Skocz do zawartości

BMW seria 1 czy clio IV


mała_czrna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem świeżynką i mam pytanie :oops: . Zawsze chciałam mieć BMW 1 nie stać mnie na nowe więc chcę kupić używane 5-4 letnie. Mąż mówi że mnie pogięło i że lepiej kupić Clio IV z 2014/2013 za te same pieniądze. Nie jestem blondynka, ale sama już nie wiem. Większość z was to faceci więc co byście zrobili ?!

Jeżeli chodzi o silnik to nie mogę się zdecydować. Kiedyś więcej jeździłam teraz to drugi samochód w rodzinie (ok 300 km na miesiąc). Byłam za dieslem 118d 143KM ale boję się trochę filtra cząsteczek.

Dzięki za wszystkie rady. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak sie przejedziesz BMW to zrozumiesz. Tez kiedys stalem przed wyborem e46 320d 2003 a vectra c 2.0d z roku 07 i po przejechaniu sie BMW nie mialem wiecej pytan. No i teraz mam juz piate BMW i to sie nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

300 km na miesiąc to mało, nie ma co się porywać na diesla. Benzyna daje trochę więcej radości z jazdy.

Deszczu i zimy nie ma co się obawiać, o ile pamiętasz czym jeździsz. Dobra zimowa opona i trochę uwagi przy parkowaniu i powinno być bezproblemowo. Od 6 lat jeżdżę tylnonapędowymi autami i 2 razy miałem problem w zimie. Ale to wcale nie oznacza, że przednionapędówką problemu bym nie miał :D Okolice 140 ps to nie tak dużo, żeby bać się uślizgu tylnej osi, a w automacie to już wogóle.

Minus BMW pewnie taki, że chętniej kradną starą jedynkę niż nowe Clio.

Ale ja bym brał BMW;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup bmw w automacie przekonalem zone do tego a po 2 dniach uzywania byla w skowronkach ;) reczna skrzynie zupelnie nalezy odrzucic. co prawda moja jedzie seria 5 ale jedynka jezdze ja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lubisz poszaleć czy spokojna ekonomiczna jazda w zupełności wystarczy?

 

Co ja lubię to lubię :-) chyba dlatego tak bardzo mąż jest przeciwny :-), ale mam dzieci które jeżdżą ze mną więc rozsądek mam. Ale lubię wiedzieć że mogę wyprzedzić :P .

Bardziej chodzi mi o to aby wybrać taki silnik który jest najmniej obciążony jakimiś typowymi felerami, bo jak sama kupię (mąż strajkuje i ręki do tego nie przyłoży) to żeby za pół roku nie powiedział "a nie mówiłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wiadomo że benzyna lepsza przy takich przebiegach ale wybór benzyny nie jest zbyt szeroki, chyba że kogoś nie interesuje reszta wyposażenia. To samo z dynamiką, mówią że warto kupić poliftowe 120i ale nawet ten silnik "szału" nie zrobi a egzemplarzy jak na lekarstwo. A zwykłe 118d + program na jakieś 180 KM i jest już bardzo przyjemnie :) W nowej jedynce jest już inaczej bo każda benzyna ma turbinę, ale to już inny budżet jak wyżej napisano.

 

Co do zakupu to jak znajdziesz coś konkretnego to odezwij się do kolegi DRAY, dostaniesz bardzo gruntowny raport na temat przeszłości serwisowej auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.