Skocz do zawartości

Czyszczenie, pielęgnacja jasnej skóry i inne kosmetyki


BruceLee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie możecie mi koleżanki i koledzy polecić jakieś sprawdzone środki do czyszczenia i pielęgnacji jasnego skórzanego środka w mojej jedyneczce? Doczytałem się na tym forum i nie tylko tutaj, że kosmetyki sprzedawane przez BMW w ASO to nic innego jak SONAX, czy to prawda? Ja do tej pory używałem w swoich autach produktów marki PLAK i w zasadzie byłem z nich zadowolony jednak nigdy nie miałem skórzanej tapicerki w żadnym dotychczasowym aucie dlatego wolę się zapytać i poradzić w tej kwestii bo nie chcę sobie zniszczyć skóry. Co powiecie na taki zestaw do czyszczenia i konserwacji całego środka:

- SONAX XTREME PIANKA DO CZYSZCZENIA SKÓRY

- SONAX mleczko do czyszczenia skóry

- SONAX ściereczki do skóry

- SONAX Xtreme cockpit efekt matowy

- PLAK VINET do czyszczenia plastików

- PLAK 2R mleczko do czyszczenia plastików

I jeszcze jedno pytanie czy jak użyję tej pianki do skóry to trzeba jeszcze mleczkiem poprawić czy wystarczy sama pianka albo samo mleczko w ogóle co jest lepsze pianka czy mleczko. Używał z Was ktoś może tego PLAKa 2R albo SONAXa Xtreme cockpit efekt matowy co polecajcie? Z góry wielkie dzięki za pomoc i rady :)

 

P.S. Czego używacie do czyszczenia i konserwacji lakieru?

Edytowane przez BruceLee :)

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Co do: SONAX Xtreme cockpit efekt matowy - używam. Może być, kupiłem go jak jeszcze nie poczytałem trochę więcej o czyszczeniu i konserwacji auta (ale nie mogę się doczekać na zmianę na coś innego). Jak tylko mi się skończy (a mam już na wyczerpaniu), to kupują coś innego. SONAXa kupiłem w supermarkecie i chyba to jest najlepsza marka z supermarketów ;) Ale z tego co poczytałem to są lepsze. Ważna zasada chyba z każdym elementem to 2 środki: do dogłębnego czyszczenia i do dressingu.

Ze skórą jest tak samo, z tego co napisałeś chcesz kupić 3 rzeczy do skóry i wszystkie niby do czyszczenia. Ja bym szukał jakiegoś zestawu 2 kosmetyków: czyszczenia i konserwacja. To samo z plastikami. Zamiast kupować 3 tanich produktów z supermarketu do czyszczenia, lepiej sprawić sobie porządny zestaw 2 kosmetyków do czyszczenia i dressingu plastików.

 

Teraz co do wyboru kosmetyków oraz tego jak czyścić i dbać o elementy w aucie, polecam stronę: www.detailer.pl. Ja tam poczytałem i już wiem jakie błędy popełniałem, zwłaszcza przy myciu lakieru - polecam blog. Tam też zakupiłem sobie nowe kosmetyki. Trochę w ratach... bo jak się człowiek rozpędzi to idą setki zł na to ;) W tym tyg. zamierzam kupić trochę kosmetyków właśnie do wnętrza, do szyb i kilka rzeczy uzupełnić (i znowu trzy stówki pójdą ;) ) - do lakieru mam już prawie komplet, chociaż jeszcze 2 rzeczy dokupuję ;).

 

Mam już nawet koszyk skompletowany (czekam tylko do jutro, bo może będą mieli dostawę, żeby kupić inną pojemność, bo akurat brak na stanie):

Micro-Restore Detergent 946ml - do mycia szmatek i aplikatorów

SURF CITY GARAGE Beyond Clay - do czyszczenia lakieru przed woskowaniem (o tym, że to potrzebuję przekonałem się ostatnio jak walczyłem z twardą wodą)

SURF CITY GARAGE Speed Demon Wax Detailer 237ml - do "codziennego" (bardziej co tygodniowego) mycia auta (pomiędzy cyklami woskowania)

