Skocz do zawartości

Hałasująca rolka? Od czego zacząć...


lskora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Od niedawna hałasuje mi coś głośno pod maską. Ciężko to zlokalizować. Zdjąłem pasek sprawdzałem rolki, ale ciężko coś stwierdzić. Nagrałem filmik i wyraźnie to słychać:


z włączoną klimatyzacją:



Chyba zacznę od wymiany rolki napinacza tej niżej i paska, a w dalszej kolejności sprzęgiełka sprężarki od klimy.


Gdy wyłącze klimatyzację jest raczej bez różnicy... może delikatniej ciszej i nie przerwane jest to piszczenie....


z wyłączoną klimatyzacją:



Może ktoś miał podobnie lub ma jakieś dobre rady?


Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W jednym warsztacie powiedzieli, żeby wymienić jedną roklę i pasek i sprawdzić koło sprężarki klimatyzacji. W drugim warsztacie stwierdzili koło pasowe lu pompa wody. Żeby psiknąć na próbę w rolki napinacza to musze zdjąć te plastikowe osłony z nich? One sa na wcisk?


Wygląda to tak:

https://zapodaj.net/f128149b41f94.jpg.html


Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym psiknięciem to tylko taka propozycja. Ja bym psiknął na osie obrotu, od przodu na rolki i w inne miejsca gdzie bym uznał za sensowne, bez sciągania osłon czy innych elementów - nawet nie wiem jak się to demontuje. Tylko nie psikaj na pasek, bo się może potem ślizgać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety... Wymiana paska i rolek nic nie dała. Zastanawiam się co ruszyć teraz. Koło pasowe czy jechać gdzieś to speców od klimy niech wymienią koło czy sprzęgiełko (nie wiem jak to dokładnie się nazywa) od sprężarki od klimy... Mam wrażenie, że zaczęło się to wiosną gdy zacząłem jeździć na klimatyzacji. U mnie ten dźwięk pojawia się dopiero po konkrentym rozgrzaniu silnika... Jak przejade ze 20 km. U Ciebie też tak jest? Byłem w dwóch serwisach, którzy robią tylko BMW i żaden nie zrobił. W jednym auto 3 dni, ale powiedzieli że pierwszy taki przypadek i mogą wymienić koło pasowe i pompe wody i zobaczymy co będzie dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie też po konkretnym rozgrzaniu.Mówiłem ze wymiana paska nic nie da.Co dziwne nawet zimą kiedy auto miało temperaturę 90 stopni to nic nie piszczalo.Zaczęło się gdy na zewnątrz zrobiły się upały.I to niezależnie czy klima jest włączona,czy nie,Gdy jest wyłączona to może troszkę mniej popiskuje.Ale co interesujące,gdy włączę światla z dziennych na normalne mijania ksenony,to jest większe obciążenie i ustaje pisk.Teoretycznie pod obciążeniem powinno bardziej piszczeć.Ja obstawiam raczej koło pasowe



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Właśnie nie... Pisałem do Ciebie na priv... Może to jakieś łożysko wentylatora? Co o tym myślisz? Wstawiłbym nawet do jakiegoś warsztatu żeby to ogarnęli, ale nikt jakoś nie chcę się za to zabrać. Auto stało 4 dni w warsztacie specjalizującym się w naprawach BMW i dostałem odpowiedź, że nie wiedzą co to i wycenę na wymianę koła pasowego i pompy wody. Chyba zacznę od tego koła pasowego, ale wątpie czy to to.... auto ma 125 tys przebiegu... i co miałaby do tego temperatura na zewnątrz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy spotkaliście się z czymś takim ?

Silnik 335i n55b30

Objaw:

Głośne piszczenie (myślałem) paska klinowego ale tylko na biegu D lub R, po wrzuceniu na P przestaje piszczeć.

Objaw występuje rzadko, nie regularnie i nie zauważyłem żadnej reguły a jak piszczy to pasek mocno się napina, tak jak by coś stawiało mocny opór.

Ciekawe jest tez to, że jak zaczyna piszczeć, zazwyczaj wystarczy wyłączyć auto i po ponownym uruchomieniu już to znika.

Myślałem, że to wina napinacza lub rolek, wymieniłem i dalej się zdarzało, że zaczęło piszczeć.

Ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.