Skocz do zawartości

BMW serii 1 - F20 czy F40


Marlenn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poważnie zastanawiam się nad zakupem BMW Serii 1 z salonu.

Przedstawiono mi dość korzystną ofertę na nowe zamówione auto (byłoby u mnie w kwietniu/maju) - rocznik 2021, F40.

Jednocześnie przeglądam oferty nowych i używanych (z niskim przebiegiem) aut z 2019 roku i tutaj różnica cenowa to 10-25 tysięcy, ale i auto starsze o 2 lata, F20.

Chciałabym się Państwa doradzić - czy warto doinwestować te 20 tysięcy i zamówić nowe auto, już w wersji po lifcie, czy wersja F20 nie różni się AŻ tak, żeby to było warte? Auto ma posłużyć przez 5 lat i potem zmiana na coś innego.

Najbardziej zastanawiam się nad tym czy wersje F20 i F40 jakoś bardzo się różnią poza wnętrzem i ekranem oraz czy wersja F20 za 5 lat będzie o wiele mniej warta niż F40? I czy w ogóle polecają Państwo bardziej zamówienie nowego auta czy po prostu zakup takiego z 25tys. przebiegu też będzie OK?

Generalnie nie mam żadnych wymagań poza jednym - ma się nie psuć, ma nie być usterek, chcę bywać u mechanika jak najrzadziej. :-) Pozdrawiam.

(- kobieta :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba rozwiązania mają swoje plusy.


Ja zamówiłem nowe auto z założeniem użytkowania przez 4 lata (okres gwarancji) i cieszenia się nowym autem. Wersje F20 a F40 to dwa kompletnie różne samochody (F20 - napęd na tył, F40 - napęd na przód). Sam też zacząłem interesować się zakupem BMW Serii 1 pod koniec produkcji F20, ale wtedy jeszcze użytkowałem Leona, którego też wziąłem na 4 lata i każdemu polecam tę formę zakupu. Wszystko też zależy od planowanych przebiegów. Moje to około 100.000 km w 4 lata, dlatego używane auto raczej odpada, bo po 4-5 latach już nie będzie cieszyć świeżością. Finalnie po wielu przemyśleniach zostały około 3 tygodnie do odbioru The 1 F40 118i :) powinna sprostać wszystkim zadaniom skoro Leon dał radę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.