• Reklama

BMWMEDIA - ANDROID W TWOIM BMW

Gadżety związane z forum BMW Klub Polska

Re: BMWMEDIA - ANDROID W TWOIM BMW

Postprzez BMWMEDIA » 31 Maj 2019 13:20

@bucykwasik

Zamowienie przyjęte,

Trochę wiecej informacji dla innych użytkowników udzielimy wieczorem, poki co polecamy wersje 8.1 z opcją 4gb ram, ktore będą dostępne niedlugo
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Dołączenie: 06 Gru 2018 14:10
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: F10 535d 2015

Postprzez BMWMEDIA » 31 Maj 2019 22:19

Kilka informacji przed naszym urlopem

- Poniżej film z montażu z modelu x3 E83 wyposażonego w fabryczną nawigację, wcześniej ten model nie był kompatybilny, obecnie w e83 można zachować oryginalne menu bmw oraz menu android

https://www.youtube.com/edit?ar=2&o=U&video_id=D0q6zzA4x7U

- Za około tydzień / dwa będą dostępne urządzenia w wersji 4gb Ram , z androidem 8.1 oraz 9.0. - Cena pozostaje bez zmian
Wersja 9.0 ma tylko nowe menu ID7 które nie przypadło nam do gustu, menu nie można zmienić, 8.1 ma ładniejsze i czytelniejsze menu, a dokładnie 3 do wyboru.
Plusem będzie ekran o większej rozdzielczości, choć różnicy wielkiej nie będzie
Obecnie Polecamy wersje 8.1 z 4gb ram oraz matrycą ANTIGLARE , wersje 9.0 zanim Wam polecimy będziemy testować.

Poniżej zamieszczamy również nowy soft do wersji 8.1
- umożliwia między innymi prawidłowe wybieranie głosowe adresu w google maps, z czym wcześniej był problem
- dodatkowo, po wyjściu z google maps, zostaje na ekranie mały ekran z mapą,
- kilka poprawek stabilności

https://drive.google.com/open?id=17xBP9RCReEilcFs1ROf7F1WxWbAVqdU0 - po prawej jest strzałka do ściągniecią całego pliku

Plik image.zip , należy ściągnąć i nagrać na usb - pliku nie należy rozpakowywać !! kopiujemy plik zip na usb i wkładamy do portu usb od stacji android
Urządzenie zapyta czy ma dokonać update-u, po wykonanej aktualizacji należy odłączyć pendriva
Na pedrivie nie powinny znajdować się inne pliki, update-u nie należy wgrywać do wersji 4.4 oraz nie do naszych urządzeń
Instalacja trwa kilka minut i nie wolno wtedy wyjmować pendrive-a. Po zakonczeniu instalacji pojawi sie na dole ekranu informacja z prośba o wyjęcie pendriv-a

- Po powrocie zrobimy film z naszego auta firmowego, pokażemy nowe zagłówki multimedialne, i pare innych gadżetów.

Pozdrawiam
Łukasz

Ps. Przez najbliższe 2 tygodnie możemy odpowiadać z opóźnieniem, z racji urlopu. Zamówienia / montaż i wysyłki działają normalnie.
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Postprzez Meniu86 » 11 Cze 2019 09:02

Witam, zamawiam nawigację do BMW x5 e70 z kamera cofania, data i szczegóły w wiadomości prywatnej.
Meniu86
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 25 Mar 2019 19:20
Moje BMW: BMW X5 E70 3.0d

Postprzez Poznaniak74 » 11 Cze 2019 09:42

Kupiłem, sprzęcicho, zamontowała firma w Poznaniu, używam ponad 2 miesiące i jestem zadowolony.
Wizualnie mega, płynność działania super, dzwięk bardzo dobry, otwarty android fajniutki, dodatkowo zamontowana kamera cofania i dzieki sprzętowi zestaw głosnomówiacy, którego w moim czołgu nie było :) - pare kwesti do dopracowania i bedzie lepiej niż w BMW :lol:

Te pare rzeczy to: (być może nie umiem czegoś ustawić )