GLASS SCIENCE Rain Clear Windshield Repellant Gel 148ml - powłoka hydrofobowa do szyb

GLASS SCIENCE Glass Scrub 295ml - do mycia szyb

SURF CITY GARAGE Beyond Black Tire Pro 237ml - dressing do opon (kupuję nowe opony to od razu porządnie je zabezpieczę :D)

SURF CITY GARAGE Dash Away Interior Detailer 710ml - do czyszczenia wnętrza auta (niby nadaje się do wszystkiego, zobaczymy jaki będzie efekt)

FLEXIPADS Aplikator Żółty Soft Edge - aplikator

MEGUIAR'S Soft Foam Applicator Pad - aplikator

NO MESS! Tire Applicator (10x5cm) - aplikator do opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za wyczerpującą wypowiedz i pomoc przy wyborze środków do pielęgnacji :) po lekturze podesłanej przez Ciebie stronki wybrałem takie oto środki, możesz rzucić okiem i ocenić czy dobry wybór:

- LEXOL Leather Care Kit 2 x 236ml + 2 aplikatory

- SURF CITY GARAGE Dash Away Interior Detailer 237ml

- 303 Aerospace Protectant 237ml

- SURF CITY GARAGE Road Trip Grime Destroyer 710ml

- MEGUIAR'S Deep Crystal Carnauba Wax 473ml

Na razie bym wziął tylko te najważniejsze środki do pielęgnacji auta i w dodatku małe butelki by sprawdzić czy warto jak by się okazało, że tak to następnym razem wezmę większe i więcej :)

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wygląda dobrze :)

Widzę, że wybrałeś to co ja do czyszczenia wnętrza (SURF CITY GARAGE Dash Away Interior Detailer) zobaczymy jak się sprawdzi.

No i koniecznie daj znać jak się spisuje: (303 Aerospace Protectant) - bo pewnie będę chciał coś takiego kupić (zobaczę jak się sprawdzi ten do mycia wnętrza, niby też jakiś dressing nadaje). Przy poprzednim zamówieniu dostałem od detailer.pl próbkę: SURF CITY GARAGE BLACK MAX VINYL, RUBBER & TRIM DRESSING no i dawało radę (z opisów bardziej zalecają do zewnętrznych plastików), ale spokojnie do wnętrza też jest OK.

 

Na forum jest trochę kolegów, którzy się wkręcają w detailing, zwłaszcza koledzy z Krakowa ;). Może jeszcze coś ciekawego napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pewnie i tak... tylko:

- trzeba mieć takiego dobrego ;) bo tutaj też można się naciąć

- kolega chce tylko kupić kosmetyki do pielęgnacji skóry + przy okazji kilka innych, ale nie żeby odrazu detailing ;) (choć moim zdaniem warto od tego zacząć, żeby później łatwiej było utrzymać auto w czystości) - ja trochę offtopic'a walnąłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze :)

Widzę, że wybrałeś to co ja do czyszczenia wnętrza (SURF CITY GARAGE Dash Away Interior Detailer) zobaczymy jak się sprawdzi.

No i koniecznie daj znać jak się spisuje: (303 Aerospace Protectant) - bo pewnie będę chciał coś takiego kupić (zobaczę jak się sprawdzi ten do mycia wnętrza, niby też jakiś dressing nadaje). Przy poprzednim zamówieniu dostałem od detailer.pl próbkę: SURF CITY GARAGE BLACK MAX VINYL, RUBBER & TRIM DRESSING no i dawało radę (z opisów bardziej zalecają do zewnętrznych plastików), ale spokojnie do wnętrza też jest OK.

 

Na forum jest trochę kolegów, którzy się wkręcają w detailing, zwłaszcza koledzy z Krakowa ;). Może jeszcze coś ciekawego napiszą.

 

Kiedy kupujesz kolego te środki? Może poczekam aż kupisz i zdasz relację by nie kupować w Ciemno :) najbardziej jestem ciekaw tego do czyszczenia plastików, zależy mi na tym by był dobry bo moje jasne plastiki są trochę przybrudzone tak samo jak skóra... jest brudna i ma w kilku miejscach lekkie przetarcia :(

 

Ja używam Sonaxu do konserwacji i czyszczenia i narazie mi wystarczy

 

A których konkretnie?

