Skocz do zawartości

Aktualizacja oprogramowania


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Po zaktualizowaniu navi ( dzieki Kruk) naszla mnie ochota na soft. Obecnie mam MEDIA: MN-002.017.007. Telefonu tak samo. Czy jest cos nowszego i czy jest potrzeba aktualizacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Tylko dwa pytanka. Jak to pobrac? Wrzucic na pena wszystkie te pliki i uruchomic w porcie USB samochodu i poleci jak w navi? Czy moze krotka instrukcja :)?

Drugie. Czy jak pojade na przeglad do ASO to nie utrace gwarancjii? Czy jest zwiazany z tym jakis kod aktywacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wrzucasz na pena ładujesz do portu w podłokietniku i jak wykryje nowsze oprogramowanie to zapyta czy aktualizować.

Kodu nie wymaga, niczym nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

http://pics.tinypic.pl/i/00952/yc2rql6nlvnd.jpg

 

To jest aktualna wersja, aktualizacje możesz pobrać ze strony BMW lub bezpośrednio poprzez połącznie internetowe (BMW TeleService) - internet udostępni Ci telefon podłączony poprzez bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pics.tinypic.pl/i/00952/yc2rql6nlvnd.jpg

 

To jest aktualna wersja, aktualizacje możesz pobrać ze strony BMW lub bezpośrednio poprzez połącznie internetowe (BMW TeleService) - internet udostępni Ci telefon podłączony poprzez bluetooth.

Dzięki. Możesz napisać gdzie znaleźć to oprogramowanie na stronie BMW? Albo opisać procedurę udostępnienia netu i powiązania go z autem by pobrać pliki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Po zaktualizowaniu navi ( dzieki Kruk) naszla mnie ochota na soft. Obecnie mam MEDIA: MN-002.017.007. Telefonu tak samo. Czy jest cos nowszego i czy jest potrzeba aktualizacji?

 

Witam Wszystkich !!!

 

Chciałem zapytać odnosnie aktualiacji map oraz oprogramowania moze najpierw oprogramowanie

czytakąc forum napotkałem instrukcje jak to zrobić tzn skąd pobrać wiec sprobowałem ze strony polskiej oraz dedykowanej

sciągnąłem po wpisaniu Vin pliki bin versje UPD05021 , UPD05074 , UPD05011 , UPD01008 probowałem po kolei kazdą i niestety cały czas to samo

obecna wersja

media MN -003.009.004

TELEFON TN- 003.009.004

 

Po wgraniu na pena nie widzi zadnej

 

Oprogramowanie na urządzeniu USB nie jest przeznaczone do tego pojazdu ( USB Podłokietnik )

 

czy cos jest nie tak czy poprostu od 2013 to za długo by nieaktualizować ??

 

Jesli ktoś może to prosze o pomoc

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Również mam ten problem. Ściągam aktualizację ze strony po numerze win. Wrzucam na pendrive i gdy podlaczam w aucie otrzymuje komunikat że jest niekompatybilne. Co to może być? To jest plik .bin 91mb

 

Taka sama sytuacja u mnie. Ktoś przerabiał ten temat?

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem wczoraj i mogę pomóc:

Mam F25 z końcówki 2014 roku.


Po wpisaniu VIN na polskiej stronie BMW są dwie różne wersje do pobrania - i jedna i druga niekompatybilna z moim autem.

Tego samego spróbowałem na anglojęzycznej stronie BMW i tam była jedna (inna) wersja do pobrania - kompatybilna.


Wgrałem soft do auta i obsługa przez google faktycznie działa.

Trzeba pamiętać o tych krokach:


1. Pobieramy soft z anglojęzycznej strony BMW, waży ok 90mb.

2. Instalujemy soft z pendrive

3. Łączymy auto z telefonem przez bluetooth, język menu mam wybrany polski

4. Przyciskamy na kierownicy symbol kontroli głosowej przez ok 2 sekundy (to ważne - nie naciskamy i od razu puszczamy tylko krótko przytrzymujemy)

5. Albo od razu zadziała wam obsługa telefonu przez asystenta google albo, tak jak w moim przypadku (S9+) na telefonie pojawi się komunikat która obsługa ma być domyślna - czy Bixby czy Google. Wystarczy to raz wskazać i gotowe. Jak ktoś przegapi ten punkt i nie spojrzy na telefon to może łatwo stwierdzić, że obsługa Google nie działa.


Teraz mogę zademonstrować córce, jak auto mi dowcipy opowiada, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem wczoraj i mogę pomóc:

Mam F25 z końcówki 2014 roku.


Po wpisaniu VIN na polskiej stronie BMW są dwie różne wersje do pobrania - i jedna i druga niekompatybilna z moim autem.

Tego samego spróbowałem na anglojęzycznej stronie BMW i tam była jedna (inna) wersja do pobrania - kompatybilna.

.