1. automatyczne przyłączanie WIFI (hotspot apple) (sieć zapamiętana, a za kazdym razem muszę coś klikać)
2. zestaw głośnomówiacy nie wyłącza oryginalnego radia, cd
3. brak mozliwości sterowania Idrive w apkach
4. brak dzielenia ekranu (np obo siebie wyswietlane dwie apki google i spotiffy, czy cóś)
5. zestaw głośnomówiący wyłacza aplikację (mapy google)
6. brak możliwośći przestawiania, usuwania dużych (nieużywanych okien menu głównego)

Gdyby ktoś znał odpowiedź na moje rozterki to bardzo proszę o porady :)

Podsumowując - tanio nie jest, ale warto, mimo "tych paru rzeczy"
"Samochód jest wtedy naprawdę szybki jeśli stoisz przed nim rano i boisz się go otworzyć"
- Walter Röhrl - rajdowy mistrz świata
Poznaniak74

Dołączenie: 14 Kwi 2019 13:10
Moje BMW: X5 E70 40d 2010

Postprzez Iras811 » 13 Cze 2019 09:41

A ja mam pytanie. Jak wyglada sprawa z audio. Czy jest wpływ na dźwięk, nie pogarsza go. Audio płynie jak do tej pory. Jak wyglada sprawa w przypadku przesyłu np. ze Spotify. Mam nagłośnienie indywidual i nie chciał bym nic stracić na jakości.
Image
Iras811

Dołączenie: 24 Cze 2018 15:23
Miejscowość: Pabianice
Moje BMW: E60 550i LCI

Postprzez BMWMEDIA » 13 Cze 2019 16:20

@Meniu86

Montaż wpisany do kalendarza,

@Poznaniak74
Dziekujemy za opinię,

1. Problem występuje niestety z telefonami apple, prosze sprawdzic ostatnią aktualizację czy rozwiąże tą niedogodność.
2. Zgadza się, można natomiast ustawić głośność zestawu głośnomowiącego względem radia /cd , jedno ciszej drugie głośniej - tyczy się to zestawu niefabrycznego
3. Idrive dziala tylko na głównym menu android i jego aplikacjach - ustawienia, muzyka, video, itd
Google maps, yanosik, spotify itd - jest obsługiwane dotykowo - względy techniczne
4. Bedzie taka opcja w wersji androida 9 , zobaczymy czy bedzie taka aktualizacja, póki co, nie ma w planach.
Wersja 9 jest na etapie testów
5. Zgadza sie
6. Producent zablokował możliwość modyfikacji menu

Pozdrawiam
Ł.
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Postprzez BMWMEDIA » 13 Cze 2019 16:25

Iras811 napisał:A ja mam pytanie. Jak wyglada sprawa z audio. Czy jest wpływ na dźwięk, nie pogarsza go. Audio płynie jak do tej pory. Jak wyglada sprawa w przypadku przesyłu np. ze Spotify. Mam nagłośnienie indywidual i nie chciał bym nic stracić na jakości.

Dźwięk jest przesyłany przez AUX - jakość płyty CD to to nie jest, ale dla 95% użytkowników wystarczy.
Jezeli chciałbyś wydobyć lepszą jakość dźwięku to możesz podlaczyc zewnętrzny DAC, co jest dokladnie opisane kilka postów powyżej. W razie konkretnych pytań o DAC zapraszam do wiadomosci prywatnych.

Pozdrawiam
Ł.
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Postprzez dziedik » 13 Cze 2019 16:45

Siemka, czy jak kupi się u Was wersje 8.1 a w przyszłości wyjdzie 9.0 jesteście w stanie zaktualizować software? :)
dziedik

Dołączenie: 18 Cze 2015 00:18
Moje BMW: nie powiem

Postprzez BMWMEDIA » 13 Cze 2019 23:39

dziedik napisał:Siemka, czy jak kupi się u Was wersje 8.1 a w przyszłości wyjdzie 9.0 jesteście w stanie zaktualizować software? :)

Cześć,

Wersja 9.0 ma inną konstrukcję i oficjalnego update-u dla urządzeń 8.1nie bedzie, nieoficjalny pewnie sie pojawi, ale zobaczymy

Za około tydzień czasu wersja 9.0 bedzie u nas w sprzedaży, jeszcze testujemy

Ł.
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Postprzez dziedik » 14 Cze 2019 09:41

To w takim razie zgodnie z naszymi rozmowami na mailu zamawiam jeden zestaw z kamerą cofania i pelnym montażem.
dziedik

Postprzez BMWMEDIA » 17 Cze 2019 21:39

dziedik napisał:To w takim razie zgodnie z naszymi rozmowami na mailu zamawiam jeden zestaw z kamerą cofania i pelnym montażem.