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kiedy kupujesz kolego te środki? Może poczekam aż kupisz i zdasz relację by nie kupować w Ciemno :) najbardziej jestem ciekaw tego do czyszczenia plastików, zależy mi na tym by był dobry bo moje jasne plastiki są trochę przybrudzone tak samo jak skóra... jest brudna i ma w kilku miejscach lekkie przetarcia :(

Już kupiłem... w tyg. powinny dojść, to najpóźniej w weekend powinienem coś napisać. Mam prośbę, bo ostatnio wprowadzili tam jakiś program partnerski. Jak się zdecydujesz na zakupy na tym portalu to podaj proszę mój adres e-mail (jest tam takie pole jak już się realizuje zamówienie): szymon.kubiszewski@gmail.com - dzięki temu, Ty niby powinieneś dostać 10 zł, a ja bon na 7% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho, temat rzeka zaczyna się powoli sączyć na forum :) odkąd krzysiek555 z sucre'm odpicowali dziko niebieską 1-kę, też sobie zaczęłam czytać o detailingu. i niestety wpadam po uszy. co prawda bardziej lakier niż wnętrze, ale i tak.

 

oprócz detailer.pl jest kilka podobnych sklepów z bardzo szeroką ofertą. więcej o samych produktach poczytasz na forach, np. na takim: http://detailingclub.pl/ Ale uważaj, żebyś nocy nie zarwał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pepe... mam to samo ;) I też na razie zacząłem od lakieru. Ale właśnie też muszę coś zrobić z wnętrzem - choć nie jest to dla mnie aż tak ważne jak głębia koloru na lakierze ;)

A bawiłaś się już polerką :> Bo ja miałem już jedno podejście i na razie spasowałem ;) Ale będę jeszcze raz próbował :D - choć przyznam, że to jest już wyższa szkołą jazdy i przydałby mi się taki secure ;)

A woskowanie... sam przyjemność ;)

Ale się offtop robi :D, może trzeba by zmienić temat tego posta na bardziej ogólny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, na razie glownie teoretyzuje :8) planuje korekte lakieru u pewnego wygladajacego na bardzo sensownego pana spod krakowa. pisalam nawet do Sucre'a ale jednak wycieczka do czestochowy musialaby byc na 2 dni, co mi sie srednio usmiecha. za daleko, duzo czasu zejdzie.

 

woskowanie proste, powiadasz? jak juz doprowadze lakier do porzadku to chyba sie zabiore za to. i oczywiscie od razu zakupie Collonite 476 polecane na wszelkich forach :D

 

jest offtop, a niech to, jak mod chce to niech z nas osobny temat robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collonite 476, Megs #16 są bardzo trwałymi woskami, ale nie dają takiego efektu jak w podobnej cenie PW Nattys Red.

 

Nie mniej Nattys Red daje świetny efekt, ale jest krótkotrwały, ale gdy dobrze dbasz o wosk, czyli używasz QD po myciu, to żywotność jego też bedzie dłuższa.

 

Nie mówiąc że powierzchnia pod woskiem tez musi byc dobrze przygotowana.

 

Trzeba pierw sie zastanowić jaki efekt chce sie uzyskać :D

 

Najlepiej zarezerwować sobie weekend i poczytać http://forum.kosmetykaaut.pl, a pożniej isc po kredyt, bo zakupy będą drogie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i rady :) ogólnie to w chwili obecnej szukam bardziej środków do tak zwanego pierwszego mycia... czyli chce porządnie umyć i odświeżyć auto po poprzednim właścicielu a w zasadzie właścicielce :wink: nie żeby auto było jakieś mocno brudne czy zapuszczone bo tego nie mogę powiedzieć bo widać że kobieta wraz z mężem dbali o auto tylko po prostu chce go porządnie umyć i zakonserwować. Z czasem na pewno gama moich kosmetyków do jedyneczki się powiększy i nie wykluczone, że będą to dobre środki ale na razie to szukam sprawdzonych środków w przystępnej cenie.

