania" przy tłumaczeniach na język polski menu komputera sprowadzanych aut)

pojawiają się (od góry) :

historia przeglądów - czyli daty i przebieg km kiedy był serwis auta;

termin badania emisji spalin;

okładziny hamulc przód - kiedy do wymiany i ile zostało km;

płyn hamulcowy - kiedy do wymiany;

olej silnikowy - kiedy do wymiany i ile zostało km;

kontrola pojazdu, czyli przegląd - kiedy i ile km zostało;

okładziny hamulc. tylne - kiedy do wymiany i ile zostało km.


Jeżeli pokrętłem idrive zaznaczysz trójkąt z wykrzyknikiem,(który jest poniżej znaczka z samochodem) pojawi ci się komunikat, czy wszystko ok, czy jest jakiś wymóg serwisowania auta.


To tak po chłopsku, prosto ujęte, jeżeli kolejności dobrze zapamiętałem :P

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.