Wpisany w kalendarz
Ł.
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

Postprzez dziedik » 18 Cze 2019 00:03

Super :cool2: Za tydzień po weekendzie podzielę się wrażeniami z Wami jak potestuje nową zabawkę :D
dziedik

Postprzez dziedik » 24 Cze 2019 08:28

Jestem po pierwszym weekendzie użytkowania zabawki. Wrażenia? Zacznę od samego montażu po którym jestem mega zadowolony, auto zostawione rano do odebrania u chłopaków po południu, po ingerencji związanej z montażem śladu nie widać wszystko wygląda jakby było fabrycznie wrzucone, kamera cofania bardzo dobrej jakości nic nie zacina chodzi płynnie tak samo jak stacja multimedialna. Polecam każdemu dokupić sobie taki mały router z playa/orange itp, zakupić sobie jakiś pakiet internetu i podpiąć to do USB w schowku i samochód po uruchomieniu będzie automatycznie z nim się łączył. Bo stacja bazuje na androidzie czyli bez internetu ciężko korzystać z niektórych rzeczy, a ciągłe udostępnianie neta z telefonu może być męczące. Parę osób pisało w poprzednich postach o spolszczeniu - mi osobiście wgl nie przeszkadza, że nie ma 100% spolszczenia, bo tak na prawdę aplikacje które ściągnięcie są w jęz. polskim (google maps normalnie po Polsku do nas gada itd) kwestia interfejsu , gdzie nie są spolszczone takie rzeczy jak np ustawienia ogólne, ustawienia dźwięku ale to nie jest problem wg mnie, a zwłaszcza że chłopaki tam pracują nad pełnym spolszczeniem.
Minusy? Mi nie przeszkadza nic w takim stopniu, żebym mógł nazwać to jakąś wadą, jak ktoś poświęci przed montażem godzinke na przeczytanie tego działu to dowie się o nim wszystkiego.
dziedik

Postprzez Franc Maurer » 25 Cze 2019 21:32

Jestem od około miesiąca użytkownikiem stacji multimedialnej od chłopaków z BMW Media. Trzeba zacząć od tego, że Pan Łukasz odpisuje na wszystkie maile, chętnie udziela odpowiedzi na pytania-za to ogromny plus. Ponieważ mieszkam w Łodzi sprzęt był montowany w zakładzie w Justynowie. Autko zostało zostawione rano o 9:00 odebrane tego samego dnia o 17:00. Po odbiorze auta ogromne zaskoczenie-wyświetlacz super spasowany z deską rozdzielczą, bardzo solidnie wykonany. Mam dodatkowo zamontowaną kamerę cofania (działa rewelacyjnie), moduł pod złącze i router lte (w moim przypadku w Play) Nie zapeszając przez miesiąc użytkowania nie miałem sytuacji, że coś się zacięło, nie działało itp, a jako wieloletni użytkownik iOS obawiałem się Androida. Mnie najbardziej zależało na nawigacji i kamerze cofania, syn oczywiście ustawił Spotify itp. Nawigacja z Google działa super, dodatkowo zainstalowałem AutoMapę XL-tak z przyzwyczajenia z przenośnych urządzeń. Dzięki połączeniu z internetem trasy są optymalnie przeliczane. Jeśli chodzi o wyświetlacz-jest czytelny obraz patrząc pod różnymi kątami, jedyna wada to ślady po palcach. Ja jestem bardzo zadowolony-w sumie za niewielkie pieniądze auto trochę się odmłodziło.
Franc Maurer

Dołączenie: 01 Maj 2019 20:58
Moje BMW: X3 F25

Postprzez BMWMEDIA » 26 Cze 2019 10:25

Serdeczne Podziękowania dla Panów powyżej, ciesze się, że jesteście zadowoleni z naszego produktu i obsługi :wink:

Pozdrawiam
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
BMWMEDIA

PoprzedniaNastępna

Powróć do Gadżety - forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości