Skocz do zawartości

Zakup BMW X3 F25 2.0 Diesel automat - na co zwrócic uwagę


maciejtoya

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Mieliśmy kupić X1 ale stwierdziliśmy, że chcemy X3.

Musi być 2.0 Diesel w automacie i xdrive. Na co zwrócić uwagę przy tym aucie ? Jakie silniki polecacie ? Jak wygląda awaryjność tych auto oraz czy też są problemy z łańcuchem rozrządu. Z czym jeszcze mogą być problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kwestia, jaki ci się trafi samochód. Czy odpowiednio serwisowany itp.

Ja mam LCI z B47 i auto bezproblemowe. Wujek z kolegą mają przedlifty z silnikiem N47, oba auta grubo powyżej 200 tyś km i też jeżdżą kompletnie bezawaryjne. Ba, nawet nie mają wymienionych rozrządów.

Osobiście polecam X3 LCI z B47. Niby też dwa litry diesel, ale kultur pracy lepsza. Koniecznie automat i servotronic.

Silniki benzynowe jednak zauważalnie więcej palą, a N20 dokładnie, wcale do bezawaryjnych też nie należą.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mogę polecić B47 w x3, nie pali dużo i można spokojnie się przemieszczać, natomiast jeśli spalanie nie jest ważne i lubisz dynamicznie jeździć poszukaj z 3.0 dieslem, kultura pracy dużo lepsza, ile spała więcej tego nie wiem. Jeśli musi być koniecznie benzynowy to również 3.0 gdyż te mniejsze silniki jak dla mnie są za słabe do tego auta, a 2.0d b47 jeszcze daje radę z tą niemała paką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,


silnik 3.0D /258KM, jedna turbina/ spala ok 7,5l przy prędkości do 120 km/h, powyżej do 8,5 l na 100km, im szybciej tym wiecej....

Nie wiem czy to dużo czy mało na tle innych silników, ja jestem zadowolony, stary M47 2.0D też mi tyle palił.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.