Skocz do zawartości

Wasze argumenty BMW 1 vs Audi A3


ukasz6

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem jeszcze takiego wątku,przeszukałem forum i nic.Chciałem zasięgnąć waszych opini i informacji,żeby móc podeprzeć trochę swoją wiedze.Wiem,że jesteśmy na forum BMW,ale przecież nie sposób nie porównywać go do najbliższego konkurenta jakim jest A3.Mam taki problem,że moja mama zastanawia się nad kupnem samochodu.Wchodzi tu w grę A3 2.0TDI 2007,oraz BMW 2.0 143KM 2007 (po lifcie).

Jako,że jestem zwolennikiem BMW naturalnie wybrałbym to drugie,jednak ostatnio miałem okazję dosyć dużo pojeździć A3 2.0TDI i muszę powiedzieć,że jest to udany samochodzik.Wd. mnie bardzo ładny środek,spasowanie materiałów i wykończenie,dobry silnik,chociaż troszke głośny,fajnie się prowadzi,nieźle wygląda i ma całkiem sporo miejsca.Minus to to,że kupując używane Audi mamy już model nienajświeższy a bunia jest wciąż topowa.W sumie to ja wybieram dla mamusi auto i zaczynam się zastanawiać nad najwłaściwszym wyborem.Dodam jeszcze,że lubi przycisnąć,jeździ dosyć szybko i bardzo dużo.

Fajnie gdybyśmy mogli tutaj podyskutować nad plusami auta z 4 pierścieniami i buni 1.Proszę o wasze sugestie i argumenty.

Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc na forum BMW prawie 95 lub 100 % ludzi tutaj będzie ci pisało o zaletach BMW , pisząc na forum audi będą zachwalać swoją OOOO a krytykować BMW

Czy model audi jest najświeższy ?

A3 produkowane jest od 2003 r a jedyneczka od 2004 ( więc już rok jest starsza)

Kupując audi a3 z 2007 r jest ona wiąż przed liftem ( więc jak by nie było stara buda)

Kupując jedynkę z 2007 r dostajesz odświeżoną i zapewne jakoś poprawioną konstrukcję lifting , inny dizajn .

Fakt a3 również dobrze się jezdzi , ale chyba silnik 2.0 bmw jest bardziej wytrzymały i jest na łańcuchu a nie na pasku .

Ja Audi i VW nie kupię napewno przez jedno , jest tego coraz więcej i już nie miło się na to patrzy na ulicach :( szkoda aż tak się zniżać . ( fajni chromu i gadżetów z allegro )

Skoro kupujesz auto dla mamy to najlepiej niech ona podejmuję decyzję przejedzie się jednym i drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,że tego jest na mase u nas-zarówno VW jak i Audi. Audi z 2007 jest przed liftem,owszem i takim też jeździłem,ale powiem szczerze,że bardzo przyzwoicie mimo,że wyszła już nowsza.

W tym akurat przypadku mama zdaje się na moją decyzję,a ja się mocno zastanawiam stąd też ten temat;)

Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki widać na polskich drogach BMW można tylko zwieśniaczyć emblematem typu M3 w 320d , M5 już nie wspominając o m-pakietach których emblematów sprzedali x3 więcej niż wyprodukowano samochodów :)

A cała grupa vaga "dopieszcza" się aukcjami allegro typu chipy za 19,99 , vagi diagnostyczne 39,99 , spojlery , chromowane lusterka , klamki .Z tym właśnie kojarzy mi się cała grupa Vaga

Znaleźć BMW które wygląda koszmarnie ( zrobione przez właściciela ) jest raczej cieżko natomiast grupę vaga wystarczy tylko wpisać na pierwszym lepszym portalu aukcjyjnym słowo TUNING i już wiadomo o co chodzi

Nie wiem czemu do tych aut tak się przypisał chrom :( przecież audi a3 czy a4 (b7) do brzydkich nie należą a ich właściciele czasami przesadzają

Oczywiście nie mówie tu o każdym audi czy vw , bo są i tacy którzy wkładają kasę w coś co naprawdę robi wrażenie i można pogratulować

 

Tak jak tu , Pan Jacek powinien napisać do Audi że chętnie zaprojektuję nowy model audi na częściach passata

http://www.allegro.pl/item1002096964_tuning_b5_stylizowany_naa6_c6_full_opcja_lpg_200km.html