Ja również mam auto z końca 2014, nie mniej dostaję taką informację, bmw.com (Congratulations, the software of your BMW is up to date. There are no actions necessary), ani z bmw.de (UPD03002 (Latest Version, 5.93 MB) Update for vehicles with production date from Juli 2011 to present.) - mimo, że tę wersję pobrałem, to auto zwraca mi info, że aktualizacja niemożliwa. Oprogramowanie mam następujące: Media: MV-010.012.11; Telefon: TV-010.012.001

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jestem tu nowym posiadaczem BMW X3 F25 z 2011 roku, silnik 3.0 258KM, duża NAVI z dyskiem - auto jest z rynku USA.


Mam do ciebie "oraz innych uczestników tego wątku" pytanie.... po wpisaniu VIN na anglojęzycznej stronie BMW otrzymałem info, że moje auto jest zaktualizowane i nic nie muszę robić.

Auto fachowcy od importu z USA przestawili na język polski, znajomy przy użyciu urządzenia do analizy OBD powiedział, że komputer został przystosowany do europejskiego paliwa, to jest to co wiem... teraz pytania zasadnicze:


- Czy mogę wgrać soft o którym piszecie aby zadziałała obsługa Google?

- W dekoderze VIN mam opcje S544A "CRUISE CONTROL WITH BRAKE FUNCTION"

a. czy to oznacza aktywny tempomat? (pod lusterkiem jest coś co wygląda jak kamera (radar) a w lusterku po prawej stronie coś jak mały foto czujnik oraz w miejscu przylegania lusterka do szyby też są jakieś czujki ale to jest chyba czujnik deszczu)


znalazłem wątek o tej kamerze pod lusterkiem i raczej służy ona do adaptacji świateł... czy do czegoś jeszcze??


- po przestawieniu na język DE lub EN działają komendy głosowe i sam system się jakby rozszerza, natomiast w opcji PL jest dość ubogo i nie ma komend głosowych

a. czy ktoś przerabiał uruchomienie komend głosowych w języku polskim? Czy to w ogóle jest możliwe?

Dopuszczam myśl, że importer zrobił aktualizacje na tkz. "handel" choć sprowadzałem pod siebie


Qlemens czy ponowne wgranie softu ze strony EN zadziała choćby ta część o której piszesz "Google". Czy możesz mi napisać jak ściągnąć ten soft na pena skoro na ich stronie wpisując VIN wywala, że mam super hiper najnowszy soft :D


 

Ja przerabiałem wczoraj i mogę pomóc:

Mam F25 z końcówki 2014 roku.


Po wpisaniu VIN na polskiej stronie BMW są dwie różne wersje do pobrania - i jedna i druga niekompatybilna z moim autem.

Tego samego spróbowałem na anglojęzycznej stronie BMW i tam była jedna (inna) wersja do pobrania - kompatybilna.


Wgrałem soft do auta i obsługa przez google faktycznie działa.

Trzeba pamiętać o tych krokach:


1. Pobieramy soft z anglojęzycznej strony BMW, waży ok 90mb.

2. Instalujemy soft z pendrive

3. Łączymy auto z telefonem przez bluetooth, język menu mam wybrany polski

4. Przyciskamy na kierownicy symbol kontroli głosowej przez ok 2 sekundy (to ważne - nie naciskamy i od razu puszczamy tylko krótko przytrzymujemy)

5. Albo od razu zadziała wam obsługa telefonu przez asystenta google albo, tak jak w moim przypadku (S9+) na telefonie pojawi się komunikat która obsługa ma być domyślna - czy Bixby czy Google. Wystarczy to raz wskazać i gotowe. Jak ktoś przegapi ten punkt i nie spojrzy na telefon to może łatwo stwierdzić, że obsługa Google nie działa.


Teraz mogę zademonstrować córce, jak auto mi dowcipy opowiada, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tempomat z funkcją hamowania, co oznacza, że staczając się z górki powinien utrzymywać zadaną prędkość a nie swobodnie przyspieszać. Nie jest to tzw. aktywny tempomat, który dostosowuje prędkość do samochodów jadących przed Tobą.


Jeżeli chodzi o obsługę asystenta google - nie sądzę, aby aktualizacja miała coś do tego. W opcjach kompatybilności telefonu powinieneś mieć (lub nie) opcję: External voice command - Activation of voice command on mobile device

Sprawdź jakie funkcje twojego telefonu są kompatybilne z Twoim samochodem - https://www.bmw.com/en/footer/compatibility-check.html. Informacja o tej funkcji powinna być na samym końcu listy.


Jeżeli masz tę funkcję, to wówczas możesz korzystać z asystenta google - po dłuższym wciśnięciu przycisku obsługi głosowej.


Obsługa głosowa BMW - krótkie wciśnięcie klawisza - jest niedostępne w języku polskim (narazie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'pulower" dziękuję za odpowiedź.


Co do tempomatu tak myślałem, że nie jest aktywny. Co do asystenta google rozumiem, że muszę przełączyć kokpit na j. EN?? Pod linkiem nie wyszukuje mojego telefonu ASUS. Telefon aktywuje się w systemie auta po kablu i Bluetooth, działa muzyka z YT, telefon, kontakty.