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze mycie to zrób sobie mieszankę: APC + aktywna piana + szampon :)

 

APC a możesz kolego mi powiedzieć co to jest :)

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No słusznie podchodzisz do sprawy, że chcesz zacząć od porządnego odświeżenia (też tak zrobiłem). Ale nie bawił bym się w Plaka. Poza tym, po tak gruntownym umyciu musisz zabezpieczyć lakier, bo całe mycie na dłużej nic Ci nie da ;) (ja właśnie za pierwszym razem zrobiłem ten błąd, że użyłem tylko APC + szampon). Po tyg. auto znowu było do gruntownego mycia. A po wosku wystarczy nawet tylko spłukać i wytrzeć, choć oczywiście QD też by się przydał - dlatego teraz dokupiłem sobie ;) Oczywiście można też kupić szampon z woskiem, ale ja nie jestem zwolennikem takiego produktu. Wolę wszystko osobno ;)

 

Tak jak Bond pisze: kup sobie APC, dobry szampon no i jednak wosk też by się przydał.

 

Bond... co do aktywnej piany, bez pianownicy chyba jest bez użyteczna?? Czy masz może jakiś patent? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie aktywnej piany, to są takie opryskiwarki chyba z firmy Gloria. Na domowe warunki daje rade.

 

Tak jak pisali, jeżeli ma byc budżet okrojony to kupił bym :

 

APC z Bilt Hamber

Glinka z Bilt Hamber - soft

Autoglym SRP

jakis wosk

 

Jest mozliwosc kupowania kosmetyków w próbkach za znacznie mniejsza cena.

 

do tego musisz pare mikrofibr, piankowe pady i recznik z mikfibry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne piana i APC mozna po prostu dolac do wiadra z woda i szamponem. Ja tak robie przy okazji "wiekszego" mycia, natomiast przy "codziennym" myciu robie "prewash" czyli spryskuje auto aktywna piana z pianownicy karchera, splukuje i dopiero myje woda z szamponem na dwa wiadra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Aktywne piana i APC mozna po prostu dolac do wiadra z woda i szamponem. Ja tak robie przy okazji "wiekszego" mycia, natomiast przy "codziennym" myciu robie "prewash" czyli spryskuje auto aktywna piana z pianownicy karchera, splukuje i dopiero myje woda z szamponem na dwa wiadra.

To jeszcze pytanko: aktywna piana zmywa wosk?

 

Dostałem już swoje ostatnie zamówienie. BruceLee, tak na szybko sprawdziłem jak się spisuje: SURF CITY GARAGE Dash Away Interior Detailer. Powiem tak, bardzo fajnie zmywa brud, miałem np mocno zafajdane pedały sprzęgła, hamulca i gazu - poradził sobie z nimi bez problemu zostawiając ładną powierzchnie. Natomiast jeśli chodzi o dressing to mam mieszane uczucia - raczej przydałoby się coś jeszcze na wykończenie, dobrze sobie radzi z twardymi i gładkimi plastikami typu: kratki od ogrzewania, radio, panel klimatyzacji, wszystkie zewnętrzne plastiki, itp. Natomiast na kokpit, to przydałoby się raczej coś gęstszego. Płyn ma konsystencje wody, więc lepiej nasączyć ściereczkę niż pryskać na powierzchnię (jak zalecają), bo od razu spływa. Skóry nie mam, ale na kierownicy sprawdziłem i jest OK. Generalnie średnio się nadaje do naszych kokpitów (choć i tak lepiej niż wspomniany wcześniej Sonax ;) ), chyba że do dogłębnego jego umycia (ja miałem raczej czysty i chodziło mi tylko o naniesienie powłoki ochronnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Pytam, bo sam nie mam pianownicy. A ostatnio zacząłem wpadać na ręczną myjnię bezdotykową, na której tylko spłukuję sobie auto - mają tam wodę demineralizowaną, dzięki czemu łatwiej jest je wytrzeć auto do sucha nie zostawiając zacieków (a w domu mam bardzo duży problem z twardą wodą), do tego używam swojego szamponu. No i mają tam też aktywną pianę, ale cholera wie co tam dają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.