Ciezko niekiedy ludzi zrozumieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi jedynie co mi się podoba to światła na ledach... nic poza tym... Ale ja już jestem skażony BMW'owskim olejem... Trochę się tym najeździło, na słuchało, na widziało, na naprawiało żeby zmieniać na coś innego i znów się wkręcać w temat. Wole sprawdzone :) Chociaż mój znajomy miał Audi A3 2003 I generacji i sobie chwalił. Cisnął to auto niemiłosiernie i ani raz go nie zawiodła... także Audi też dobra marka.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jezdziłem a3 z 2007 roku s-line 2.0TDI sportback seria 170 km , obecnie 220 muszę powiedzieć że fajnie się jezdzi , alu 18-stka wyposażenie naprawdę piękne od czarnej podsufitki po ściętą u dołu kierownicę .Zewnątrz grilek zmieniony czarna szybka , Z wyglądu naprawdę pięknie się prezentowała ale jakoś ta jazda tym samochodem nie była tak przyjemna jak BMW :( nie wiem czemu może kwestia przyzwyczajenia ale odczucia z jazdy mieszane .

Gość mówi ze super mu sie jezdzi , zapierdziela równo itd zero awaryjności , przejechałem się tym audi po czym podjechał inny gość a4 ( 2004 rok ) i tak jakoś się zgadało i mówi że nigdy więcej audi beznadziejnie się jezdzi itd. miał japońca i mówi że załamka pomiędzy tymi autami ( a również s-line ciekawa opcja lecz 1,9tdi 130 km )

Zależy chyba od modelu i osoby której czym wcześniej jezdziła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuch..

ilu użytkowników - tyle opini...

 

Jak myslicie, dlaczego tyle jeździ aut z grupy VAG po drogach? bo są w miare dobrej konstrukcji, za niewielkie pieniądze.

Co do chromu to faktycznie chłopaki z VAGa są w tym mistrzem, ale nie do każdego auta, Phaeton, Passat itd. limuzyny ładnie się prezentują w chromie i tu gratulacje dla VAGa, ale auta z segmentu hatch z takim wyposarzeniem to pomyłka.

Olimpijczyk A3 jest jak dla mnie udanym autem z zewnątrz, ale motor 2.0 TDI jest pomyłką - wadliwa konstrukcja. Wnętrze też do bani. Jakość materiałów jest przeciątna i wydaje mi się, że każdy kto jeździ BMW 1 też spoglądał przed kupnem na auta podobnej klasy między innymi A3...

 

Tu będziesz miał frekwencję pozytywów na BMW 1 100% zadaj takie pytanie na forum A3.

Zapytaj o awaryjność itp.

 

Ja wybrał bym BMW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się-2 dni temu pojechałem mamie po A3 do Niemiec.Wracałem sobie nim całkiem solidną trasę i zdążyłem się już zapoznać z nowym nabytkiem.2007 2.0TDI 170KM,pakiet S-line ładnie wyposażony.Z moich spostrzeżeń dotyczących konkurenta jedyneczki to tak:

Prowadzi się bardzo fajnie,jest twarde i sprężyste jak jedynka,jednak tył napęd jest lepszy bez dwóch zdań-klasa sama w sobie.

W środku A3 wd mnie jest lepiej spasowane i dopracowane od BMW 1,chociaż bardziej podoba mi się kierownica i zegary jedynki.

Zewnętrznie zdecydowanie jedynka,jeszcze jak się ma ksenony i te piękne ringi to A3 jest nudne...

Silnikowo Audi jest fajne,tym bardziej,że ma 170KM więc ma czym pogadać,ale nie pracuje tak kulturalnie jak common rail bawari,a moc przybywa nagle,a nie tak harmonijnie jak w BMW (choć mi się to podoba takie jedno konkretne walnięcie).Skrzynia biegów działa podobnie.

Generalnie rzecz ujmując wydaje mi się,że BMW jest autem bardziej sprecyzowanym,rasowym i wyrazistym i przebija A3 które złym autem nie jest,ale brakuje mu zdecydowanie tej ikry.Zresztą jest tak z większością Audi.

Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.