Co do komend głosowych po polsku mogę pomóc i sfinansować nagranie ich po polsku. Pytanie czy ktoś umie to implementować bezpiecznie do systemu auta?


 

Masz tempomat z funkcją hamowania, co oznacza, że staczając się z górki powinien utrzymywać zadaną prędkość a nie swobodnie przyspieszać. Nie jest to tzw. aktywny tempomat, który dostosowuje prędkość do samochodów jadących przed Tobą.


Jeżeli chodzi o obsługę asystenta google - nie sądzę, aby aktualizacja miała coś do tego. W opcjach kompatybilności telefonu powinieneś mieć (lub nie) opcję: External voice command - Activation of voice command on mobile device

Sprawdź jakie funkcje twojego telefonu są kompatybilne z Twoim samochodem - https://www.bmw.com/en/footer/compatibility-check.html. Informacja o tej funkcji powinna być na samym końcu listy.


Jeżeli masz tę funkcję, to wówczas możesz korzystać z asystenta google - po dłuższym wciśnięciu przycisku obsługi głosowej.


Obsługa głosowa BMW - krótkie wciśnięcie klawisza - jest niedostępne w języku polskim (narazie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'pulower" dziękuję za odpowiedź.


Co do asystenta google rozumiem, że muszę przełączyć kokpit na j. EN??

 

Język obsługi BMW nie ma nic wspólnego z językiem obsługi asystenta google. Innymi słowy, dłuższe przyciśnięcie klawisza obsługi głosowej na kierownicy powoduje to, że nawiązana jest komunikacja z telefonem, dalszy dialog prowadzony jest z telefonem z wykorzystaniem audio samochodu. Możesz mieć polski język w BMW i korzystać z obsługi asystenta google w języku polskim. Albo nawet tak egzotyczną konfigurację jak hiszpański język w BMW a chiński (nie obsługiwany zapewne przez idrive BMW z wersji EU) język asystenta google.


Asystent google nie wydaje komend do samochodu. Jeżeli nakażesz mu wyznaczenie trasy do określonego miejsca, będzie Cię prowadził poprzez navi google w telefonie przez system audio.


Z artykułów dostępnych w internecie wynika, że na rynku USA możliwa jest integracja asystenta google z kontem bmw connected drive. Ale skoro masz "spolszczoną wersję" to nie wiem, czy to będzie działało czy nie. Moja wiedza opiera się w tym zakresie tylko i wyłacznie na tym artykule

https://www.bmwblog.com/2017/11/07/bmw-now-integrated-google-assistant/


Sprawdź w swoim telefonie, czy masz uaktywnionego asystenta google. A następnie wypróbuj czy dłuższe przyciśnięcie klawisza obsługi głosowej uaktywnia asystenta google w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani w j. PL ani w j. EN nie mam opcji o której piszesz. Czy to może jednak potrzeba wgrania nowszego oprogramowania? Skąd je wziąć?

 

'pulower" dziękuję za odpowiedź.


Co do asystenta google rozumiem, że muszę przełączyć kokpit na j. EN??

 

Język obsługi BMW nie ma nic wspólnego z językiem obsługi asystenta google. Innymi słowy, dłuższe przyciśnięcie klawisza obsługi głosowej na kierownicy powoduje to, że nawiązana jest komunikacja z telefonem, dalszy dialog prowadzony jest z telefonem z wykorzystaniem audio samochodu. Możesz mieć polski język w BMW i korzystać z obsługi asystenta google w języku polskim. Albo nawet tak egzotyczną konfigurację jak hiszpański język w BMW a chiński (nie obsługiwany zapewne przez idrive BMW z wersji EU) język asystenta google.


Asystent google nie wydaje komend do samochodu. Jeżeli nakażesz mu wyznaczenie trasy do określonego miejsca, będzie Cię prowadził poprzez navi google w telefonie przez system audio.


Z artykułów dostępnych w internecie wynika, że na rynku USA możliwa jest integracja asystenta google z kontem bmw connected drive. Ale skoro masz "spolszczoną wersję" to nie wiem, czy to będzie działało czy nie. Moja wiedza opiera się w tym zakresie tylko i wyłacznie na tym artykule

https://www.bmwblog.com/2017/11/07/bmw-now-integrated-google-assistant/


Sprawdź w swoim telefonie, czy masz uaktywnionego asystenta google. A następnie wypróbuj czy dłuższe przyciśnięcie klawisza obsługi głosowej uaktywnia asystenta google w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani w j. PL ani w j. EN nie mam opcji o której piszesz. Czy to może jednak potrzeba wgrania nowszego oprogramowania? Skąd je wziąć?

 

 

A czy sprawdziłeś, czy Twój samochód w połączeniu z Twoim telefonem ma dostępną tę funkcję? Może się okazać, że mimo aktualnego oprogramowania tej funkcji po prostu nie ma - np. telefon tego nie obsługuje.

https://www.bmw.com/en/footer/compatibility-check.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.