Skocz do zawartości

Akcja BP i STATOIL


max81

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie podzielę Twojego zdania, akcje tego typu mają sens jeżeli chodzi przykładowo o stację "Pana Miecia", a nie olbrzymie korporacje. Cień szansy paść może na sieć BP, która jest zagrożona i może obniżyć ceny, bądź przeciwnie będzie jeszcze drożej żeby wyrównać olbrzymie straty znad "zatoki". Na marginesie dodam, że do najbliższej stacji Statoil mam z 15km, więc poniekąd biorę udział w tejże akcji od dawna :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje tylko na SHELLU albo na BP . Znajomy pracuje w badaniach stacji benzynowych i wychodzi na to ze SHELL ma najlepsze paliwa . Gdy jadę gdzieś i mam już mało paliwa i widze jakieś stacja u Józka lub Stasia to wole jechać dalej bardziej ekonomiczniej :) i zatankować na porządnej stacji . Podniosą ceny to dobrze bo wtedy nie będzie korków a złomy stare syfy będą stały by każdy będzie wolał jezdzić autobusem lub tramwajem . W dzisiejszych czasach każdy woli mieć syfa za 3 tys zł i jezdzić do pracy samochodem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ciekaw jestem czemu tylko BP i Statoil się czepiają? Czyżby jakiś sfrustrowany klient wpadł na ten pomysł i rozsyła spam? Dziwi mnie to i śmieszy. Paliwo za drogie? Trudno! Trzeba iść na autobus albo z buta.

 

Do moderatora:

Bardzo proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. Temat poruszony nie ma nic wspólnego z BMW.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tankuje na BP i to jeszcze tego Ultimate Diesel :roll2:

Cena paliwa w PL jako takiego to 1/3 ceny końcowej, zresztą fajnie widać wpływ na cenę końcową na obrazku:

 

http://szczesniak.pl/files/Ceny_podatki_benzyna_Polska_ISA_2010.jpg

Żródło: http://szczesniak.pl/1648

Zresztą nie wiem skąd ta cena w USA, teraz litr benzyny poniżej 1,8-1,9 zł (Dziś cena 2,65$ za galon w CT) :)

Jak ja byłem koło 2 lata temu w CT to 1,5zł/L wychodziło, ale dolar był po 2zł. Pamiętam jak ludzie narzekali, że paliwo mają drogie, coś ponad 3$ za galon i na Priusy chcieli się przesiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie podobne, jak i ta, akcje są śmieszne, ktoś nakręca licznik SPAM'u i nic poza tym ... wszystkie samochody tankuję na BP, kiedyś ze względu na niższe ceny tankowałem na automatach Neste, ale co zaoszczędziłem na paliwie to wydałem w serwisie na kasowaniu błędów w silniku ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się działo gdyby w Stanach kosztiwało paliwo w przelciczeniu na nasze 5 zł , druga Grecja by się zrobiła :( a Polacy płacić mogą . W USA to chyba w kosiarkach mają takie 1.8 czy 2.0 pojemności :) a w autach minmum 4 litry .

Właśnie to jest paradoks, bo auta moją mocne z dużymi silnikami, ale na autostradzie limit 55 mil/h (90km/h), więc wszyscy jadą jakieś 100km/h :) Co chwilę cop'y stoją, auta policyjne bez oznaczeń, więc nie widziałem nikogo żeby na lewym cisnął. Po co im te silniki ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie lubia miec wszystko duze. Duze auta, silniki, domy, kredyty :) Taka manifestacja wlasnego statusu przed innymi, ze im sie dobrze powodzi, ze im sie "udalo". Dla jednych glupota, dla innych styl zycia.

 

http://bonald.blogspot.com/DSC03342_American-car-and-F.jpg

 

Jak myslicie... Komu sie lepiej "powodzi"? :D

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.